CTR ne Adsense cfare % sygjeroni ?? - Si te fitosh para online

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme
Tema re

CTR ne Adsense cfare % sygjeroni ??

CTR ne Adsense cfare % sygjeroni ??

· 2 · 494

  • Postime: 15
  • Karma: +0/-0

ne: 20-05-2013, 16:25:42
Si mendoni ka ndonje limit qe duhet te jete CTR ?

P.sh une kam 25.000 pageview dhe 1100 click.

Ka ndonje limit qe mos te duket e dyshimte nga adsense % CTR ?

  • Postime: 87
  • Karma: +0/-0
  • Gjinia: Mashkull

#1 ne: 20-05-2013, 21:45:57
Nuk jam i sigurte por mendoj se nese klikimet jane reale dhe te bera ne menyre te ligjshme nuk ka limit te CTR.
Mendoj se Google Adsense eshte duke perdorur teknologjine me te mire kunder mashtrimit dhe klikimeve te rreme,keshtu qe nese je brenda rregullave nuk ka asnje problem...

Gjithsesi shiko njehere kete http://www.blackhatworld.com/blackhat-seo/adsense/191879-blackhat-adsense-limit.html

Pashe dhe kete http://www.allquests.com/question/720315/Adsense-CTR-Limits.html ku dikush thote qe maksimumi eshte 25%, por nese arrin 20% CTR Google mund te rishikoje llogarine tende dhe si ke arritur deri ketu,por nese ke arritur ne menyre te ligjshme nuk do kesh asnje problem...

Temat e fundit