Disa mënyra për të fituar lek online! - Si te fitosh para online

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme
Tema re

Disa mënyra për të fituar lek online!

Disa mënyra për të fituar lek online!

· 14 · 2088

 • Postime: 165
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Mashkull

ne: 23-07-2009, 16:07:57
Duke lundruar nëpër forume të ndryshme gjeta një artikull që i referonte kryesisht webmasterat që të mbanin largë duart nga punët e “fëlliqta” çka do të thotë të mos mundohen të blejnë Domains(emra) me Karta krediti të vjedhura, duke ju shpjeguar disa mënyra se si të fitojnë të paktën sa për të blerë një emër(domain), nëse vullneti dhe dëshira përmbushin pasionin tuaj për një lëmi të caktuar suksesi nuk mungon, që do të thotë se nëse keni pasion të plotë dhe vullnet për të punuar, do të arrini të nxirrni të paktën sa për të blerë diçka në internet(domains,hoste) që më vonë të filloni punën tuaj seriozisht online.
NetQuer
Duke përmbushur oferta apo duke klikuar linke ju paguheni, për të filluar kliko këtu që të regjistrohesh.
ShareCash
Edhe kjo është një mënyrë mjaft e mirë pët të nxjerr diçka nga puna në net, mjafton që të bëni upload/download dhe për këto ju paguheni, fillo tani.
Kliko këtu dhe shkarko librin(në gjuhën angleze) që të mëson se si të fitosh me sharecash.
INTOffers
Edhe kjo është një mënyrë e mirë për të fituar nga oferta të ndryshme dhe nga klikimet e linkeve.
Kliko këtu për tu regjistruar dhe
fillo të fitosh tani.
Këto sihin disa mënyra që do tju ndihmojnë të bëni lek duke punuar online.

Marrë nga: http://www.albalab.info/2009/07/disa-menyra-per-te-fituar-lek-online/

 • Postime: 328
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Mashkull

#1 ne: 23-07-2009, 22:40:41
Duke lendruar neper forume e gjete te gatshem lajmin me userat e tua uraaaaaaaaaaaaa lol!

Nuk eshte kjo menyr e preferuar per marketing megjithse te peruroj per ket gje

Duke lundruar nëpër forume të ndryshme gjeta një artikull që i referonte kryesisht webmasterat që të mbanin largë duart nga punët e “fëlliqta” çka do të thotë të mos mundohen të blejnë Domains(emra) me Karta krediti të vjedhura, duke ju shpjeguar disa mënyra se si të fitojnë të paktën sa për të blerë një emër(domain), nëse vullneti dhe dëshira përmbushin pasionin tuaj për një lëmi të caktuar suksesi nuk mungon, që do të thotë se nëse keni pasion të plotë dhe vullnet për të punuar, do të arrini të nxirrni të paktën sa për të blerë diçka në internet(domains,hoste) që më vonë të filloni punën tuaj seriozisht online.
NetQuer
Duke përmbushur oferta apo duke klikuar linke ju paguheni, për të filluar kliko këtu që të regjistrohesh.
ShareCash
Edhe kjo është një mënyrë mjaft e mirë pët të nxjerr diçka nga puna në net, mjafton që të bëni upload/download dhe për këto ju paguheni, fillo tani.
Kliko këtu dhe shkarko librin(në gjuhën angleze) që të mëson se si të fitosh me sharecash.
INTOffers
Edhe kjo është një mënyrë e mirë për të fituar nga oferta të ndryshme dhe nga klikimet e linkeve.
Kliko këtu për tu regjistruar dhe
fillo të fitosh tani.
Këto sihin disa mënyra që do tju ndihmojnë të bëni lek duke punuar online.

Marrë nga: http://www.albalab.info/2009/07/disa-menyra-per-te-fituar-lek-online/

 • Postime: 165
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Mashkull

#2 ne: 23-07-2009, 23:38:19
Cka je tu thene?, nuk edi pse akuzon pa prova?, apo e ben sa per te shtuar numrin e postimeve, ok ideja jote eshte skam cka te te bej, por me thuaj burimin kryesor te lajmit qe kam vene ose me thuaj autorin origjinal te lajmit qe sipas teje une ja paskam vjedhur, dhe do te paguaj 5000 Euro. Ok ske faj kjo tregon kulturen tende, ja shikojeni pse nuk mund te perparojm ne shqiptaret, akuzojm pa prova, kritikojm pa e ditur cdo te thot fjala kritik, me vjen keq qe po ta them por ky forum seshte per tye, me kete tregove naivitetin tend qe bazohet ne kulturen fare te dobet qe ke. Mendohu mire para se te shkruash. Nese do i hidhje nje sy te gjith postimit ne faqe besoj se nuk do e shkruaje kete.

 • Postime: 982
 • Karma: +3/-3
 • Gjinia: Mashkull

#3 ne: 24-07-2009, 07:45:04
Shkumbin.A vendos link me reklamat e tua ? Aflikatet e tua ? hajde mendje shqipo hajde , ju te beni dhe 'hundelesha' me zor.

Kerkon edhe prova dhe del siper tij ? Duke qene ti vete nje lloj mostre qe perpiqesh ne kete menyre te fitosh? Perse flet per ndergjegje dhe kulture kur ti nuk respekton keto norma ?

Ste duket pak e ulet qe te besh kete mundim per te fituar nje shume te vogel prej nesh? Eshte budallallik mbi te gjitha te pretendosh se do fitosh nga webmastert..
Qe te kesh parasysh ti shoku (le te dali dikush te me kundershtoj)nje webmaster edhe kur viziton nje faqe interneti ka kujdes te madh mos shtypi pa dashje ne adsense e asaj faqe..

Si vepron nje webmaster ?? Klikon mbu te djathtin ne a href qe ti ke krijuar ben kopjim linku i heq prapa shtesen pas com/ net/ org/ etj dhe del ne perfundimin ..

http://netquer.com
http://www.intoffers.com

Kuptove pse-ne?

 • Postime: 165
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Mashkull

#4 ne: 24-07-2009, 10:04:01
Pse eshte e ndaluar ta shkruaj artikullin tim un ashtu sic deshiroj une ta formuloj sipas deshirave te mija? po pse do behem i pasur une pse do fitoj nja 2 cent, fundi fundit le te mos e perdorin linkun qe kam vene une le te perdorin menyra te tjera per te arritur deri atje, rendesi ka per mua qe shqiptaret te terhiqen nga punet e flliqta pra blerja e domaineve me cc fallco, por te mesohen te nxjerrin vet lekun dhe te blejne ndonje domain.

 • Postime: 9
 • Karma: +0/-0

#5 ne: 26-07-2009, 11:25:23
Shkumbin uen te siguroj 100% se ti e ke vjedhur kete artikull nga Webmaster.al ku e pat hapur admini i ketij sajti se si mund te fitoni para sa per 1 domain ku ti i ceke 2 menyrat e tij net quer dhe intoffers por kete sharecash e paske marre nga anetari user-box po ne webmaser.al.
Gjithashtu edhe kete e-book e paske marre ne ate teme aty qe e pat dhene anetari user-box per udhezime se si te besh para online.
E ti kete e ke shfrytezuar vetem sa e besh reklame.

 • Postime: 982
 • Karma: +3/-3
 • Gjinia: Mashkull

#6 ne: 26-07-2009, 11:47:50
Pse eshte e ndaluar ta shkruaj artikullin tim un ashtu sic deshiroj une ta formuloj sipas deshirave te mija? po pse do behem i pasur une pse do fitoj nja 2 cent, fundi fundit le te mos e perdorin linkun qe kam vene une le te perdorin menyra te tjera per te arritur deri atje, rendesi ka per mua qe shqiptaret te terhiqen nga punet e flliqta pra blerja e domaineve me cc fallco, por te mesohen te nxjerrin vet lekun dhe te blejne ndonje domain.

Nese dikush ka ngel keq per 9 dollar qe kushton nje domain duhet te shkoj te gjej nje pune tjeter , kamarier, ndertim , etj etj dhe jote prese mbase i bjen k*qet dashit dhe ti haje..

Skam ansnje kundershtim me menyren se si ti i drejton apasionantet e programimit qe te bejne nje domain te tyre por mua me ngacmon fakti qe ti vendos afflikate link ne postim .. kjo eshte nje menyre e ulet nga cdokush qe me nje artikull qe sic te akuzojne e ke te vjedhur te pretendosh qe pervec reklames qe i ben faqes tende te kesh kurajon qe te tentosh te fitosh nje shume paresh sado pak e vogel ajo qoft.

Nuk e di se cfare moshe ke por besoj se kur te behesh me me eksperience ne kete fushe do kujtohesh se dikur ke bere nje budallallik .

Nuk kam asgje personale me ty , keto fjale do ja thoja kujdo bente nje tentative te tille.

 • Postime: 28589
 • Karma: +48/-5
 • Gjinia: Mashkull

#7 ne: 26-07-2009, 13:04:10
Shkumbin uen te siguroj 100% se ti e ke vjedhur kete artikull nga Webmaster.al ku e pat hapur admini i ketij sajti se si mund te fitoni para sa per 1 domain ku ti i ceke 2 menyrat e tij net quer dhe intoffers por kete sharecash e paske marre nga anetari user-box po ne webmaser.al.
Gjithashtu edhe kete e-book e paske marre ne ate teme aty qe e pat dhene anetari user-box per udhezime se si te besh para online.
E ti kete e ke shfrytezuar vetem sa e besh reklame.

Kopjim ne kete rast eshte kur e merr artikullin sic eshte! Nese bazohesh ne nje apo disa burime s'ka si te jete kopje, sepse ne fund te fundit dhe ato artikujt qe permend ti jane bazuar diku.
Ne vend qe t'i thoni bravo Shkumbinit sepse eshte i vetmi qe po shkruan gati cdo dite nga nje artikull, kapeni kot se koti ne argumenta qe s'jane argumenta.

 • Postime: 165
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Mashkull

#8 ne: 26-07-2009, 13:05:57
Flm shume UrL, edi se nga kritikat meson njeriu, nga gabimet permisohet, prandaj sdo ta bej nje gabim te tille kurre..hoqa dore nga ato site pervec se eshte humbje kohe eshte edhe merzit ka plot gjera te tjera qe mund te merret njeriu prandaj hoqa dore, dhe te falmenderoj per kete nga zemra.. mirepo folsin siper teje nuk e lejoj te me akuzoj si "hajdut" i artikullit ku shum qarte nese do ti hidhte aji nje sy lajmit ne faqen time do ta shihte ne fund
Citim
Ideja: Webmaster.AL(Olgi Zenullari)
kete e kam shkruar bashk me artikullin ne faqe sigurisht qysh diten qe publikova ate..shqiptari nuk shkruan burimin kryesor te artikullit e jo me idenë se nga eshte frymezuar..e une e bera kete..pse quhet e vjedhme te frymezohesh nga dikush dhe ne fund te shkruash idene se nga je frymezuar?...ndersa per ate punen e linkeve te falmenderoj nga zemra UrL se mesova dicka te re.."gabimi esht mesuesi me i mire i njeriut".

 • Postime: 165
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Mashkull

#9 ne: 26-07-2009, 13:08:20
Kopjim ne kekte rast eshte kur e merr artikullin sic eshte! Nese bazohesh ne nje apo disa burime s'ka si te jete kopje, sepse ne fund te fundit dhe ato artikujt qe permend ti jane bazuar diku.
Ne vend qe t'i thoni bravo Shkumbinit sepse eshte i vetmi qe po shkruan gati cdo dite nga nje artikull, kapeni kot se koti ne argumenta qe s'jane argumenta.
MAX flm shume per mbeshtejten qe me jep, i vetmi je qe me jep kuraje dhe vullnet per te puunuar  :perqafim

 • Postime: 982
 • Karma: +3/-3
 • Gjinia: Mashkull

#10 ne: 26-07-2009, 13:28:50
Flm shume UrL, edi se nga kritikat meson njeriu, nga gabimet permisohet, prandaj sdo ta bej nje gabim te tille kurre..hoqa dore nga ato site pervec se eshte humbje kohe eshte edhe merzit ka plot gjera te tjera qe mund te merret njeriu prandaj hoqa dore, dhe te falmenderoj per kete nga zemra..


..ndersa per ate punen e linkeve te falmenderoj nga zemra UrL se mesova dicka te re.."gabimi esht mesuesi me i mire i njeriut".


Me vjen mire qe keshillat e mija nuk i trajton me mosperfillje dhe e cileson kete gje, eshte gje e bukur te shkruash dhe kjo do te ndihmoji per te permirsuar akoma me teper artikujt e tu deri ne fazen kur sdo kesh me as nevojen e marrjes se ideve nga dikush tjeter por do frymezohesh nga dijet e tua ne kete fushe.. Kij nje gje parasysh se 'kundershtaret' e tu (ata qe pak a shume bejne te njejten gje me ty) perhere do te sulmojne .. kete gje merre si dobesi te tyre ! Te fortin e sulmojne ndersa te dobetin e rrahin :) Ty fatmiresisht te sulmojne...

 • Postime: 165
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Mashkull

#11 ne: 26-07-2009, 13:45:09

Me vjen mire qe keshillat e mija nuk i trajton me mosperfillje dhe e cileson kete gje, eshte gje e bukur te shkruash dhe kjo do te ndihmoji per te permirsuar akoma me teper artikujt e tu deri ne fazen kur sdo kesh me as nevojen e marrjes se ideve nga dikush tjeter por do frymezohesh nga dijet e tua ne kete fushe.. Kij nje gje parasysh se 'kundershtaret' e tu (ata qe pak a shume bejne te njejten gje me ty) perhere do te sulmojne .. kete gje merre si dobesi te tyre ! Te fortin e sulmojne ndersa te dobetin e rrahin :) Ty fatmiresisht te sulmojne...

Faleminderit shume UrL dhe MAX per ndihmen dhe kritikat, eshte e vertet qe kundersharet ato qe perafersisht bejne te njejten gje me mua me kan sulmuar dhe me sulmojn vazhdimisht me komente te ndryshme ne artikujt e mij apo duke hapur tema te vecanta neper forume te ndryshme vetem e vetem per te share punen time apo menyren se si i shkruaj une artikujt dhe edi qe e bejne nga xhelozia por kam mesuar qe te mos e leshoj veten para ketyre komenteve dhe  si tu perballem atyre..si i thone "mos u shqeteso kur ka komente shqetesohu kur nuk ka"

FLM te gjithve
Shkumbini

 • Postime: 9
 • Karma: +0/-0

#12 ne: 26-07-2009, 16:36:13
Shkumbin tash me fal se nuk e pata hapur artikullin fare atehere kur e pashe dhe e dhashe pergjigjjen po me kete qe the ti se ne fund te artikullit ne faqen tende ke vendos shkrimin se nga ke marre idene per kete teme atehere te kerkoj Publikisht falje per kete gabim timin.

Suksese e vetem perpara.

 • Postime: 165
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Mashkull

#13 ne: 26-07-2009, 18:13:16
Shkumbin tash me fal se nuk e pata hapur artikullin fare atehere kur e pashe dhe e dhashe pergjigjjen po me kete qe the ti se ne fund te artikullit ne faqen tende ke vendos shkrimin se nga ke marre idene per kete teme atehere te kerkoj Publikisht falje per kete gabim timin.

Suksese e vetem perpara.

Pa problem e kuptoj gabimin tend, se njerez jemi te gjith bejm gabime..do ishte me mire sikur te mos nxitoheshe..gjithse si flm qe kuptove dhe more guximin per te kerkuar falje publikisht

Gjith te mirat
Shkumbini

Temat e fundit