KOSOFT Ads për Publikues - Fito duke shfaqur reklamat tona - Si te fitosh para online

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme
Tema re

KOSOFT Ads për Publikues - Fito duke shfaqur reklamat tona

KOSOFT Ads për Publikues - Fito duke shfaqur reklamat tona

· 29 · 2267

 • Postime: 211
 • Karma: +0/-4
 • Gjinia: Mashkull

ne: 30-01-2009, 19:04:19
Versioni i ri i KOSOFT Ads përkrahë edhe Publikuesit, kjo do të thotë se nese keni web faqe në gjuhën shqipe, ju mund të regjistroheni në programin e partneritetit me KOSOFT Ads duke klikuar ketu.

Perse te bashkepunoni me KOSOFT Ads:

Reklama relevante me prembajtjen e web faqes tuaj,
Dizajne moderne dhe sipas deshires tuaj,
Fito 40% te vleres totale per secilin klikim,
Pagesa te shpejta permes KosPay
Filtrim i reklamave nga konkurentet tuaj, etj.

Cdo verejtje, keshille apo sugjerim eshte e mireseardhur pasi vetem keshtu do te mund te zhvillojme me shume kete sistem.

Me respekt
Besart

 • Postime: 28589
 • Karma: +48/-5
 • Gjinia: Mashkull

#1 ne: 30-01-2009, 23:42:52
Nuk mund te them vetem se urime.
Nuk e provova ende te rregjistrohem dhe ta shoh nga afer, por do te sugjeroja qe per te interesuarit te vendosnit me shume shembuj, shpjegimi dhe "screenshots" ne menyre qe te krijohet nje ide me e qarte se si funksionon ky sistem.

 • Postime: 211
 • Karma: +0/-4
 • Gjinia: Mashkull

#2 ne: 31-01-2009, 22:37:40
Nuk mund te them vetem se urime.
Nuk e provova ende te rregjistrohem dhe ta shoh nga afer, por do te sugjeroja qe per te interesuarit te vendosnit me shume shembuj, shpjegimi dhe "screenshots" ne menyre qe te krijohet nje ide me e qarte se si funksionon ky sistem.

Faleminderit MAX per urimin.

Sistemi funksionon pak a shume si Google Adsense, dhe besoj se jane te pakte ata webmastera te cilet nuk kane perdorur ose nuk ja kane idene se cfare eshte Google Adsense, sido qete jete
do te marr keshillen tende seriozisht dhe do kujdesem qe te vendosim disa tutoriale per sistemin.

Faleminderit dhe njehere.

Me respekt
Besart

 • Postime: 70
 • Karma: +0/-0

#3 ne: 03-03-2009, 23:08:54
Po ne faqet ne gjuhen anglisht pranoni te publikohen reklamat?

Reklamat mund te publikohen vetem ne ato ueb faqe permbajtja e te cilave eshte ne gjuhen shqipe.

 • Postime: 1
 • Karma: +0/-0

#4 ne: 21-03-2009, 15:44:17
Une jam duke aplikuar qe dy here per reklama, por llogaria nuk po me aprovohet.

A eshte kjo ndonje mashtrim apo perse nuk po me aprovohet llogaria?

 • Postime: 211
 • Karma: +0/-4
 • Gjinia: Mashkull

#5 ne: 21-03-2009, 20:29:28
Une jam duke aplikuar qe dy here per reklama, por llogaria nuk po me aprovohet.

A eshte kjo ndonje mashtrim apo perse nuk po me aprovohet llogaria?Pershendetje Egzon,

Llogaria juaj nuk është aprovuar për arsye se ju keni aplikuar me një faqe e cila ofron qindra-mijëra mp3 shqip për shkarkim pa asnjë të drejtë autoriale.
Dhe jo vetëm faqja juaj, por nuk janë aprovuar dhe shumë faqe tjera të tipit të njëjtë.

Po pate ndonjë faqe tjetër, madje dhe një blog personal, mund të aplikosh përsëri, por reklamat nuk mund të vendosen në ato faqe që janë të mbushur dhe lejojnë shkarkimin e mp3-ve.


Me respekt
Besarti

 • Postime: 28589
 • Karma: +48/-5
 • Gjinia: Mashkull

#6 ne: 12-04-2009, 10:49:02
Eshte e mundur qe parate e fituara si publikues te kalohen ne zonen e reklamuesit dhe te perdoren per te reklamuar pastaj?

 • Postime: 577
 • Karma: +0/-0

#7 ne: 12-04-2009, 11:05:03
Eshte e mundur qe parate e fituara si publikues te kalohen ne zonen e reklamuesit dhe te perdoren per te reklamuar pastaj?
do te ishte shume mire, per arsye se ne shqiperi dhe kosove jane pak te veshtira transaksionet online

 • Postime: 211
 • Karma: +0/-4
 • Gjinia: Mashkull

#8 ne: 12-04-2009, 11:49:22
Eshte e mundur qe parate e fituara si publikues te kalohen ne zonen e reklamuesit dhe te perdoren per te reklamuar pastaj?

Kete nuk e kemi menduar me pare dhe si opcion automatik per momentin nuk ekziston.

Por te gjithe mund te bejne kerkese per nje gje te tille, thjeshte duke derguar nje email tek ads[at]kosoft-studio.com dhe duke treguar te dhenat e juaja si publikues dhe reklamues.

Per te shmangur keqperdorimet, ju duhet te dergoni kerkesen nga i njejti email me te cilin jeni regjistruar si publikues i reklamave kurse kerkesa te jete e shkruar ne kete format:

Citim
emri i shfrytezuesit si publikues:  xxx
fjalekalimi i shfrytezuesit si publikues: xxx
shuma qe deshironi te transferoni ne llogarine si reklamues: xxx
emri i shfrytezuesit si reklamues ku deshironi te transferoni leket: xxx

dhe dergojeni ne ads[at]kosoft-studio.com, kerkesa juaj do te procesohet brenda 48 oreve.

Shuma minimale qe mund te transferoni ne llogarine tuaj si reklamues eshte 5 euro.

Nese ka kerkesa te shumta per nje gje te tille, ne te ardhmen mund ta automatizojme te gjithe kete proces.

Me respekt
Besart

 • Postime: 28589
 • Karma: +48/-5
 • Gjinia: Mashkull

#9 ne: 12-04-2009, 13:06:05
Faleminderit per sqarimin.

 • Postime: 211
 • Karma: +0/-4
 • Gjinia: Mashkull

#10 ne: 13-04-2009, 10:39:06
Faleminderit per sqarimin.

Asgje MAX.

Ne ju falenderojme juve per gadishmerine qe keni shprehur per te perkrahur KOSOFT Ads duke u bere publikues i reklamave, dhe mendoj qe ne te ardhmen do te avancojme me shume kete sistem.

Faleminderit te gjitheve.

Me respekt
Besart

 • Postime: 128
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Mashkull

#11 ne: 13-04-2009, 14:03:57
edhe un kam kerkuar te behem pjese e KOSOFT ADS po nuk me eshte aprovuar kerkesa.Mesa lexova un me thonte qe kisha shum reklama ne faqen time.Dmth qe te behesh pjese e tyre duhet te heqesh reklamat e tua ADSENSE dhe te mbash vetem keto te KOSOFTADS ???.....apo e kam gabim ????

 • Postime: 70
 • Karma: +0/-0

#12 ne: 14-04-2009, 14:43:22
edhe un kam kerkuar te behem pjese e KOSOFT ADS po nuk me eshte aprovuar kerkesa.Mesa lexova un me thonte qe kisha shum reklama ne faqen time.Dmth qe te behesh pjese e tyre duhet te heqesh reklamat e tua ADSENSE dhe te mbash vetem keto te KOSOFTADS ???.....apo e kam gabim ????

Pershendetje ledio,

Nuk ke nevoje te largosh reklamat e google per tu pranuar ne KOSOFT Ads. ndoshta ne kohen qe ke aplikuar ke pasur me shume reklama, p.sh. popup reklama (po mendoj ndoshta ka qene teper e ngarkuar me reklama), ke pase sajt te paperfunduar ose ndonje arsye tjeter.

Tani i hodha nje sy sajtit tend dhe mund te aplikosh perseri nese ekziston vullneti juaj dhe patjeter qe do te aprovohet.
http://www.kosoft-ads.com/ppc-publisher-registration.php


Suksese ne punen tuaj.

 • Postime: 128
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Mashkull

#13 ne: 15-04-2009, 09:38:07
ok e bona vlla, te shohim njehere a do pranohet.Flm gjithsesi

 • Postime: 128
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Mashkull

#14 ne: 16-04-2009, 01:16:15
hey vlla u pranova....tani e vendos ne faqen time....po vetem nje reklame me tregon....si ka mundesi '?????....

 • Postime: 70
 • Karma: +0/-0

#15 ne: 16-04-2009, 11:47:37
ok e bona vlla, te shohim njehere a do pranohet.Flm gjithsesi

Ledio te dergova nje email. Kur te kesh probleme na kontakto direkt neve sepse keshtu do te mund te ju ofrojme ndihmen dhe te pergjigjemi me shpejt ne pyetjet tuaja.

Gjithe te mirat.

#16 ne: 21-04-2009, 12:38:58
Veq suksese për Kosoft-ADS ........ jeni ma te miret

une e kam apliku ket sistem eshte i pershtatshem

 • Postime: 211
 • Karma: +0/-4
 • Gjinia: Mashkull

#17 ne: 21-04-2009, 13:31:29
Veq suksese për Kosoft-ADS ........ jeni ma te miret

une e kam apliku ket sistem eshte i pershtatshem

Faleminderit per urimin.

Tu kisha lut qe nese e ke provu kete sistem, te shkruash emrin tend real, faqen tende dhe cilat jane pershtypjet e tua, pasi keshtu nen emrin anonim, te tjeret do mendonin se jemi ne vete qe kemi shkruar.

P.S. Max, a eshte e mundur qe per kete teme te bllokohen komentimet anonime? Nese jo do te isha lutur qe te fshish te gjitha postimet anonime, pasi mund te keqinterpretohen nga te tjeret.

Me respekt
Besart

 • Postime: 100
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Mashkull

#18 ne: 23-04-2009, 00:52:10
nje gje e keqe me duket mua  100klikime 1euro :S me duket se eshte pak

 • Postime: 211
 • Karma: +0/-4
 • Gjinia: Mashkull

#19 ne: 23-04-2009, 12:29:31
nje gje e keqe me duket mua  100klikime 1euro :S me duket se eshte pak

Pershendetje Gon,

Sipas mendimit tend, sa do ishte normale te paguajme per klik?

 • Postime: 28589
 • Karma: +48/-5
 • Gjinia: Mashkull

#20 ne: 23-04-2009, 13:57:28
Edhe se nuk eshte ndonje fitim i madh, perseri per nje webmaster te ri keto reklama te pakten mundesojne pagesen e hostit, apo nje pjese te madhe te shpenzimeve per te.

 • Postime: 577
 • Karma: +0/-0

#21 ne: 23-04-2009, 14:06:52
Edhe se nuk eshte ndonje fitim i madh, perseri per nje webmaster te ri keto reklama te pakten mundesojne pagesen e hostit, apo nje pjese te madhe te shpenzimeve per te.
eshte mese e vertete. Gjithashtu eshte fillimi i marketingut shqiptar ne internet, keshtu qe jane dhe hapat e para te kosoft-ads! Pastaj, reklamat shqip (dhe jo ng adsense si i kam une) sigurojne nje CTR shume me te larte

 • Postime: 211
 • Karma: +0/-4
 • Gjinia: Mashkull

#22 ne: 24-04-2009, 11:59:16
Duhet kuptuar një gjë se ne nuk jemi as Google dhe as Microsoft.
Akoma nuk janë bërë 3 muaj që kur kemi lëshuar online këtë sistem dhe ju po kërkoni të paguajmë më shumë.

Problemi tjetër qendron edhe tek interesimi i reklamuesve për të reklamuar, te gjithë e dimë se sa janë të vetëdijësuar dhe sa rendësi i kushtojnë kompanitë shqiptare marketingut online.

Jam mëse i bindur se asnjë kompani nuk ka një përson përgjegjës që merret me hulumtimin e mundësive që ofron interneti për zhvillimin e biznesit të tyre.

Ne për momentin po paguajmë 40% të shumës qe reklamuesit paguajnë për klikim. Ndoshta kjo mund të ju duket pak, por llogaritni ju shpenzimet qe ne kemi si kompani: Stafin, shpenzimet e qirasë, Publikimi i fletushkave, telefon, pastaj paguajmë tatim ndaj shtetit, e shumë e shumë shpenzime tjera, të cilat sikur ne te mos kishim dhe shërbime tjera qe ofrojmë as qe do kishim mundësinë për të mbijetuar më këtë sistem, prandaj ju kisha lutur për pakëz mirëkuptim sepse nuk bëhen gjerat sa hap e mbyll sytë, këtë nuk e ka bërë as Google qe ka biznes jo të kufizuar lokalisht, e lere ne qe jemi te kufizuar jo vetëm në hapësirë tregu por dhe në një mentalitet tepër të ulët për sa i përket internetit.

Por mendoj dhe shpresoj qe gjërat do të ndryshojnë në të ardhmen, por duke pasur dhe përkrahjen tuaj, sepse me ndihmen tuaj ne do të mund të terheqim sa më shumë reklamues dhe kështu të rritet dhe shuma që ata paguajnë për klikim, dhe në të njëjtën kohë dhe shuma qe ju fitoni.

Sido që të jetë ne jemi te hapur për cdo këshillë, vërejtje apo sugjerim qe vjen nga ana juaj, pasi në këtë mënyrë do të mund të ecim para.

Me respekt
Besarti

 • Postime: 211
 • Karma: +0/-4
 • Gjinia: Mashkull

#23 ne: 24-04-2009, 22:23:14
Përshendetje të gjithëve,

Njoftoj të gjithë ata qe kanë aplikuar si publikues të reklamave më llogari emaili në gmail.com, të kontrollojnë folderin spam pasi Google fatkeqësisht të gjithë emailat e dërguar nga ne, i ka dërguar tek spam folder.

Mendoj se këto gjëra nuk do të përsëriten më pasi kemi marrë hapat e nevojshëm për të parandaluar një gjë të tillë.Ju faleminderit për mirëkuptimin dhe bashkëpunimin tuaj.

Me respekt
Besarti

 • Postime: 128
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Mashkull

#24 ne: 05-05-2009, 00:35:52
ore njerez, un mendoj se kjo eshte nje fillim i papare per KOSOFT ADS.....BRAVO...... .

me mir te merresh me shqiptar mer vlla sesa me te huajt (Adsense)...un per vete kam hapur account tek KOSOFT ADS dhe jam i kenaqur megjthse nuk kam ndonje perfitim te madh, kjo ngaqe faqja ime nuk eshte dhe aq e shikuar....po me aq sa shikohet dhe klikohet ne reklama per mua eshte OK....

Kshu qe i jap kurajo cunave te KOSOFT Ads te vazhdojn keshtu sic e kan vazhduar dhe kan per tu bere te paret e shqiperise ne Ads.Kurajoj te gjith ato faqe qe duan te publikojn ne kete faqe, sepse ju siguroj qe do ket trafik te papare....do ja vlejn leket qe do harxhojn.


Pershendetje cuna dhe tja kaloni sa me mire.

Temat e fundit