Nje keshille per zarfat (PIN+CHECK) nga Adsense - Si te fitosh para online

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme
Tema re

Nje keshille per zarfat (PIN+CHECK) nga Adsense

Nje keshille per zarfat (PIN+CHECK) nga Adsense

· 8 · 1093

 • Postime: 45
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Mashkull

ne: 04-12-2013, 09:45:32
Nisur nga koha e apliikimit PIN nga Adsense duhej te me kishte ardhur prej kohesh, por ja qe nuk po vinte, po afronte koha kur sipas rregullave nga Adsense  te beja kerkesen e 2-te qe te me ridergonin PIN. Keshtu qe mendova te interesohem njehere tek Posta Shqiptare, te pyes njehere...

Tek posta qendrore me keshilluan qe te drejtohem ne zyrat e shperndarjes qe ndodhen ne Kinostudio/Tirane.

Vajta, pasi prita nja 30 min ne deren e postes me futen brenda, pyet andej e ketej ne punonjes te ndryshem me drejtuan diku brenda ambjenteve te tyre, u shpjegova qe pres nje zarf nga nje Kompani Amerikane "Google" dhe nese u jap adresen time dikujt nga punonjesve te postes te benin nje verifikim sepse zarfi me eshte derguar u thashe...duhej te me kishte ardhur kohe me pare...adresa ime eshte e sakte.

Oooo Google, me thane... dhe per habine time me dhane nje sasi me rreth 40 zarfa te cilet kishin mberritur nga Google ne poste por qe nga punonjesit e postes qe mbulojne shperndarjen, ishin kthyer perseri ne baze per aresyet nga me te ndryshmet...

I shfletova, gjeta zarfin tim, sipas vules se postes Shqiptare mbi zarf kishte mberritur 3 jave me pare, i tregova karten e identitet, firmosa dhe e mora.

Gjate kohes qe shfletoja gjithe  ato zarfa po mendoja per ato qe ashtu si edhe une me padurim presin PIN apo CHECK nga Adsense dhe as nuk e kane idene qe zarfi i tyre i derguar nga Google ka mberritur prej kohesh ne Shqiperi.

Keshtu qe per ato qe kane nje problem te tille, uroj ti hyje ne pune ky informacion.

 • Postime: 343
 • Karma: +0/-0

#1 ne: 06-12-2013, 23:00:15
Se di pse gjith ky mundim, mua me kan ardhur rreth 3-4 zarfe nga google (pin) ne shtepi.
Mjafton te vesh emrin e rruges te sakte dhe nqs ske Nr shtepie ver emrin e ndonje biznesi me emer ne lagjen tende.
Psh: Rr. Filan Fisteku, Posta e X lagje, Banesa nr.xx, prane supermarket Beni (nqs ste gjejn shtepine ta len ne market).

e thjesht :)

 • Postime: 45
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Mashkull

#2 ne: 06-12-2013, 23:15:29
Une adresen te sakte dhe te thjeshte e kam, per kete aresye u interesova ne poste me pare se te kerkoja PIN e 2-te, sepse e mendova qe mund te kete ndonje keqkuptim, por pak rendesi ka rasti im.

Po mbi 40 zarfat qe ishin ne poste dhe te cilet une i shfletova vete ?
Te gjitha me adresa te pasakta apo te komplikuara kane qene ??

 • Postime: 1116
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Mashkull

#3 ne: 08-12-2013, 20:09:54
eshte e vertet por ne shqiperi nuk ka fare pergjegjesi per posten. nuk e di ku eshte problemi por kur shikojne ndonje leter qe atyre i duket si pa vlere e kthejne prapa.  me ka ndodhur nje rast i tille qe postieri kishte ardhur edhe pse ishte e sakt adresa nuk e kishte lene legeni.

 • Postime: 343
 • Karma: +0/-0

#4 ne: 09-12-2013, 20:43:36
Normalisht qe shqiperia seshte vendi me i mire me posten me te mire ne Europe dhe se di pse i keni pasur ato probleme.

Poshnja ne Al jeton?

Un sot mora dicka nga posta (blerje ne ebay), kam mare me dhjetra te tjera pervec zarfave te google.
Si dhe kam derguar me qindra letra dhe skam pasur probleme.

Normalisht si cdo biznes apo cdo drejtori dhe posta shqipetare ka problemet e veta, ndonje postier pijanec apo ndonjerit qe ka pertuar te gjej shtepine pasi do hante qofte me shoket etj etj... por besoj se te tilla probleme dhe ankesa ka kudo por ne pergjithesi posta shqipetare e ka rritur ndjeshem nivelin e punes.

Sdua te them qe ska gabime apo neglizhenca  per punen nga disa postier por dhe aq "rende" sa e beni ju nuk eshte, kete pershtypje kam pasur dhe vet para se te perdorja rregullisht posten.

 • Postime: 1116
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Mashkull

#5 ne: 14-12-2013, 23:37:17
Po ne Al jam momentalisht.
Une faktikish tani paguaj nje kuti ne post vetem e vetem per ta pasur nje adrese te saket, por me sa kam pare edhe kjo nuk eshte zgjidhje edhe aty me kane krijur probleme. Por gjigjsesi edhe une jam dakord me ty se shqiperia ne krahesim pra nje dekade, kur kam qene per here te fundit, ka shume permirsim, por gjithsesi le shume per te deshiruar.

 • Postime: 45
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Mashkull

#6 ne: 15-12-2013, 17:57:55
@DrOmAs Sherbimi i postes eshte permiresuar, edhe do te vije duke u permiresuar, por 30-40 zarfa nga Google qe une vete i shfletova ne poste eshte nje nr i larte per t'ja vene fajin "adresave problematike". Kam pershtypjen se postieret nuk e dine sa te rendesishme jane per ato qe i presin keto zarfa dhe shpesh here i bien per shkurt, i kthejne ne poste me nje shenim mbi zarf "adrese e pa sakte" etj...

@Poshnja Sa paguan per kutine postare ? Si jane procedurat ? qe te bej edhe une nje zgjidhje te tille ? Faleminderit

 • Postime: 1116
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Mashkull

#7 ne: 16-12-2013, 19:45:31


@Poshnja Sa paguan per kutine postare ? Si jane procedurat ? qe te bej edhe une nje zgjidhje te tille ? Faleminderit
Vtin e pare eshte tek 3600 lek te reja, pasta per cdo vit eshte diku tek 2400 ne mos gaboj, por qe ja vlen, me mire ke nje adres fikse dhe je 99% i sigur qe do te vije.

Temat e fundit