Paguan Google per Custom Search Engine? - Si te fitosh para online

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme
Tema re

Paguan Google per Custom Search Engine?

Paguan Google per Custom Search Engine?

· 6 · 589

 • Postime: 113
 • Karma: +0/-0

ne: 14-01-2009, 10:48:06
Jam i interesuar te di nese Google i paguan ata qe vendosin ne faqet e tyre Google Custom Search Engine?!

 • Postime: 111
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Mashkull

#1 ne: 18-02-2009, 16:27:00
Dikur per ket sherbim google paguante mir per cdo klik qe u bente te rreklamat e tyre, ne disa raste si p.r.sh "finanziamenti online" me kan paguajtur deri ne 2.5 $ kur se tani nuk te jep me shum se 0,03 $  :S

 • Postime: 28589
 • Karma: +48/-5
 • Gjinia: Mashkull

#2 ne: 18-02-2009, 16:30:50
Dikur per ket sherbim google paguante mir per cdo klik qe u bente te rreklamat e tyre, ne disa raste si p.r.sh "finanziamenti online" me kan paguajtur deri ne 2.5 $ kur se tani nuk te jep me shum se 0,03 $  :S

Sidoqofte per faqe me trafik te madh kjo eshte nje mundesi e mire.

 • Postime: 28589
 • Karma: +48/-5
 • Gjinia: Mashkull

#3 ne: 23-03-2009, 01:55:55
Ka ndonje tjeter qe e perdor kete, sepse jam i interesuar te dij se sa ia vlen?!

 • Postime: 3782
 • Karma: +16/-2
 • Gjinia: Mashkull

#4 ne: 23-03-2009, 15:37:33
Une e pata vene Google CSE ne nje faqe qe bera per dike tjeter, por nuk e lidha me AdSense. Por kjo gje behet lehte:
https://www.google.com/adsense/static/en_US/WsOverview.html
Citim
When you join the AdSense program, you get access to both Google AdSense for search, which puts targeted ads on your search results pages, and AdSense for content, which puts ads on your content pages as well.

Pra, me sa kuptoj une, AdSense for search s'eshte gje tjeter vecse AdSense + Google CSE (nese je regjistruar ne AdSense, kuptohet).

E thene ndryshe, nese perdorni AdSense per reklama ne faqet tuaja, mjafton: 1) te krijoni CSE, dhe 2) ta lidhni secilen CSE qe keni krijuar me llogarine tuaj te AdSense per te marre fitime edhe nga klikimet e reklamave ne rezultatet e kerkimeve qe shfaqen brenda faqes tuaj.

Lidhja e CSE me AdSense: http://www.google.com/support/customsearch/bin/answer.py?hl=en&answer=70349

Le te marrim nje shembull konkret:

1. Krijoni nje CSE per ndonjeren nga faqet tuaja. Nje shembull te plote per WordPress mund ta gjeni ketu: http://www.doshdosh.com/how-to-set-up-google-custom-search-and-make-money/

2. Shkoni te paneli i administrimit te CSE-ve tuaja. (Ne shembullin me poshte kam perdorur nje CSE fiktive me emrin localtest, e cila nuk eshte emri i faqes por thjesht emri i CSE-se):3. Shkoni te paneli i kontrollit per ate CSE dhe klikoni te Make Money:Nese keni llogari te AdSense por nuk e keni lidhur akoma me kete CSE, klikoni "I already have an AdSense account" dhe vendosni (per verifikim) nje pjese te te dhenave te llogarise suaj te AdSense: adresen e e-mail, kodin Zip ose postar, 5 shifrat e fundit te numrit tuaj te telefonit dhe gjuhen:

 • Postime: 28589
 • Karma: +48/-5
 • Gjinia: Mashkull

#5 ne: 09-09-2009, 00:05:15
Jam duke e perdorur tani Google Custom Search dhe mund te them se ia vlen vertete.
Pervec se i jep faqes nje makine kerkimi teper profesionale, ka dhe te ardhura shume te mira. Per rreth 1000 kerkime perfitohet rreth 1 euro, qe eshte nje shtese e mire ne te ardhurat qe jep Adsense.

Temat e fundit