Parate nga PayPal ne llogari bankare - Si te fitosh para online

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme
Tema re

Parate nga PayPal ne llogari bankare

Parate nga PayPal ne llogari bankare

· 16 · 3241

 • Postime: 28589
 • Karma: +48/-5
 • Gjinia: Mashkull

ne: 10-09-2008, 11:26:01


Ekziston ndonje mundesi qe te kalohen leket nga llogaria ne PayPal ne nje llogari bankare apo ne karte krediti? Nese po si behet?!

 • Postime: 328
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Mashkull

#1 ne: 10-09-2008, 17:50:53
MAX un nuk jam mar asnjeher me paypal, nuk e di skam pasur interesim por teksa po lexoja ne paypal aty thuhet qe eshte e mundur ty dergosh ato, ne bank te blesh diqka ne ebay, ose te paguash per service te ndrsyhme megjithate shpresoj qe ndonjeri qe ka eksperienc me te mir te tregoj.

 • Postime: 271
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Mashkull

#2 ne: 12-09-2008, 00:03:14
Me sa di aktualisht, per shqiptaret eshte bere e mundur krijimi i llogarise ne PayPal (PP). Kjo llogari limitohet deri te pritja e lekeve ne llogari tende te PP, por akoma nuk eshte e mundur per shqiptaret te kalojne leket nga PP ne karte apo llogari bankare. Megjithate, keto para ju mund ti shfrytezoni, sa kohe aty ku do te beni pagesen, tju ofrohet mundesia per te paguar me PP.

 • Postime: 556
 • Karma: +4/-2
 • Gjinia: Mashkull

#3 ne: 13-09-2008, 13:24:05
Ne llogarin tende personale tek paypal ke opsionin per te karikuar dhe per te shkarikuar lek, per te karikuar se kam provuar asnje her por duhet te kesh nje karte krediti ne emer tendi, gjithashtu vet paypal nuk e keshillon karikimin e parave ne konto ose te mbajsh shuma te vogla, un pervete sapo arrij shumen e 100 $ i shkarikoj ne karte te kreditit, pasi nje shoqe time i vollen te dhenat dhe arriten ti merrni 400 $ qe kishte ne paypal te cilat su gjetem me se kush i mori edhe pse beri denoncim.
Perndryshe nese ke ndonje shok qe ka lek ne paypal ti kalon ai direkt dhe ti ja jep ne dore ose banke, do ta beja dhe un kete nder por per momentin i kam shkarikuar dhe kam veq 13,35 $ , gjen dhe njoftime online qe ti ju kalon leket ne dhogarin bankare ose karte krediti dhe ato te japin ate shume ne paypal, por eshte veshtire tju besojsh.

Gjithsesi me ane te kartes te kreditit qe duhet te jet ne emer tendin behesh nje klient i verifikuar palpay qe te perfitojsh gjith sherbimet dhe me ane te kesaj karte karikon dhe shkarikon lek nga paneli i anetarit qe ke ne paypal.

 • Postime: 227
 • Karma: +4/-7

#4 ne: 13-09-2008, 17:31:49


Ekziston ndonjë mundësi qe te kalohen leket nga llogaria ne PayPal ne një llogari bankare apo ne karte krediti? Nëse po si bëhet?!

Kur te hapesh llogari te paypali, beji verifikimin llogarise dhe pervec te dhenave te tjera qe duhet te japesh eshte edhe llogaria bankare. Pasi te behet konfirmimi qe ti je zoteruesi i asaj llogarie qe ke dhene, atehere mund te terheqesh leke nga llogaria e paypalit te llogaria bankare ose dhe te kunderten, te hedhesh lek te llogaria e paypalit nga ajo bankare

#5 ne: 18-09-2008, 18:57:46
u ku jeni webmasterat e karit, paskeni marre vesh qe ekzistoka paypal.com , bravoooo

 • Postime: 243
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Mashkull

#6 ne: 18-09-2008, 22:25:25
car thu re?

ca eshte kjo paypal re?

uee ma hoqi trurin. u bera kaq edhe sot e mora vesh paypalin.

po shyqyr e visi8888 se ngela me alertpay, moneybookers, escrow services etj...

Te ishte tamam ti Visi krijoje account ketu ne zeriyt e pastaj na tregoje ato aftesite edhe njohurite e tua prej webmasteri

#7 ne: 19-09-2008, 14:47:24
nuk me pelqen te krijoj account ktu, do te dish ndonje gje hajde me pyet. Dhe ca do te thuash me Alertpay, Moneybookers etj...qe gjasme ke lek apo ca...e cfar nevoje ke per ato kur ske lek...Fol ca do me dit nga dhe po ta them....VISI

 • Postime: 28589
 • Karma: +48/-5
 • Gjinia: Mashkull

#8 ne: 19-09-2008, 15:40:03
Visi na meso pra ndonje gje lale se ndoshta behemi dhe ne te ditur e bejme para sikurse ti.

#9 ne: 19-09-2008, 16:40:44
 :perqafim okayyyy... ca do me dit ti MAX, psh don traffic ne faqen tate, nqse ke, qe te besh lek nga google adsense apo bidvertiser etj...qa dan...ma thuaj pak. Ndoshta don te besh para nga PTC, GPC, PTR apo tjeter....ca don ti....fol se te jap un keshilla mos ki merak.....hahahah ;)

 • Postime: 404
 • Karma: +0/-0

#10 ne: 20-09-2008, 22:44:02
Per tu rikthyer temes.


Me sa di une PayPal nuk mund te ekzistoje pa nje llogari bankare ose ndonje sistemi tjeter banke.

Une prsh e kam lidhur accountin tim te PayPal me nje "carta prepagata" (nje karte te cilen e mbush me leke vete). Tani sapo marr ndonje leke ne llogarine time te PayPal, leket trasferohen direkt te "karta e para-paguar". Po ashtu edhe kur bej ndonje pagese leket ikin nga karta ime ne PayPal dhe nga PayPal te websiti qe bej pagesen.

Ne mos gabohem po nuk pate ndonje visa electron, mastercard ose ndonje gje tjeter te tille, nuk mund te ngarkosh leke ne PayPal.

Te kesh nje karte te para-paguar eshte nje gje shume e mire sepse vendos sa leke te duash, une prsh nuk mbaj me shume se 200€ keshtu edhe nese dikush me vjedh accountin, nuk eshte se humb shume leke.


 • Postime: 328
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Mashkull

#11 ne: 22-09-2008, 17:42:06
u ku jeni webmasterat e [përmirësoje fjalorin!], paskeni marrë vesh qe ekzistoka paypal.com , bravoooo

Nuk e di tek permisimi fjalorit ku ka edituar staffi qfar ke perdor, mesiguri ndonje fjal qe na ke perfshir te gjithve, shpresoj qe sna ki prek ran, edhe ishalla qashtu te jet, e sa i perket paypal, e seneve qe fitojshe ty goxha shum o qun, pse nuk e hap nje acunt tash, dhe na trego se si ben ty plot para.

 • Postime: 46
 • Karma: +0/-1
 • Gjinia: Mashkull

#12 ne: 22-09-2008, 23:52:17
Me sa di aktualisht, për shqiptarët është bërë e mundur krijimi i llogarise ne PayPal (PP). Kjo llogari limitohet deri te pritja e lekeve ne llogari tënde te PP, por akoma nuk është e mundur për shqiptarët te kalojne leket nga PP ne karte apo llogari bankare. Megjithatë, këto para ju mund ti shfrytezoni, sa kohe aty ku do të bëni pagesen, tju ofrohet mundësia për te paguar me PP.

Jo kokushta , Shqiptaret mund te hapin llogari PayPal por vetem mund te dergojn lek (nese kan llogari bankare ne USA)

Nese ke nje llogari PayPali si shqiptar atehere kte mesazh marrin te tjeret nese te dergojn lek

"Currently PayPal accounts in Albania are only able to send payments. This recipient is not eligible to receive funds."

 • Postime: 1
 • Karma: +0/-0

#13 ne: 21-10-2009, 23:02:25
ne paypal.com kur shtoj nje card crediti. me kerkon (paypal code)ku ta gjej
« Editimi i fundit: 22-10-2009, 12:58:25 nga M A X »

 • Postime: 28589
 • Karma: +48/-5
 • Gjinia: Mashkull

#14 ne: 22-10-2009, 13:00:33
Mos e ke fjalen per kodin mbrapa kartes se kreditit? Ki parasysh se karta ka nje numer dhe nje kod sigurie.

Shiko figuren:Ose ka mundesi qe te kerkon kodin aktivizues, i cili te vjen ne llogarine tende bankare. Kur te vjen cdo muaj fatura e kartes se kredidit shiko se duhet te kesh dhe kodin aktivizues nga PayPal.

 • Postime: 404
 • Karma: +0/-0

#15 ne: 23-10-2009, 19:44:11
KOhet e fundit me eshte dashur te merrem me shume me Paypal dhe mund te them se tani behet karikimi i Paypal edhe nga nje llogari bankare (do zakonisht 10 dite per kete trasferte)

Gjithashtu leket qe ke ne Paypal mund ti trasferosh ne nje llogari bankare pa problem.

nuk jam i sigurte nese kete opcione kane qene qe ne fillim apo jane shtuar kohet e fundit!

Temat e fundit