Tutorial per CPALead - Si te fitosh para online

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme
Tema re

Tutorial per CPALead

Tutorial per CPALead

· 5 · 890

 • Postime: 255
 • Karma: +1/-3
 • Gjinia: Mashkull

ne: 03-10-2009, 17:32:06
Çka eshte CPA MARKETINGU

- CPA eshte [ COST PER ACTION ] eshte nje metode e reklamimit online , ku reklamuesit pagujne shuma te caktuar varesisht llojit te reklamave te tyre, dmth eshte nje metode reklamimi ku fitimet jane te bazuara vetem ne : shitje,regjistrime,shkarkime etj.

CPA AFFILATE Marketing kompanite jane kompani te cilat jan te pasura me miliona dollare ku ne ato kompani edhe ju mund te regjistroheni si publikues te tyre.Ne internet ka shum kompani CPA ku disa prej tyre jan :

MAX BOUNTY | Azoogle ADS | CPA Empire | CPALEAD

- Ne kete postim do te flasim per nje kompani shum te sukseshme ne kete lami qe quhet CPALEAD.

- SI TE PRANOHEM NE CPALEAD -

- Per tu pranuar me nje faqe ne CPALEAD, se pari duhet te kete faqja nje dukje profesionale.Mos hezitoni te paguani $$ per te blere domaina me .com , .net qe te dukeni sa me shume profesional.Une ju preferoj qe te perdorni ne faqe WordPress,sepse instalimi eshte shum i lehte, por edhe mund te gjeni shum pamje profesionale qe do te mund tju pranojne ne kete kompani.Mund te beni nje faqe ku mund te shfaqni filmat e ndryshem [ filma qe jan duke u shfaqur,filmat me te mire etj] kur per kete kategori mund te gjeni shum themes te ndryshem dhe profesional ne internet.Jan disa kolona ne CPALEAD ku duhet te beni me shum kujdes, dhe ato jane :

* Website Description: - Mundoheni te vendoseni nje pershkrim profesional per faqen, dhe per sherbimet qe ju ofroni.

* Please describe how you will get your users to complete our surveys: Tregoni qe ju nuk jeni te prire vetem te fitoni.Pershkruani websajtin si nje mjet te madh informacioni per te tjeret, ku doni qe ky informacion qe servoni per te tjeret te jete fitimprures edhe per juve.Thoni qe keni nje web per medicine,sport,filma ku mund te gjeni nje material te shumte, dhe i cili eshte i dashur per vizitoret qe keni.Tregoni gjithashtu se ju bleni trafik, dhe bleni reklama per te tjeret, qe webi juaj te duket sa me profesional.

Per te aplikuar ne CPALead

- Pas pranimit ne CPALead, ju me ate faqe qe jeni pranuar do te vendosni surveys te CpaLead.Une po tregoj nje metode e cila eshte fitimprurese per mua, dhe shpresoj qe te jete edhe per ju gjithashtu.

- Bejeni nje faqe ku ju ofroni p.sh Free Itunes codes. Nese ju kerkoni nje fjale te tille ne Google do te shihni se sa shum faqe te indeksuara jan , dhe ju kuptoni edhe interesimin e njerezve per kete fjale.Para fillimit ne tittle te blogut tuaj vendoseni : Free Itunes Codes

Faqja le te duket ne pamje si me poshte :Koncepti eshte shume i thjeshte.Ata qe duan itunes codes do te drejtohen ne kete faqe.Si shihet ne postin e kesaj faqe eshte nje tekst shum i mire, i cili pamenduar do ta plotesoje votimin e cpalead.Mundoheni qe tekstin ta beni sa me te besueshem , dhe te terhekshem per vizitorin.

Gjithashtu ka edhe disa fjale te tjera te sukseshme perveq Itunes codes qe jane :

Free Movie Downloads

Free Adwords Vouchers

Free Akon, Eminem ( New ) Album.

- Trafiku permes Yahoo Answers

- Yahoo Answers eshte nje menyre e mire per te marre trafik per faqet CPA.P.SH - nese kerkoni ne Google fjale si : yahoo answers free itunes codes do te shihni qe shum njerez e pyesin kete pyetje.

Ndersa pas pyetjes se njerezve ju mund te regjistroheni, te kerkoni fjalet dhe te postoni ne kete menyre :

" Hi you can obtain free Itunes code from this site :

http://sitijuaj.com

You will need to complete a simple offer and then you can get your free codes.I have used this site myself and it works".

- Ju mund te merrni nje trafik te mire permes Yahoo Answers, dhe permes pergjigjeve qe ju shkruani.

- Kjo ishte nje metode per te pasur fitime ne CPALead.Shpresoj qe per te gjithe te funksionoje.


Vigan Vllahinja

03.10.2009

Tutoriali eshte marre nga : ViganV.com

 • Postime: 28589
 • Karma: +48/-5
 • Gjinia: Mashkull

#1 ne: 22-01-2010, 15:56:48

Atehere pas kerkesave te shumtaper tutoriale per CPALead , po epostoj edhe nje tjeter ku shpresoj qe ko me ju ndihmu te gjitheve.Nesepunoni dhe nese i perkushtoheni kesaj metode dhe te kaluares mund tearrini nje shume te konsideruar ne muaj.

Si per fillim ju duhet te jenii regjistruar ne CPALead, per tu regjistruar KLIKOKETU

- Metoda eshte e thjeshte.Duhette merrni programe,dhe ti beni upload ne forumet me te medha warez.

Pra, shkoni ne Katz.cd dheshikoni tek App, ato programe qe kan rajtingun me te mire.Shikojenifotografine me poshte :

Vetem klikoni ne nje program,si te aj programi i selektuar dhe dote ridrejtoheni ne ndonje forum ku edhe me pas mund ta shkarkoniprogramin.Shumica jan ne rapidshare,keshtuqe nese keni RapidsharePremium account e keni nje plus me shum.

Pasi qe te merrni programinbejeni unzip me Winrar.Pastaj veproni si ne fotografine me poshte :

Selektoni te gjitha fajllat meCTRL + A , ose selektojeni memaus.Pas selektimit klikoni ne Add to Archive.Pas kesaj klikoni me larttek Advanced qe ta vendosni nje password, fotografija me poshte :

Vendoseni nje password dhe mose harroni ate.Pas vendosjes sepasswordit ju do te keni nje direktori te re ne zip ku pas asaj mund tebeni upload ne forume te tjera.Do ti shihni edhe 3 filet tjera, qe kanmbetur nga e kaluara, por thjesht fshini ato dhe lejeni te duket vetemajo qe keni ndertuar me password.

Tani brenda folderit hapeni njetext document.Emrin lejani – > “Readme for Password ndersambrenda shkruajeni kete tekst :

Forpassword, visit this site : Vendoseni sitin tuaj ku keni vendosur kodintuaj te cpalead.

Pas kesaj selektoni te 2fajllat prap, ate qe krijuat ne zip dhe newtext documentin dhe futni perseri ne archive,pas kesaj nuk keni nevojete futni ndonje password vetem lejoni te kryhet procezi i arkivimit.Paskesaj shkoni dhe beni upload programin qe keni krijuar ne forumet me temedha te warezit.Gjithashtu shkoni edhe te forumet qe gjinden ne Katzqe behen update cdo dite, dhe postoni ne rubrikat e programeve,programet qe krijoni.

Shpresoj qe ky tutorial tjundihmoje dhe tju shtoj fitimet tuaja ne CPALead.

Vigan Vllahinja,

Viganv.com

 • Postime: 171
 • Karma: +0/-1
 • Gjinia: Mashkull

#2 ne: 24-01-2010, 11:42:29
MAX kam nje pytje.

Dine gje ti se si mund te fus filmat nga faqja ime tek katz.cd pra ti bej sumbit.Kam degjuar se ben kjo pune por se di skam arritur ta dije se si ta bej.

 • Postime: 28589
 • Karma: +48/-5
 • Gjinia: Mashkull

#3 ne: 24-01-2010, 12:12:35

 • Postime: 171
 • Karma: +0/-1
 • Gjinia: Mashkull

#4 ne: 24-01-2010, 13:48:13
Ne rregull MAX do ta provoj kete, falimnderit shume.

Temat e fundit