Folklori Shqiptar


×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme

Pasuria që kurrë nuk vdes dhe që duhet jetuar!

Pergjigje nga: 1dhe1.com

Veshjet Kombetare

1dhe1
14-03-2021, 22:18:15
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Pergjigje nga: 1dhe1.com, dreamm

Serenata Korçare

1dhe1
14-03-2021, 21:34:00
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Pergjigje nga: 1dhe1.com, BeRni

Na ishin dikur kostumet popullore...

1dhe1
14-03-2021, 19:20:35
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Pergjigje nga: olti, ilir3542

>>Ninulla - Këngë djepi<<

M A X
15-10-2020, 22:25:05
Nina nana
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Pergjigje nga: flutur, darknet02, ALMA SELMANI

Vallet Popullore

M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Berni
18-08-2011, 12:08:05

Të huajt mësojnë vallet shqiptare për dhjetë ditë

Njërit prej tyre i pëlqen vallja e Osman Takës. Edhe një vendas do të mendohej mirë përpara se të guxonte të dilte në valle.Dikujt tjetër, vallja e Librazhdit. Është më individuale, më ritmike… Prej disa ditësh që ndodhen në Tiranë ata po mundohen të kapin thelbin e këtij vendi. [img width=518 h...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
12-05-2011, 01:27:12

Bejte nga Sefer Daja

Për vajzat Notën nuk bon me dalë Se osht pun shumë e keqe Të fusin rrotën ndër shalë E ta varin me teneqe Për prostitutat Kjo dynjo saju me rrena Koha ka fillu me u ngrof Ju jeni përcëllu nga mrena Përjashta dashki me u ftof Adolishenteve Je pa ndoj herë n’pasqyr mi Gocë? Sa shpejt na bone për
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
13-10-2010, 00:11:24

Misteret e shpellës "Shkëmbi i Vajës"

Një zë koral vajzash flet për një histori tragjike. Historia ka ndodhur në Krujë, afro 600 vjet më pare dhe më pas u kthye në legjendë.Ngjarjet zhvillohen mes maleve, ndërsa ushtritë osmane kishin rrethuar kështjellën dhe prijësi legjendar, Skënderbeu, luftonte për mbrojtjen e qytetit. Rapsodi p...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
11-07-2010, 01:23:17

Shah Name, Eposi shqiptar dhe eposi pers, ngjashmëri e paralele

Nga Prof. Dr. Shaban SinaniMarrë nga Gazeta ShqiptareKultura perse përfaqëson një kulturë që e ka prekur me fqinjësi të drejtpërdrejtë kulturën tradicionale të popullit shqiptar dhe të paraardhësve të tij qysh në periudhën ilire. Për rrethana historike të njohura, kjo ka ndodhur me një numër rel...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Pergjigje nga: titi labi, edina, hajkune

Cilit fis i takoni juve?

Nore
07-07-2010, 19:41:29
fis peshkaqensh
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Pergjigje nga: gojedhene, erlehta

Nje gojedhene!

M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Pergjigje nga: elena gjika, BeRni

Folklori muzikor shqiptar

elena gjika
24-09-2009, 17:45:35
poezi per elena gjika
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Pergjigje nga: hajriz, zharku, Enea

Punime Artizanate

M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
02-03-2009, 14:29:05

Magjia e mitologjisë shqiptare

Historia dhe tradita shqiptare është shfaqur ndër vite edhe me anë të mitologjisë. Veprat e ndryshme të autorëve tanë më të shquar kanë shpalosur kulturën dhe botën shpirtërore të krijimtarisë shqiptareMagjia e mitologjisë shqiptarePër të dhënë një pasqyrë më të gjerë, më të plotë të mitologji...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Pergjigje nga: igod, Borebardha

~~Kenge te nizameve~~

M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe