Si behet dasma ne vendin tend ? - 4 - Folklori Shqiptar

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme
Tema re

Si behet dasma ne vendin tend ?

Si behet dasma ne vendin tend ?

· 93 · 42654

 • Postime: 1108
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Femer

#75 ne: 25-10-2005, 19:04:54
Flm shume qe keni treguar versione te ndryshme dasmash ,por ne presim edhe shume antar tjere te pergjigjen ne kete teme , hajde forca :lule

 • Postime: 1469
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Mashkull

#76 ne: 02-11-2005, 06:37:35
Luli me violente se ai qe therrte machorin nuk e ke jo....keshtuqe kthehu mbrapsht me vrap :D Hahahahaha, jo moj e nderuar, e paske marre gabim ti kete. Mos e imagjino nje veprim bizare  ne rastin e maces( nese e ke fjalen per ate qe e kam permend une).
 Esenca eshte se (si e kam degjuar): simbolika e shqyerjes se maces ne naten e pare te marteses nga ana e burrit ka te beje me ate qe t'ia merr te sjellmen gruas! Edhe tjetra eshte se e thojn me sarkazem kete veprim, nuk kam degjuar qe dikush LIVE e ka bere kete veprim, por ja kan fute shqelme maces qe ka qene ne dhome e futur per shaka nga pjesmarresit n'dasme.


 kaloni mire!


 

 • Postime: 5460
 • Karma: +3/-5
 • Gjinia: Mashkull

#77 ne: 09-11-2005, 16:03:10
thone se kur dhendrri kishte shky macen... nusja merr e e shkyn qenin LOL

 • Postime: 1608
 • Karma: +3/-0
 • Gjinia: Femer

#78 ne: 17-12-2005, 20:29:03
aaahhh Dasmat Shqiptare... LOVE EM!  :D

 • Postime: 7991
 • Karma: +18/-8
 • Gjinia: Femer

#79 ne: 19-12-2005, 03:56:33
NUk mbaj mend nese e kam thene po nejse po e them dhe nejhere....
Kam qene njehere ne nje dasem ne peshkopi ......nusja merrej nga tirana cohej ne peshkopi...dhe qe thoni ju pas nje ore qe kishte shkuar nusja ne shtepne e burrit e marrin nusen dhe na e fusin qe ti tregojne dhomen e saj si ja kishin rregulluar gjoja.....e ulin nusen ne krevat dhe pasi bejne ca adete te vogla qe nuk i mbaj mend mire.....na rreshtohen grate e fisit tek dera dhe ja fillojne me kenge ta shanin nusen mbare e prap nga motrat e vellezirit nga nena e nga baba nga familja deri sa ta benin nusen te qante.....pasi nuses ti dilte nje pike lot atehere largoheshin dhe grate.....(nuk e kam kuptuar kurre perse e benin kete adet) gjithsesi keshtu e benin.....
E mbaj mend qe rrija ne cep te nje komedine dhe mendoja po kjo budallaqja pse qan te isha une do u duhej te merrnin buke me vete :D

 • Postime: 3
 • Karma: +0/-0

#80 ne: 21-12-2005, 02:00:42
tung ju përshëndes të gjitheve ! sidomos ty Borebardha qe e ke qit qet teme shum shum shum të mire !!!!!! i kam lexuar të gjitha mesazhet për këtë tem dhe drejt po ju them qe shum po tutna me kto adete qe i kemi ne !! jam mesuar une ne franc prej si kam lind dhe tash me vjen qudi mi degju këto sene ! edhe pak do të martohna KUKUUUUU po them për gjeth qeto sene qe po dukna mi boe ,,,,,,, heheheheh tung ju përshëndes të gjitheve ! kalofshit mir

 • Postime: 3079
 • Karma: +22/-4
 • Gjinia: Femer

#81 ne: 21-12-2005, 02:09:22
E mbaj mend që rrija ne cep te një komedine dhe mendoja po kjo budallaqja pse qan te isha unë do u duhej të merrnin buke me vete.


o Zot sa kam qeshur tani lisa
me kujtove dasmen time se edhe mua ma kan be kete adet.
kan kenduar me ore te tera ndersa une rija e buzqeshja :D

gocat u lodhen dhe u deshperuan se i haxhuan kenget me permbajtje banale dhe fyerse.
madje morren edhe miser dhe demonstronin se si i benin kusherite vellezerit dhe babain tim synet LOL
njera u vesh se kinse eshte mami im e tjetra si babai. benin sikur vinin ne vizite tek une e vjehra i pritke tek derra  i perzente dhe nuk i pranonte ne shtepi. "shfaqja" ishte e shoqeruar me kenge dhe gjith i kishin hapur syte te shohin a do ja krisi vajit.

nje te mire e kisha se une sua kuptoja dialektin LOL

 • Postime: 1108
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Femer

#82 ne: 06-01-2006, 07:45:20
tung ju përshëndes të gjithëve ! sidomos ty Borebardha që e ke qit qet teme shum shum shum të mirë !!!!!! i kam lexuar të gjitha mesazhet për këtë tem dhe drejt po ju them që shum po tutna me këto adete që i kemi ne !! jam mësuar unë ne franc prej si kam lind dhe tash më vjen çudi mi degju këto sene ! edhe pak do të martohna KUKUUUUU po them për gjeth qeto sene që po dukna mi boe ,,,,,,, heheheheh tung ju përshëndes të gjithëve ! kalofshit mir

Pershendetje Secret , me vjen mire qe dikush e vlerson punen tone :) te pershendes shume dhe mos ke shume frike nga dasma se ajo 2 dite zgjate dhe pastaj beje si te duash vete LOL

 • Postime: 3
 • Karma: +0/-0

#83 ne: 06-01-2006, 18:27:11
tung Borebardha valla 2 dit zgjat per meshkuj ... a per ne zgjat ma shum heheheh edhe valla te lumt se tani bëjm bash qka të dojm : hhhhhhhhhmmmmmmmmmm o sa po pres ahahahahhaahha a ka kush qe e vazhdon temën bre ?? ju përshëndes kalofshit mir !!  

 • Postime: 1108
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Femer

#84 ne: 23-04-2006, 08:51:35
Eh hahahahahah :)

#85 ne: 08-11-2006, 09:39:08
Nga anet e mia behet dasem e tille qe 1 martohet e 100 terbohen :D

 • Postime: 1740
 • Karma: +10/-0
 • Gjinia: Mashkull

#86 ne: 26-01-2007, 07:51:48
Ne vednin tim dasma bëhet me Tupan e Cifteli.


#87 ne: 12-04-2011, 21:04:42
   NE VENDIN TIM BEHET DASMA  ME CIGTELI ME DAULLE  ME TUPANA E TJERA TJERA KESHTU BEHET DARSMA   engjell: :engjell:

 • Postime: 2869
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Femer

#88 ne: 13-04-2011, 10:59:43
ne vendin tim???!!!! s'me pelqen kjo shprehje se duket sikur s'jemi te gjithe Shqiptar...

nga ana ime dasmat behen me saze :D ose me orkester :D
s'ka gje me te bukur :)

 • Postime: 1439
 • Karma: +13/-5
 • Gjinia: Mashkull

#89 ne: 13-04-2011, 22:13:34
ne vendin tim???!!!! s'me pelqen kjo shprehje se duket sikur s'jemi te gjithe Shqiptar...

nga ana ime dasmat behen me saze :D ose me orkester :D
s'ka gje me te bukur :)
Nga cili qytet je?

Edhe nga ana ime me saze xD

 • Postime: 2869
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Femer

#90 ne: 14-04-2011, 09:14:09
nga Vlora vella por jam rritur ne Tirane :D

 • Postime: 1439
 • Karma: +13/-5
 • Gjinia: Mashkull

#91 ne: 14-04-2011, 20:32:57
Epo shume mire dermane xD, ma gezove zembren qe kam nje pateriote ne forum :D:)  :perqafim

 • Postime: 12343
 • Karma: +336/-221
 • Gjinia: Femer

#92 ne: 14-04-2011, 21:14:48
Po europianizohen edhe knej .... mgjate jo keq jane me te thjeshta dhe me te bukura e me pak te lodhshme si dhe me pak shpenzime  :P

Temat e fundit