Formula 1

Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme

Për të gjithë fansat e Formula 1.Pergjigje nga: Lajmet, olti

Çfarë po ndodh me Michael Schumacher?

12:51
10-06-2020, 19:21:03
...
michael schumacher.jpg
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

*
Johny Boy
27-09-2011, 19:24:30

Vettel fiton ne Singapor, Button i shtyn kampionatin

Gara e 14 e sezonit 2011 e zhvilluar ne Singapor Grand Priks eshte fituar nga piloti i Red Bull Sebastian Vettel. Mbas kesaj fitore Vettel pergatitet per tu shpallur kampion i sezonit 2011 mbas gares se ardhshme.Ne vendin e dyte u rendit piloti i McLaren, Janson Button, dhe ne te tretin piloti t...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
26-06-2011, 19:41:10

F1, Vettel s’ka rivalë

S’ka rivalë! Kaq mund të thuhet për garën e radhës së Formulës 1, e cila ashtu si shumë këtë kampionat botëror, ka patur të njëjtin përfundim.Sebastian Vettel dominon garën për Cmimin e Madh të Valencias duke u ngjitur për të gjashtën herë në podiumin e vendit të parë në 8 gara të zhvilluara. Pi...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Pergjigje nga: Roxanna, Trendafili i kuq, shejtania

Formula 1, rikthehet Schumi

M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
10-03-2011, 14:38:03

Ferrari modifikon shasinë e F150-s

Ferrari do të debutojë sot në testet e Barcelonës me disa modifikime të rëndësishme në makinë, pasi një shasi e re do të testohet.Sipas të përditshmes sportive spanjolle “AS”, ishin pikërisht ndryshimet në makinën e re F150º ato që vonuan me dy ditë nisjen e testimeve për “kokëkuqen”.Provat e Ba...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Berni
14-11-2010, 15:56:35

Sebastian Vettel, kampion i botës ne Formula 1

Ngasësi i Red Bull, Sebastian Vettel, është kampioni i ri i botës në Formula 1, pasi arriti ta fitojë garën për Çmimin e Madh të Abu Dhabit.

*
SportNews
27-07-2010, 01:11:43

Ferrari, Domenicali përgëzon stafin

Në kulmin e kritikave ndaj Ferrarit për komunikimin në radio me pilotin Massa që mendohet se ndikoi në hapjen e rrugës për spanjollin Alonso, reagon edhe drejtori i skuadrës italiane, Stefano Domenicali.Një ditë pas fitores së dyfishtë në Hockenheim të Gjermanisë, ai falënderoi gjithë skuderinë....
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
08-05-2010, 15:53:50

Formula 1, pilotët e 'Red Bull' në pole position

Triumf i dyfishtë për skuadrën 'Red Bull', në provat zyrtare për Cmimin e Madh të Spanjës, në Formula 1.Mark...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
18-04-2010, 18:11:19

F1, Button triumfon në Kinë

Skuadra angleze e McLaren ka zënë 2 vendet e para në Çmimin e Madh të Kinës duke qenë dominuesi total në pistën e Shangait.Kampioni i botës në fuqi Button ka prekur i pari vijën e finishit pasi fitoi duelin me bashkombasin e tij dhe njëkohësisht rivalin më të fortë, Ljuis Hamilton, i cili edhe p...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
29-01-2010, 15:30:04

McLaren e re vjen me nje fytyre ndryshe

McLaren ka prezantuar makinen e sezonit 2010 e cila quhet MP4-25 dhe vjen me nje risi te madhe.Pjesa e pasme eshte e ndryshme nga makinat e tjera, pasi ajo zgjatet disa cm me shume. Prezantimi zyrtar eshte bere ne seline e skuderise ne Newbury. Te pranishem ne ceremoni kane qene pilotet zyrtare ...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
28-01-2010, 23:54:46

Zbulohet makina e re Ferrarit "F10"

Quhet “F10”, Ferrari i ri i ndertuar per Boterorin 2010-es te Formula 1. Makina e re eshte prezantuar sot ne pisten e Fioranos, ne Itali.Njevendeshja e 56-te e ndertuar nga Maranello quhet keshtu duke marre germen “F” te Ferrarit dhe numrin 10 te vitit te debutimit.Ceremonia parashikon, nder te ...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
12-01-2010, 15:58:41

Schumi kthehet ne piste

Michael Schumacher ka zbritur ne piste per here te pare qe pas njoftimit per rikthimin e tij ne Formula 1 me Mercedes.Per disa ore ai provoi veten ne pisten e Jerez ne Spanje me Gp2 te ekipit «Super Nova».Shihni fotot e kampionit...

M A X
09-01-2010, 00:18:52

Flavio Briatore tek Ferrari?

Nese Flavio Briatore do t’i shpetoje edhe apelit, atehere per ish drejtuesin e Renault mund te kete nje vend te lire tek Ferrari.Ai ka marre mbeshtetjen e presidentit te Ferrarit, Montezemolo pas vendimit te dhene nga Gjykata e Larte ne Paris. Sipas te dhenave te fundit, “kokekuqja” mund t’i sig...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
26-11-2009, 20:48:42

Lewis Hamilton “fans” i Vettel

[html] Lewis Hamilton“fans” i Vettel<...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
20-11-2009, 01:00:02

Raikkonen konfirmon: Rikthehem ne vitin 2011

Raikkonen konfirmon: Rikthehem ne vitin 2011Raikkonen dhe Mercedes GP nuk kane nenshkruar asnje marreveshje, duke mbyllur perfundimisht mundesine qe ish ferraristi te bashkohet me ish Brawn GP.“Nuk kam pasur kontakte me Brawn dhe mendoj se vitin e ardhshem ata do garojne me dy gjermane. Une do r...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
02-11-2009, 16:05:11

Bridgestone, 2010-ta viti i fundit ne Formula 1

[html]    
Bridgestone, ...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
02-11-2009, 15:58:29

Alonso: Ferrari, e lindur per te fituar

[html]
Alonso: Ferrari, e lindur per tefituar...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

*
besi2009ever
31-08-2009, 18:53:28

Raikonen fiton çmimin e madh të SPA-së në Belgjikë

Piloti finlandez i Ferrarit, Kimi Raikonen ka fituar sot çmimin e madh të SPA-së në Belgjikë duke i dhënë fitoren e parë sezonale skuderisë italiane.Një start përfekt nga piloti finlandez, aksidenti në kthesat e para të garës që i kushtoi largimin britanikeve, Xhenson Baton dhe Ljuis Hamilton ia...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
12-05-2009, 23:55:58

Ferrari braktis Formula 1

Skuadra e Ferrarit do te terhiqet nga garat e Formula 1 duke filluar qe nga sezoni i ardhshem nese nuk do te ndryshohen rregullat e lojes nga Max Mosley. Vendimi “bombe” u mor nga keshilli administrativ i skuderise italiane dhe permes nje nje komunikate per shtyp kerkon qe FIA te shqyrtoje edhe ...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
04-11-2008, 12:39:44

Babai i Hamilton: Mendoj ta largoj Lewis nga Formula 1

Vetëm disa orë pas shpalljes kampion në Formula 1, Anthony Hamilton, babai i Lewis ka deklaruar në mediat angleze se ka menduar gjatë që të largojë të birin nga ky sport, për shkak të sharjeve raciste. “Fillova të mendoj se nuk është ambienti i duhur për familjen tonë", ka shpjeguar Anthony për ...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Berni
07-05-2008, 12:58:05

Falimenton Super Aguri, tërhiqet nga Botërori

Super Aguri tërhiqet nga Formula 1. Lajmi u bë i ditur nga themeluesi i skuderisë, Aguri Suzuki. Shkak është bërë kriza financiare që tronditi skuadrën pas tërheqjes së Honda Racing. Të hënën, të gjithë personat që punonin në këtë ekip (që prej ditës së djeshme Super Auguri ka ndaluar çdo aktivi...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Berni
14-04-2007, 09:17:01

Ayrton Senna, piloti që i “fali” jetën pistës !

Ayrton Senna da Silva ishte një pilot brazilian i automobilave, i lindur më 21 mars të vitit 1960 në San Paulo të Brazilit, i cili është ndarë nga jeta më 1 maj të vitit 1994 në Bolonja të Italisë, si pasojë e një aksidenti të ndodhur në Imola gjatë Grand Prix të San Marinos. Një idhull i vërtet...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Berni
17-03-2007, 16:48:45

11 skuadrat dhe 22 pilotët e sezonit ‘07

Ja cilët janë protagonistët e sezonit të ri në Formula 1PilotetFernando AlonsoDatëlindja: 29/07/1981; Vendlindja: Oviedo, Spanjë; Pesha: 68 kg; Gjatësia: 1.71 cm; Skuadra: McLaren
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Berni
13-03-2007, 14:16:25

Alonso, në sulm ndaj rekordeve të Shumit !

Njeriu rekord i Formulës 1 është tërhequr, megjithatë edhe pa Majkëll Shumakerin ka disa rekorde, të cilat mund të përmirësohen.Kampionati i 58 të i Formulës 1 fillon këtë fundjavë në Melburn me Çmimin e Madh të Australisë.Kampioni në fuqi, Fernando Alonso, mund të përmirësojë disa rekorde të gj...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Berni
06-02-2007, 10:07:06

F1, prezantohet skuderia e re holandeze, Spyker !

Debutuesit më të rinj në Formula 1, skuderia Spyker, ka bërë dje në Silverston prezantimin zyrtar të modelit të saj për këtë sezon. Quhet F8-VII dhe ka një motor Ferrari. Skuderia e vogël holandeze, në muajin shtator të vitit të kaluar bleu Midland, e cila ishte e vetmja së bashku me japonezët e...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

CTS
30-01-2007, 19:32:22

Armando Qerama, shqiptari që garoi me Alonson

Pasaporta e Armando QaramësDatëlindja: 05.01.1977Vendlindja: TiranëVendbanimi: AthinëGjendja civile: I martuar, me një fëmijëNr. i makinës: 3 (në varësi të renditjes në kampionat)Tituj kampion në Greqi: 2 (2002, 2003)Renditja më e mirë në europian: vendi i 3 tëRenditja më e mirë në botëror: vend...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Berni
03-01-2007, 12:51:25

Alonso, 30 mln euro ne vit nga McLaren

Dy here kampioni i botes ne Formula 1, spanjolli, Fernando Alonso, do te fitoje 30 milion euro ne vit nga McLaren, tre here ...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

CTS
28-12-2006, 01:45:49

Shikoni garen e fundit te Michael Schumacher

Ketu keni komplet garen e Formula1 qe u be ne daten 22 Tetor 2006 ne Brasil, e cila ishte dhe gara e fundit e Shumit. Ketu Michael Schumacher nuk ka garuar me makine, por ka "fluturuar" me makinen e tij. Eshte vertet pilot legjendar.
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Berni
25-11-2006, 17:22:47

Hamilton, piloti i parë me ngjyrë në Formula 1 !

McLaren ka thyer më në fund akullin në Formula 1 duke sjellë pilotin e parë me ngjyrë në gjithë historinë e automobilizmit. Dje skuderia britanike ka konfirmuar pilotin e dytë të saj dhe ky do të jetë Luis Hamilton. Britaniku, kampioni i botës në kategorinë GP2, është vetëm 21 vjeç dhe do të jet...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Berni
20-09-2006, 13:57:23

Fontana: Zhan Tod na urdhëroi të pengonim Zhak Villnëv !

Ish-piloti i F1, me skuderinë e Sauber, tregon prapaskenatFerrari duket se ka kërkuar me çdo kusht të pengojë Zhak Vilnëv të fitojë titullin kampion në sezonin 1997. Piloti kanadez, në atë kohë me skuderinë e Uilliams, ishte duke kërkuar të fitonte garën e Jerez, ku në rast se d...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe