Jean Todt, fjalë shprese për Schumacher - Formula 1

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme
Tema re

Jean Todt, fjalë shprese për Schumacher

Jean Todt, fjalë shprese për Schumacher

· 1 · 1112

  • Postime: 932
  • Karma: +1/-0
  • Gjinia: Mashkull

ne: 07-09-2021, 13:05:07
 

“Michael do të përmirësohet ngadalë por e sigurtë”. Fjalët optimiste janë thënë nga Jean Todt, ish-drejtori i Ferrarit dhe një nga njerëzit që kanë qenë gjithmonë më afër kampionit gjerman Schumacher. Një dritë shprese për shumë tifozë të Schumit që kanë ndjekur zhvillimet e gjendjes së tij në spitalm që nga incidenti i 29 dhjetorit 2013. Anëtarët e familjes së gjermanit kanë zbuluar gjithmonë pak informacion në lidhje me gjendjen e Michael, kështu që tani kjo deklaratë nga Todt duket se paralajmëron një fund të lumtur të kësaj historie të trishtuar.


FAMILJA — “Sigurisht, ka pasur pasoja, por me Michael është gjithmonë familja e tij,” tha francezi për Bild. Tashmë kohët e fundit ai kishte nënvizuar rolin themelor që gruaja e Michael, Corinna, ka luajtur prej vitesh pranë shtratit të tij në vilën e Gjenevës, ku kujdeset për kampionin. “Kam kaluar shumë kohë me Corinna që nga aksidenti: ajo është një grua e mrekullueshme dhe drejton familjen. Ajo nuk kishte zgjidhje, sepse ndodhi papritur dhe ajo nuk e priste këtë dhe po bën shumë mirë. Ka besim reciprok ”, përfundoi Jean Todt.

DOKUMENTARI — Pas viteve të fshehtësisë për Michael Schumacher, pas aksidentit në Méribel, është rikthyer të flitet për 7-herë kampionin e botës të Formula 1 edhe për publikimin e afërt të një dokumentari për të, realizuar nga Netflix. Data e premierës është 15 shtator; dokufilmi ka pritshmëri të lartë pasi premton t’u japë tifozëve të ish-pilotit të Ferrarit, dhe të gjithë sportistëve, video të papublikuara të kampionit, intervista me njerëz pranë tij, një homazh i nevojshëm për një pilot legjendar./lapsi.al
« Editimi i fundit: 14-06-2022, 12:22:12 nga M A X »

Temat e fundit