Forumi i Studentëve

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme

Studentët shqiptarë

M A X
11-03-2020, 08:31:35

Akademi.al, një platformë edukative në shqip që ofron mësimdhënie online

Ministria e Arsimit ka publikuar ditën e sotme udhëzimin që shpjegon se si do të zhvilohet mësimi nga shtëpia, pas mbylljes së shkollave për një periudhë 2 javore, si masë parandaluese ndaj koronavirusit. Në këtë udhëzim përcaktohen qartë detyrat që kanë mësuesit, nxënësit, por edhe prindërit ja...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
16-02-2020, 21:35:12

Sistemi arsimor Danez

- Prindërit danezë nuk i dërgojnë fëmijët e tyre në shkollë për të fituar njohuri, por për t'i bërë ata anëtarë të denjë të shoqërisë. Shkollat pranojnë çdo nxënës pa asnjë provim pranues. Mësuesit marrin sugjerime nga kopshti në lidhje me aftësitë, vetëm për të ditur si të sillen me secilin pre...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
01-10-2019, 13:16:20

Në Shqipëri plagjiatura është art më vete

Një letër drejtuar ty dhe të gjithëve ju që nuk rrini dot pa kopjuar punën e tjetrit, për të shpëtuar të ndenjurat e palëvizura nga dobësia dhe dembelizmi për të qëndruar ngjeshur pas karriges a kolltukut. - Orjona Tresa, gazetare 
...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe


Pergjigje nga: Lisa, Mishel Forever, erlehta

Si duhen veshur te rinjte ne shkolle?!

Lisa
12-11-2013, 22:01:11
Me uniforme .....
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

V@GαβθηD
01-11-2013, 21:41:33

Kamera e fshehtë! Drejtori filmohet nga prindi i vajzës me shami.../.../

Kamera e fshehte! Drejtori filmohet nga prindi i vajzes me shami e cila u perjashtua nga shkolla.....diku ne Gjilan - ne te ashtuquajturen Republike te Kosoves (Shqiperia Veriore diskriminon myslimanet - pa baze ligjore). [url=https://www.youtube.com/watch?v
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

erlehta
21-01-2013, 12:06:12

Kur prindërit e vënë në siklet adoleshentin

Të vetëdijshëm se si ata mund të vënë në siklet fëmijën e tyre adoleshent, prindërit mund të mësojnë se çfarë nuk duhet të bëjnë. Pyetja se: “Çfarë ndodh kur adoleshentët janë të zënë ngushtë nga prindërit e tyre?” është një çështje e gjerë, sepse përgjigja ndahet në shumë mënyra. Për të filluar...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

*
presario
05-11-2012, 14:37:27

Dua te punoj/studioj jashte? Me ndihmoni...

Kete vit mbaroj ne fakultetin ekonomik Dega Administrim Biznes, Univ.Tiranes (Bachelor). Dua te emigroj jashte vendit me synim per te gjetur pune atje.1) Cilin vend me rekomandoni me shume (bazuar ne eksperiencen tuaj). Cili vend te krijon me shume mundesi per t'u vendosur atje?Gjuhet qe di: Ang...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

ßåßy ღ
28-09-2012, 14:30:51

Si të kryesh kurse apo stazhe profesionale në Itali?

ROME-Qeveria italiane ka autorizuar së fundi 10 mijë hyrje për të huajt që duan të marrin një profesion në Itali, praktikisht për të ndjekur kurse formimi profesional apo stazhe formimi dhe orientimi. Kufiri maksimal i vizave të hyrjeve është përcaktuar nga një dekret fluksesh në miniaturë i mir...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Pergjigje nga: Mishel Forever, Gjumashi

Skandal seksual ne shkollat e mesme te TR

M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

ßåßy ღ
30-05-2012, 13:50:18

A janë të lumtur gjimnazistët shqiptarë?

Është e vështirë të kuptosh se çfarë i bën të lumtur të rinjtë e sotëm. Një studim i psikologes Elediona Murati me 225 gjimnazistë të gjimnazit “Petro Nini Luarasi” arrin në përfundime që mund të hapin debat. Ky studim përcaktoi disa fusha: Kënaqësia nga vetja, kënaqësia nga të mirat materiale, ...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

erlehta
30-04-2012, 23:30:33

Shqipëria e shkollave mesjetare

Në Shqipërinë e shekullit të 21, atë të moshës së internetit, mund të arsimohesh edhe si 100 e kapërcyer vite me parë. Mes shkollave të rrënuara, të braktisura , të drobitura, te shndërruara në monumente thuajse të mbira nga historia e largët e shekullit të shkuar. Një realitet ku vështirë se mu...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Pergjigje nga: Mishel1, erlehta, Gjumashi

Mali përballë rinisë

BVDGF
12-04-2012, 15:29:19
Ehhhh 
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

*
studentigjk
05-04-2012, 00:03:08

Pyetje mbi studimet ne Viene

Pershendetje, Jam ne vitin e fundit ne gjimnaz dhe jam i interesuar te di me shume mbi studimet ne Vien. Kam degjuar se behen trasnferime ne Universitetin e Vienes pasi qe studenti pranohen ne Universitetin e Prishtines ? Dua te dij cila eshte me mire aplikim direkt ne Viene apo me kete menyre ?...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
28-03-2012, 23:41:14

Stresi dhe ankthi nga provimet

Stresi dhe ankthi nga provimet, ja si ta evitoni Nëse kalon nëpër korridoret e shkollave të mesme, tashmë ndjehet një frymë tensioni dhe pasigurie dhe sigurisht kjo tepër e shfaqur tek nxënësit e vitit të katërt që tashmë po përjetojnë ditët e fundit brenda ambienteve të shkollës. Kur bisedon me...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

ßåßy ღ
17-03-2012, 11:30:10

Fëmijët që njohin dështimin bëhen nxënës më të mirë .

“Fëmijët kanë një performancë më të mirë në shkollë nëse e njohin dështimin, pasi ata e dinë që duhet të përpiqen sërish dhe se kjo është pjesë e proçesit të të mësuarit” ka qenë ky një konkluzion i nxjerrë nga një studim i publikuar në ‘American Psychological Association’.Hulumtimi përfshiu një...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Pergjigje nga: Boreas, olti

Shkolla fillore 6 vjet

M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe