Forumi i Studentëve - 4

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme

Studentët shqiptarë

Berni
16-10-2010, 00:29:29

Leksione online ne Universitetin "Aleksandër Moisiu" në Durrës

Leksione online, 420 studentë për herë të parëMetoda e re pritet të shtrihet edhe në universitete të tjeraRegjistrimi dhe përzgjedhja elektronike e orareve të leksioneve në Fakultetin e Biznesit të Universitetit "Aleksandër Moisiu" në Durrës ka përfunduar thuajse plotësisht. "42...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Berni
12-10-2010, 11:24:57

Studentët ne Tirane, preferojn banesat me qira para konvikteve

Viti i ri akademik 2010-2011 në të gjitha universitetet e vendit nisi dje. Studentët e rinj, por edhe ata “të vjetër”, kanë kohë që kanë nisur të kërkojnë ambientin ku do të banojnë për një vit me radhë. Ankthi për të gjetur vendin e duhur ka kohë që ka nisur te të rinjtë. Madje këtë vit, drejtu...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Pergjigje nga: erlehta, Trendafili i kuq

Shkollë në kushtet e shtëpisë!

M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Berni
07-10-2010, 09:38:35

Gjumashët ende të pamësuar

Boh prapë e mbyllën derën këto?"; "Ça njerëzish, na e nxinë jetën, pse se nisin në 9 shkollën si gjithë bota?" - kështu nis dita për dy gjimnazistët e "Partizanit" që nga frika mos marrin ndonjë "të shkulur veshi" nga drejtoresha na luten të mos e publikojmë emrin. Gjumashët e gjimnazeve tashmë ...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Pergjigje nga: ωιη∂σω ιη тнє ѕкιєѕ, charlie, kengaime

Le të flasin anglisht!

M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Berni
07-08-2010, 09:25:39

Specializimet ne Mjekesi, ulet mesatarja

Shtohet mundesia e diplomanteve te Fakultetit te Mjekesise, per te vazhduar specializimet. Nje gje te tille e mundeson ulja e notes mesatare kufi, per ata qe mund te aplikojne. Kesisoj, nga 8,0 qe ishte nota mesatare e te gjitha viteve te shkolles se larte, tashme do te jete 7,0. Rektori i Unive...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Berni
01-08-2010, 19:11:58

Lëvizja e lirë, mundësia reale për aspiratat evropiane të të rinjve shqiptarë

Kur gjendemi në prag të vizitës së grupit të ekspertëve të KE-së për liberalizimin e vizave, performanca e të rinjve shqiptarë paraqitet si kurrë më parë me një nivel të shkëlqyer si në formë dhe në përmbajtje.Ky pohim vjen si një deduksion i bazuar në fakte dhe të dhëna reale, të vërtetueshme l...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Berni
01-08-2010, 13:02:48

Kopjet në maturë, zbulohen 20 shkollat më problematike

Ndryshe nga vitet e tjera, sivjet 634 raste kopjimi në në disa shkolla të vendit.

Berni
01-08-2010, 10:10:11

Adoleshentet “mësyjnë” në maternitet për abort

Mjekët japin alarmin: Në shumicën e rasteve, vajzat abortojnë pa dijeninë e familjarëve.Në maternitetet e kryeqytetit në gjashtë muaj numërohen rreth 150 raste të aborteve ku pjesa dërrmuese e femrave që kanë kryer abort janë adoleshente të moshës 15-18 vjeç. Alarmin e japin vet...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Berni
27-07-2010, 15:06:10

Studentet, nga privati ne shtet

Rritet tendenca e studenteve te institucioneve te arsimit te larte privat per te shkuar ne ato publike Nje fluks i madh studentesh qe deri tani kane studiuar ne universitetet jopublike te vendit, kane kerkuar qe te kthehen ne universitetet shteterore. Sipas burimeve nga Universiteti i Tiranes, j...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
21-07-2010, 16:31:09

Del Formulari A2 për të zgjedhur fakultetin

zirina llambro
Maturantët kanë në duar rezultatet për të 5 komponentët e Maturës Shtetërore. Tashmë ata janë gati për të plotësuar formularin A2. Me anë të tij, ata do të përzgjedhin 10 nga 264 degët e shkollave të larta.Renditjen do ta bëjnë nga dega më e preferuar në atë më pak të pr...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Berni
08-07-2010, 09:26:13

Studimet ne Itali, afatet per dorezimin e dokumenteve

Duke filluar nga data 12 korrik, deri me 30 korrik te ketij viti, studentet qe kane paraqitur kerkesen per regjistrim prane Ambasades italiane ne Tirane, mund te fillojne procedura per dergimin ne kete ambasade, te dokumentacionit shkollor dhe atij per leshimin e vizes per studim. Ambasada itali...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Berni
06-07-2010, 10:21:39

Paga e mesuesve, si llogaritet

Gjithcka mbi pagen e grupit, shtesen e vjetersise, vendbanimit, kualifikimit si dhe dokumentet Interesimit te qindra mesuesve se si llogaritet paga, i eshte pergjigjur specialistja e Ministrise se Arsimit, Eleni Coka, e cila tregon me detaje perberesit e pages dhe menyren se si llogaritet. Ajo s...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

erlehta
02-07-2010, 02:16:03

“Harry Fultz”, historia e një shkolle që nisi si eksperiment

Gjithmonë midis maturantësh dhe ish-ësh ekziston një garë e fortë mburrje për emrin e shkollës kur ata studiojnë apo ku dikur kanë qenë pjesë e saj.Në Tiranë, ajo që filloi si një nismë eksperimentale nga disa anëtarë të Kryqit të Kuq amerikan para Luftës së Dytë Botërore nën drejtimin e Harry F...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Berni
01-07-2010, 16:46:06

Jeta e “shfrenuar” studentore

Muzikë, humor, zhurmë, qeshje me zë, kërcim, britma… Çdo natë e deri në agim, sikur të ishin në një botë të “shfrenuar”, apo në një ishull të izoluar.Kjo është jeta e shumicës së komshinjve të mi në ndërtesën shtatëkatëshe.Ata janë studentët, që nuk qajnë shumë hallin nëse ndokush ka nevojë të f...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
27-06-2010, 21:40:47

Pakëshillat jostudentorë

Nga Iliada KorçariPa nevojë për hyrje interesante që bëjnë për vete vëmendjen e lexuesit të pavëmendshëm, gjendja në universitetet shqiptare këtë herë është e këtillë: ashtu siç na u miratuan rregullorja e re e Universitetit të Tiranës dhe me shumë gjasa po na përpilohen nga administrata rregull...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe