Forumi i Studentëve - 5

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme

Studentët shqiptarë

Berni
19-02-2010, 20:30:51

Famëkeqja diploma ime

Shoqëria shqiptare ka ndryshuar, ashtu siç kanë ndryshuar vlerat, simbolet, morali, kultura. Nëse do më duhej të rendisja këto ndryshime sipas rëndësisë do isha e paaftë. Një shoqëri dinamike si kjo e jona, çdo ditë përballet me sfidat e mbijetesës, me sfidat e të ardhmes e me pseudo-sfidat e em...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Berni
26-01-2010, 20:58:14

Arsimi në Shqipëri, nga shkolla e parë shqipe e deri në ditët e sotme

Shkollat e publike e jopublike në të gjitha hallkat e procesit mësimorNga shkolla e parë shqipe në vitin 1887 e deri më sot kanë kaluar plot 122 vjet. Por gjatë këtyre viteve arsimi në vendin tonë ka pësuar ndryshime dhe gjatë viteve ka njohur një zhvillim si cilësor, ashtu edhe...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

*
KristoK
08-01-2010, 19:26:34

Aplikim per Itali

PershendetjeJam i interesuar dhe po dergoj aplikimet per ne Bocconi (Itali), shkoll per ekonomik por qe mesohet ne anglisht. Duke qene se nje pjese e juaj jeni student, atehere do doja te me qartesonit disi per dicka. Neqoftese une marr aprovimin dhe pranimin nga universiteti qe eshte ne gjuhen ...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Pergjigje nga: teverlani, regrets, albaniantrouble

Studimet ne fakultete private apo ato shteterore / publike?!

teverlani
21-10-2009, 12:26:25
shteteror
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Elisi
12-10-2009, 15:18:25

kerkoj informacion

Jam nga shqıperıa dhe aktualısht studıoj ne turqı per INXHINIERI USHQIMORE (vıtı ı pare). Dojate dıja nese mund te kem mundesı te transferohem ne ndonje unıversıtet te shqıperıse. Mundesısht pa nderruar degen per te cılen studıoj aktualısht.Pres pergjıgje sa me shpejt te jete e mundur.falemınder...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
03-10-2009, 12:29:28

Një konflikt i shëndetshëm

Dritan Nelaj*Ditët e fundit ka dalë në pah mosmarrëveshja midis Ministrisë së Arsimit dhe Universitetit “Ismail Qemali” ndaj procesit të pranimit të studentëve për vitin akademik 2009-2010... Mosmarrëveshja nxitet nga një vendim i universitetit për të mos pranuar regjistrimin e maturantëve me me...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Pergjigje nga: KnowledgeisPower, Trendafili i kuq

Mundesi Studimi ne London / Angli / UK

*
KnowledgeisPower
23-08-2009, 12:22:10
Website i kesaj agjensie eshte: www.kipea.co.uk
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Pergjigje nga: Lepulushja, havikosov, eurogina

Nje pyetje ?!

M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Shej
13-06-2009, 16:36:20

“Harvardi” aty ku u krijua shkolla për të mësuar si drejtohet

Sekretet pas lidershipit të suksesshëmRonald Heifetz jep mësim në shkollën post-universitare më të famshme në SHBA, “Kennedy School of Government” në Harvard.Ai ka aftësinë për të komanduar vëmendjen e studentëve të tij teksa është i qetë, madje...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Berni
23-05-2009, 14:59:57

Shqiptaret zgjedhin atdheun per te vene ne jete studimet

Flet Prof. Adriano Cani, atashe per bashkepunimin universitar, shkencor dhe teknologjik ne Ambasaden Italiane. Konstatimi: Studentet e diplomuar shqiptare, po i hedhin syte nga vendi i tyreTe rinjte shqiptare vazhdojne te kerkojne maksimumin e te aplikojne per vazhdimin e studimeve universitare ...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
19-05-2009, 09:20:26

Universitetet, si te studioni ne Gjermani

Nese keni mbaruar shkollen e mesme, nje universitet, apo doni te beni kerkime shkencore, tani keni shansin me te mire. Shteti gjerman do te vere ne dispozicion, mjaft bursa per shtetasit shqiptare te interesuar. Te gjitha shpenzimet do t´i mbuloje shteti gjerman nepermjet DAAD-it. Cdo vit, Gjerm...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

*A.D*
03-05-2009, 13:19:13

Hidhini nje sy...

Shkolla________&nb
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Shej
22-04-2009, 12:59:27

YEA! - Young European Albanians

Albania and the European Union signed a Stabilization and Association agreement in 2006. As many other countries in the region of South-eastern Europe, Albania is since the signing of the SAA obliged to implement the necessary reforms in order to achieve its final goal of the road towards Europe...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

*
susanbell84
16-04-2009, 05:47:43

How to write a dissertation proposal?

Well, it largely depends on the subject but generally the first three chapters would be your dissertation proposal. And the length may be some where 5,000 to 8,00...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Pergjigje nga: erlehta, Oqeani, Trendafili i kuq

Talente e botes!!

erlehta
23-03-2009, 13:02:17
Suksese te metejshme
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Pergjigje nga: dreamm, Jeton Veliu, Emira

Pornoshkolla !

M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

*
komandant
20-10-2008, 03:55:10

Revista Studenti

Do doja nga te gjithe ju te jepnit mendimet tuaja ne lidhje me Revisten e pare studentore shqiptare qe i kushtohet 100% botes akademike.Revista eshte vetem ne versionin online "pdf" tani per tani por jemi ne bisedime per ta futur si suplement ne nje gazete prestigjoze shqiptare. Revista del 2 he...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe