Forumi i Studentëve - 6

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme

Studentët shqiptarë

M A X
05-09-2008, 10:08:48

Fakultetet që do të ofrojnë masterat 2-vjeçarë

Hapen studimet dyvjeçare master, sipas sistemit të Bolonjës. Universiteti i Tiranës, Politekniku dhe Bujqësori do të ofrojnëciklin e dytë të studimeve, për të gjithë ata që kanë përfunduar të parin 3-vjeçar.Pas udhëzimit të Ministrisë së Arsimit 4 muaj më parë për kushtet dhe kreditet e nevo...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Berni
19-08-2008, 12:31:11

Kosove, jo studimeve ne universitete private

PRISHTINE - Asnje universitet privat ne Kosove, nuk do te kete te drejte te pranoje studente te rinj per vitin e ri akademik 2008-2009. Pavaresisht akuzave, Enver Hoxhaj, minister i Arsimit Shkences dhe Teknologjise thote se nuk ka ndermend te leshoje pè. Per kete ai tha se ka edhe perkrahjen e ...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
29-07-2008, 10:30:51

Studimet në Itali, afat per dokumentet deri më 11 Gusht

TIRANE-Ata që duan të sutidojnë në Itali kanë afat deri më 11 gusht, ora 12:00 për të dorëzuar dokumentet të mbyllur brenda nëj zarfi. Ky afat është lënë pasi pritet te dalin edhe rezultatet e provimeve me zgjedhje. Ndërkohë që kandidatët për studentë që fitojnë të drejtën e studimeve në një uni...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Pergjigje nga: Trendafili i kuq, Lepulushja, adhuruesi

Pse kaq shume vetvrasje?

M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Berni
30-05-2008, 07:32:01

Arsimtaret, rroga deri ne 50 mijë Lekë

Asnje page nën 40 mijë Lekë për arsimtaret e shkollave te mesme. Të paktën kjo del nga perllogaritja paraprake e tyre, duke pasur parasysh pagen aktuale te punonjesve ne arsimin parauniversitar dhe shifra qe pritet te dalë nga një rritje e mundshme ne masen 15 për qind e kësaj kategorie punonjes...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

eurogina
27-04-2008, 01:46:58

Juridiku, propozohet ulja e pranimeve

Universiteti i Tiranës, propozon 10 për qind rritje të pranimeve për disa fakulteteNga 600, këtë vit, te Drejtësia mendohet të pranohen rreth 400 studentë. Zv/rektori Varfi, thotë se shkurtimi vjen si mungesë e pedagogëve Auditorët vazhdojnë të vuajnë mungesën e stafit të duhur akademik...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Berni
20-04-2008, 16:04:43

Nxënësit shqiptarë, në garë për kolegjet më të mira në botë

Hapet konkursi për gjimnazistët e viteve të dyta. Kusht, nota mesatare 9.5 dhe pagesa familjare prej 5 mijë euroshNxënës të viteve të dyta të shkollave të mesme, me notë mesatare 9.5 e lart, mund të marrin pjesë në konkursin që zhvillon rrjeti i Kolegjeve të Botës së Bashkuar të...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Berni
14-04-2008, 09:08:57

Nuk kam atdhe rezervë, do kthehem në Shqipëri

Një student shqiptar në Shkollën e Specialiteteve të Ushtrisë Italiane në Torino rrëfen jetën nën uniformën e gjelbër ´"Në Itali jam mirë, por preferoj të kthehem e të shërbej në Shqipëri" Ai është një ndër studentët shqiptarë në Itali. Pa asnjë hezitim, Edval Zoto e konsideron...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Konjaku
19-03-2008, 00:47:26

Nxënësit maqedon kërkojnë ndarje etnike!!!

Jam nga Struga ku ka diçka aktuale për tju shkruar.Nxënësit maqedon të shkollave të mesme në qytet protestojnë nëpër rrugë me përkrahjen e profesorëve të tyre që të ndahen nga objekti i shkollës ku për momentin jan edhe shqiptarët me një numër shum më të madh se ato dhe me drejtor shqiptar
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe