Forumi i Studentëve - 9

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme

Studentët shqiptarë

Berni
08-05-2006, 18:09:55

Tirana dhe Prishtina, njohje reciproke e diplomave!

Prishtinë. Ministrat Pollo dhe Veliu, firmosin Marrëveshjen për ArsiminPas një kohe të gjatë mungese bashkëpunimi të dy ministrive të edukimit të Shqipërisë dhe Kosovës, dy palët kanë rënë dakord ndër të tjera të punojnë së bashku për hartimin e një marrëveshjeje, për njohjen re...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

*
reflektues
07-05-2006, 11:54:11

Norvegji: Për PhD Telecommunication Economics

Norway: PhD Position (stipendiatstilling) in Telecommunication EconomicsDepartment of Industrial Economics and is looking for a suitable candidate to fill Ph.D. position (stipendiatstilling) in Telecommunication Economics. Position is funded by Telenor for the duration of three ...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Berni
03-05-2006, 18:37:13

Shpallen 100 universitetet më të mira në botë!

Instituti Botëror i Klasifikimit shpall listën e 100 universiteteve më të mira në botë . Ky vlerësim i institucioneve të arsimit të lartë është kryer në bazë të stafit pedagogjik, të figurave dhe personaliteteve që kanë dalë nga këto institucione, dhe fondeve që janë investuar në to, si teknolog...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Berni
03-05-2006, 17:42:46

Bursa studimi për në Firence

Ambasada italiane përmes një komunikate shtypi ka bërë të ditur se, Ministria italiane e Punëve të Jashtme cakton për shtetasit shqiptarë për vitin akademik 2006-2007 pesë bursa studimi për në Itali me kohëzgjatje 12-mujore pranë universitetit të Firences për të zhvilluar Master në Zhvillimin Nj...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

*
reflektues
23-04-2006, 11:12:49

Bursat për Studime Akademike Universitare në Shtetet e Bashkuara për Kosovarë

Bursat për Studime Akademike Universitare në Shtetet e Bashkuara për Kosovarë, 2006-2007ARSIMIM PËR PAQENë nderim dhe respekt të punës akademike të Faton Bislimit gjatë studimeve në Texas Lutheran University, si dhe në përkrahje të idesë dhe kërkesës së tij për ofrim të mundësive sa më të mira t...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

*
reflektues
23-04-2006, 10:50:26

Për postdoktoratur në Francë

FRANCE: POSTDOC POSITION IN SIGNAL PROCESSING, CNRSWe announce a one-year position for a postdoctoral researcher in the area of signal processing. The position is financed by the French Centre National de la Recherche Scientifique (CNRS). The research topic is multilinear algebraic methods for b...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Xuxi Pr
22-04-2006, 13:27:17

Bursë për shtetas të Kosovës dhe Maqedonis në Univ. Vjenës

SCHOLARSHIP, HISTORIANSFROM KOSOVO AND MAZEDONIA,UNIVERSITY OF VIENNA Ausschreibung für zwei Stipendien für Historikerinnen und Historiker aus Kosovo und der Republik Makedonien Die Universität ...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Berni
21-04-2006, 10:21:41

Kriza morale në universitete

Që universitetet tona janë në krizë, këtë askush nuk mund ta mohojë. Kjo krizë, prej vitesh, është e shumëfishtë: formuese (lidhur me formimin dhe diplomimin e studentëve), kërkimore (lidhur me punën kërkimore, pra edhe me dhënien e gradave dhe të titujve shkencorë), institucionale, financiare e...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

*
reflektues
07-04-2006, 21:54:09

Rrjete Studentore Shqiptare

RRJETE STUDENTORE SHQIPTARERrjeti i studenteve shqiptare ne botë http://www.iliriarberi.com/ASAN/default.asp
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

*
mossY
14-02-2006, 20:07:49

kush me ndihmon ta gjeje kete literature plssss

kush mund te me ndihmon qe ti gjej këtë literature pasi qe e kam për  te bërë një seminar rreth 7 faqe dhe më duhet material nga këto libra kush me ndihmon plssssSEMINARI TITULLOHET KRAHASIMI I MENDIMIT POLITIKE TE THOMAS HOBBSIT DHE TE JOHN LOCKEUT--këtu duhet të shkruhet për idetwe politike te...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Berni
30-01-2006, 06:59:08

Lëvizja studentore e '91 solli pluralizmin ne Shqiperi

Ngjarjet që po zhvilloheshin në Shqipëri në fillim të vitit 1991, shumë shpejt do të sillnin rrëzimin e regjimit komunist. Lëvizja studentore e dhjetorit 1990, bëri atë që pas 45 vjetësh Shqipëria monopartiake të kishte edhe një parti të dytë. Ndërkohë, reagimet dhe grevat e studentëve dalëngada...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Berni
10-01-2006, 10:05:25

SHBA: do të japë më shumë të drejta studimi dhe viza për të huajt

SHBA do të shtojë të drejtat e studimit dhe do të lehtësojë sistemin e vizave për studentët e huaj, ku një përfitim të madh do të kenë edhe studentët shqiptarë. Rajs ka paraqitur partneritetin për ta përdorur arsimin si lidhje të Amerikës me botën. "Shtetet e Bashkuara nuk kanë qenë kurrë më të ...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Berni
14-12-2005, 12:12:02

Studentët, kriteret për bursë ne Shqiperi

Për vitin shkollor 2005-2006 do të përfitojnë bursë 1780 nxënës dhe studentë në të gjithë vendin. Bursat ndahen sipas kategorive, ndaj në disa raste përfituesit marrin gjysmë burse. Nxënësit dhe studentët përfitojnë bursë të plotë, kur familja përfiton ndihmë ekonomike të plotë dhe 70 për qind t...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

*
Prishtinasja
13-12-2005, 07:46:29

"Albstudent" starton projektin të mbledhjes së statistikave mbi studentët

Albstudent nis projektin afatgjatë të mbledhjes së statistikave mbi studentët shqiptarë jashtë vendit!!! Rrjeti Internacional i Shoqatave Studentore Shqiptare, AlbStudent ka filluar projektin afatgjatë të mbledhjes së statisti...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Berni
13-12-2005, 07:35:02

Studentët: Tezat e konkurseve, shiten

Qeveria Studentore publikon studimin për korrupsionin në shkollat e larta: Studentët, palë me pedagogëtSipas studimit, 9,9% e studentëve pranojnë se kanë patur mundësi të blejnë tezat e konkurseve. 20% paguajnë për notënKorrupsioni fillon që në momentin e pranimit të kandidatëve...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

*
praktika
06-11-2005, 03:45:46

Nis projekti afatgjate i mbledhjes se statistikave per studentet jashte

Rrjeti Internacional i Shoqatave Studentore Shqiptare, AlbStudent ka filluar projektin afatgjatë të mbledhjes së statistikave mbi studentët shqiptare (nga Shqiperia, Kosova, Maqedonia e Mali i Zi) të cilët/cilat studiojnë jashtë vendit.Nëse jeni student/e shqiptar/e dhe vazhdoni studimet jashtë ...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

*
Muslimanja
31-10-2005, 13:48:57

Planprogram i ri mësimor për klasat 4, 5, 9 dhe 13 në Kosovë

Diskutohen planprogramet për klasat 4, 5, 9 dhe 13   Zyrtarë të Ministrisë së Arsimit, Shkencës dhe Teknologjisë organizuar sot në Prishtinë një diskutim publik me mësimdhënës të shkollave fillore dhe të mesme nga të gjitha qendrat e Kosovës për projekt-planprogramin për klasën ...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

*Ena*
20-10-2005, 05:52:47

"Pranojmë dhe 60 studentë me pagesë"

Dhori Kule: Jemi gati të pranojë kuota shtesë për dytësoret. Janë regjistruar vetëm 100 Dekani i ekonomikut: Do shtojmë 2 studentë për klasëTIRANEEkonomiku është gati për të pritur edhe 60 studentë në auditore. Bëhet fjalë për kuota shtesë, për student...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Berni
14-10-2005, 05:50:08

Shërbimi i detyruar, studentët jo më ushtarë

Studentët që mbarojnë shkollat e larta do të kenë të gjitha shanset për të mos kryer shërbimin e detyruar ushtarak njëmujor. Shërbimi i detyruar ushtarak njëmujor për studentët, shumë shpejt do të jetë objekt diskutimi në Bruksel. Ministria e Mbrojtjes, në dokumentin që do të dërgohet në zyrat q...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

*
mossi
25-09-2005, 19:00:11

shkencat politike...

tung tung a eshte najkush nga ju qe i studion shkencat politike une kysmet filloj sivjet te studjoj ne shkencat politike....dhe nese dikush nga ju i studion atehere le te shkruaj sepse ndoshta me siguri do me nevojitet ndihm e najkujt qe eshte me i vjeter dhe ka me shum eksperienc.... thnX...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

*
Capricon
23-09-2005, 03:09:57

Mundesite per Studime Pasdiplomike ne Shqiperi.

 Pershendetje  A  mundet ndokush me me tregu se si jane mundesite per studime pasdiplomike ne shqiperi per studentet nga vendet jasht shqiperise, dhe si jan kushtet per me i regjistru ne njerin nga Universitetet e Shqiperi.  Ju falemderit per Mirekuptim.  Capricon
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

*
GrifshA
03-07-2005, 03:58:15

Inciativa "ZERI IM" e Rrjetit te Studenteve neper Bote (AS@N)

Mora nje email i cili mu duk shume i nevojshem dhe interesant, per te gjithe studentet te cilet ndodhen jashte Shqiperise! Mesa lexova mund te shkruhen edhe per problematikat e studenteve ne shtetin perkates, gjerat qe kerkojne nga qeveria, ndonje artikull ne lidhje me degen qe studiojme...pervo...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe