78% e studentëve e marrin notën me kopje - Forumi i Studentëve

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme
Tema re

78% e studentëve e marrin notën me kopje

78% e studentëve e marrin notën me kopje

· 6 · 729

  • Postime: 28589
  • Karma: +48/-5
  • Gjinia: Mashkull

ne: 15-03-2011, 09:57:50
Studentët shqiptarë i marrin provimet me lekë dhe me kopje. E perditshmja Gazeta Shqiptare shkruan sot ne nje artikull te saj se këtë fakt e pohojnë vetë ata përmes një ankete të organizuar nga vetë këshillat studentorë në disa universitete të vendit, ku janë anketuar rreth 1 mijë të rinj.
78 për qind e të anketuarve kanë pranuar se kanë kopjuar së paku në një provim, ndërkohë që 29 për qind e tyre kanë pranuar se në këtë sezon të parë për vitin akademik 2010-2011 kanë paguar lekë për të marrë një notë më të mirë.
Ndërkohë thekson e perditshmja ne nje artikull te zgjeruar, që duket se ata kanë frikë nga ndëshkimet e pedagogëve, pasi nuk guxojnë të ankohen nëse kanë pretendime për notën.

(d.b/BalkanWeb)

#1 ne: 15-03-2011, 15:09:29
Si lum ata  :D

Une kam per te vdekur mbi libra. hmmmmm:

  • Postime: 12236
  • Karma: +408/-388

#2 ne: 17-03-2011, 16:39:25
Me ra ne mend nje fjale e Ramushit qe ka thene:Po te dija qe  Universiteti eshte kaq lehte per t'a mbaruar do e mbaroja edhe shkollen e mesme....LOL

#3 ne: 19-03-2011, 23:58:32
Me ra ne mend nje fjale e Ramushit qe ka thene:Po te dija qe  Universiteti eshte kaq lehte per t'a mbaruar do e mbaroja edhe shkollen e mesme....LOL

 :perqafim ke qene dhe je i madh

  • Postime: 4267
  • Karma: +73/-57

#4 ne: 20-03-2011, 17:43:20
Me ra ne mend nje fjale e Ramushit qe ka thene:Po te dija qe  Universiteti eshte kaq lehte per t'a mbaruar do e mbaroja edhe shkollen e mesme....LOL

Cka do me thene ti me kete fjale se paske fillu edhe ti tash me studiuar a ? LOL pa kryer shkollen e mesme :D

  • Postime: 7092
  • Karma: +35/-6
  • Gjinia: Femer

#5 ne: 28-03-2011, 20:55:21
Kush eshte kopja??? Zarfi me leke  :D

Temat e fundit