Ne Singapor, librat zevendesohen nga iPad! - Forumi i Studentëve

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme
Tema re

Ne Singapor, librat zevendesohen nga iPad!

Ne Singapor, librat zevendesohen nga iPad!

· 4 · 494

 • Postime: 18095
 • Karma: +727/-523
 • Gjinia: Femer

ne: 20-01-2011, 13:56:01

Studentët fatlumë në katër shkolla të Singaporit kanë marrë iPad në vend të teksteve shkollore në një eksperiment për të modernizuar dhe përmirësuar arsimin.

Një nga katër shkollat, Nanyang Girls High School, shpenzoi rreth 100 mijë dollarë për të blerë 150 iPad për 140 nxënëse dhe 10 mësues të shkollës, transmetojnë agjencitë. Nxënëset janë të moshës midis 12 dhe 16 vjet.
Në vend të bartjes së teksteve të rënda shkollore, studentët përmes Internetit mund të përdorin pajisjen e re për të shkarkuar libra, materiale të kursit dhe detyra. Nxënësit mund të marrin shënime në iPad-ët e tyre gjatë orëve të mësimit.

 • Postime: 12100
 • Karma: +185/-20
 • Gjinia: Femer

#1 ne: 21-01-2011, 10:28:43
 :D Ide e mire. :D

 • Postime: 1399
 • Karma: +18/-4
 • Gjinia: Mashkull

#2 ne: 25-01-2011, 02:19:58
Keta po qe jane ne moshen e Internetit.

 • Postime: 7093
 • Karma: +35/-6
 • Gjinia: Femer

#3 ne: 25-01-2011, 20:07:28
Shume shpejt dhe ne Universitetet Shqiptare  :D

Temat e fundit