Rinia Shqipetare: Deri në moshën e pjekurisë kanë shkuar me tre partnerë! - Forumi i Studentëve

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme
Tema re

Rinia Shqipetare: Deri në moshën e pjekurisë kanë shkuar me tre partnerë!

Rinia Shqipetare: Deri në moshën e pjekurisë kanë shkuar me tre partnerë!

· 11 · 2282

 • Postime: 18279
 • Gjinia: Femer

ne: 09-05-2013, 13:56:19
Në Shqipëri, adoleshentët e nisin jetën seksuale shumë shpejt… Ky është konkluzioni I një studimi të kryer  nga Organizata Botërore e Shëndetësisë mbi “Përvojat Negative të Fëmijëve” sipas  të cilit 30 për qind e të rinjve në vendin tonë kanë kryer marrëdhënie seksuale para moshës 16-vjeçare.
 
1437 studentët e intervistuar I janë përgjigjur pyetjeve mbi përvojat e tyre jetësore deri në moshën 18-vjeçare ndërsa ka rezultuar se janë meshkujt ata që e nisin jetën seksuale më herët. Janë plot me 44.8% e meshkujve të intervistuar që kanë kryer marrëdhënie para ose deri në 16 vjeç, ndërkohë që nga vajzat janë 31%. Pjesa më e madhe e tyre kanë lindur në qytet dhe vetëm 14.6% e tyre vijnë nga fshati.
 
Nga të dhënat rezulton se mesatarisht një i ri në vendin tonë, derisa mbush moshën e pjekurisë kryen marrëdhënie me rreth 3 partnerë të ndryshëm seksualë.

/alb-observer.com/

 • Postime: 12743

#1 ne: 09-05-2013, 15:49:01
une ne moshen e pjekurise (18 i bie???) shpertheva dyert e rinise qe kshu 1 kisha

 • Postime: 7065
 • Gjinia: Femer

#2 ne: 11-05-2013, 17:27:22
Po keto i kana mbajtur kandilin, apo shprehet hapur rinia  :D

 • Postime: 18279
 • Gjinia: Femer

#3 ne: 12-05-2013, 17:25:53
Po keto i kana mbajtur kandilin, apo shprehet hapur rinia  :D
Nuk e lexove qe i kane marre ne interviste moj, e kan thene vet :D

 • Postime: 12743

#4 ne: 13-05-2013, 08:06:50
e me mire ..mire kane bere...i lumte :P

 • Postime: 1445
 • Gjinia: Femer

#5 ne: 13-05-2013, 08:12:47
perpar mosha e pjekurise ishte tek 18tat.Tani vallahi jan tu u pjek shum heret.

 • Postime: 12743

#6 ne: 13-05-2013, 08:14:11
18 nenat tona na kane pjelle

 • Postime: 1445
 • Gjinia: Femer

#7 ne: 13-05-2013, 08:20:08
na kan pjell..po pervec burrit vet s'kishin pa njeri tjeter me sy.

 • Postime: 12743

#8 ne: 13-05-2013, 08:22:24
sepse ath te priteshe koka te shihje me shume....dihet ajo

se vallaj me deshire i kishin bo lendinat pyje mo

 • Postime: 7065
 • Gjinia: Femer

#9 ne: 20-07-2013, 15:46:15
Nuk e lexove qe i kane marre ne interviste moj, e kan thene vet :D
Po de hapur :D

 • Postime: 566
 • Gjinia: Mashkull

#10 ne: 22-07-2013, 16:16:44
po te ndjekesh nje rruge tjeter te te gjykuarit, po te beh sondazh te pjeses vitale, vipave apo shtreses aktive social-politike, sheh qe nuk kane nje etje aq te madhe per sex, rreth 20 vjec kane nisur karrieren e tyre sexuale dhe nuk kane aq shume partnere gjate jetes, me perjashtim te ndonje aventure apo gabimi.
Tani une nuk them qe ne te tjeret nuk jemi vitale, por vitale te induktuar!

Temat e fundit