Forumi i Vogëlushëve

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme

Bota e fëmijëve, diskutime dhe materiale edukative.

Pergjigje nga: alban

Liste me emra ilire per femijen tuaj

Alban
15-03-2021, 21:49:46
 
auto_emra-ilire.jpg
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Pergjigje nga: 1dhe1.com, olti

Kenge per femije - Moj Bubrrec

1dhe1
14-03-2021, 22:02:37
auto_emra-ilire.jpg
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Pergjigje nga: 1dhe1.com, olti

Keng per femije - Qingji Vogel

1dhe1
14-03-2021, 18:54:12
auto_emra-ilire.jpg
Pellumb Hajdari - Qingji
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Pergjigje nga: olti

Timmy Time - Film vizatimor per femije

M A X
30-04-2020, 15:00:54
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
30-04-2020, 14:59:17

Shaun The Sheep - Filmi vizatimor per femije

Shaun The Sheep 2019 Full Episodes - Best Funny Cartoon for kid►SPECIAL COLLECTION 2019 part 86
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Pergjigje nga: olti

Derrkucja Peppa

M A X
30-04-2020, 14:53:37
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe


Pergjigje nga: olti

Kenge per femije - Baby Shark

M A X
30-04-2020, 14:42:10
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe


M A X
30-04-2020, 14:36:29

Kenge per femije italisht - Fischia il treno, il treno fischia

Fischia il treno, il treno fischia 🚂 Canzoni per bambini piccoli
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
30-04-2020, 14:35:15

Kenge per femije anglisht - Baa Baa Black Sheep

Baa Baa Black Sheep + More Nursery Rhymes & Kids Songs - CoComelon
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
30-04-2020, 14:34:22

Kenge per femije anglisht - Yes Yes Vegetables Song

Yes Yes Vegetables Song + More Nursery Rhymes & Kids Songs - CoComelon
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
30-04-2020, 14:33:27

Kenge per femije anglisht - Five little Ducks

Five Little Ducks - THE BEST Songs for Children | LooLoo Kids
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
30-04-2020, 14:32:41

Kenge per femije - Bartolito

Kenge per femije italisht - Bartolito
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqeM A X
21-01-2020, 21:52:41

6 mënyra se si prindërit shkatërrojnë suksesin e fëmijës së tyre

Sjellja prindërore ka një ndikim të madh në mënyrën se si fëmijët zhvillohen duke qenë mjaft të rëndësishëm në suksesin e tyre në të ardhmen.Një studim nga “The Center for Parenting Education” zbuloi se fëmijët janë të ndikuar nga qëndrimi i prindërve, qoftë pozitivisht apo negativisht.Sjellja p...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe


Pergjigje nga: erlehta, Vagabond, Mishel Forever

6 vjecarja 91kg konsumon 32 banane ne dite!

M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

stublladrita_20201103_125204_0.jpg
erlehta
21-01-2013, 10:49:26

Kequshqyerja, rreth 19.3% e fëmijëve të shkurtër për moshën

Kequshqyerja, rreth 19.3% e fëmijëve të shkurtër për moshënRreth 19.3 % e fëmijëve të moshës 6-59 muaj janë të shkurtër për moshën e tyre, i lidhur ky fenomen me kequshqyerjen. Sipas të dhënave të Studimit Demografik Shëndetësor, më shumë se 31 mijë nga 163 mijë fëmijë janë më të shkurtër sesa g...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

ßåßy ღ
01-06-2012, 10:08:58

CRCA: Fëmijët e pambrojtur nga pedofilia e varfëria!

TIRANË- Qendra për Mbrojtjen e të Drejtave të Fëmijëve në Shqipëri (CRCA/DCI Shqipëri), në ditën ndëkombëtare të fëmijëve shpreh shqetësim mbi situatën e të drejtave të fëmijëve në Shqipëri. Nëpërmjet një deklarate për mediat, CRCA, u kërkon politikanëve shqiptar të deklarojnë se çfarë kanë bërë...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

dreamm
31-03-2012, 10:55:51

Alarmi, LGZI: Lodrat e fëmijëve me kimikate të rrezikshme

TIRANË- Lëvizja e Gruas për Zhvillim Integral lëshon alarmin se lodrat e fëmijëve që tregtohen në vendin tonë përmbajnë kimikate jashtë normës së lejuar.Përmes një deklarate për shtyp ata sqarojnë se nga analizat e bëra rezultoi se lodrat ishin të dëmshme për shëndetin e fëmijëve.“Rezultoi se an...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

ßåßy ღ
15-03-2012, 14:19:49

Fëmija 2 vjeç, ja 25 fjalët që duhet të dijë patjetër.

SHBA- Mjafton një test i thjeshtë për të parë nëse një fëmijë has vështirësi për të mësuar fjalë apo prapa kësaj fshihen sëmundje serioze të tilla si autizmi, shurdhimi etj. Një fëmijë dy vjeç duhet të dijë së paku 25 fjalë. Kjo është ajo çka thonë disa studiues amerikanë në një hulumtim titullu...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

ßåßy ღ
12-03-2012, 23:20:22

5 ushqimet energjike të nevojshme për fëmijët

Përmbajtja •Kalciumi •Vitamina E •Fibrat •Kaliumi •Hekuri5 ushqimet energjike të nevojshme për fëmijët Pa dyshim që shumë fëmijë marrin më shumë se mjaftueshëm ushqim për të ngrënë (normat e rritura të obezitetit tek fëmijët janë fakt për këtë). Problemi qëndron se, shumë gjëra të cilat i hanë –...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

ßåßy ღ
12-03-2012, 23:11:46

Djathi në ushqimin e fëmijëve

Djathi është burim i pasur mineralesh, gjegjësisht kalciumi dhe fosfori të domosdoshëm për zhvillimin e drejtë të dhëmbëve dhe eshtrave Djathi është posaçërisht i pasur me kalcium, mineral i cili gjendet në qumësht dhe prodhimet qumështore. Asnjë produkt tjetër nuk i afrohet sasisë së kalciumit ...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
05-03-2012, 20:00:30

Dashuria e nënës ndikon në zhvillimin e trurit të fëmijës

Një studim i Universitetit të Washingtonit ka arritur në përfundimin se fëmijët të cilët kanë pasur gjithmonë prindërit apo një të afërm që i përkëdhelte kur shkojnë në shkollë janë më të përqendruar dhe të çlirët në procesin e mësim nxënies.Studiuesit kanë gjetur një lidhje mes këtij përqendrim...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
16-02-2012, 00:12:37

Fëmijët kuptojnë fjalët që 6-muajsh

Shkencëtarët kanë konfirmuar se fëmijët kuptojnë një numër shumë të madh fjalësh që kur janë 6-muajsh dhe nëse prindërit i flasin normalisht ata mund të përmirësojnë aftësinë e tyre të të folurit në të ardhmen. Një studim nga psikologë britanikë del në përfundimin se fëmijët mund të kuptojnë fja...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
12-02-2012, 21:55:28

Përse nuk duhen rrahur fëmijët

Nga frika fëmijët mund të ngurrojnë të bëjnë shumë gjëra pa e kuptuar pse janë të ndaluara. Por, bëhuni gati që fëmijët tuaj gjithashtu të bëhen më agresivë kundrejt moshatarëve, miqve dhe bashkëshortëve në të ardhmenPërse nuk duhen rrahur fëmijëtDoni që fëmijët tuaj të mos bëjn...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
06-02-2012, 18:58:16

Dielli largon alergjitë nga fëmijët

Luajtja në ditët me diell largon rrezikun e alergjive të ushqimit tek fëmijët. Sipas një studimi të fundit, të vegjlit që jetojnë në zona me nivele të ulta rrezatimi diellor janë më të prirur për tu prekur nga alergjitë e shkaktuara nga ushqimet apo astma. Për të dalë në këtë përfundim kërkuesit...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
16-01-2012, 14:29:29

“Muzika” që vë në gjumë fëmijët

Mathew Nifield është një baba i ri që ka dy fëmijë binjakë dhe ka përdorur imagjinatën për të gjetur një zgjidhje në mënyrë që të vegjëlit të bien në gjumë në të njëjtën kohë dhe ai vetë të ketë disa momente qetësie. Zgjidhja ka të bëjë me disa tinguj të veçantë që nuk janë muzikorë, por regjist...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe