Emra per beben që do lindë - 5 - Forumi i Vogëlushëve

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme
Tema re

Emra per beben që do lindë

Emra per beben që do lindë

· 434 · 343775

 • Postime: 1031
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Femer

#100 ne: 02-06-2005, 16:31:32
 ^o) ^o) po emli im ste pelcen fale ty mo :P

 • Postime: 403
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Mashkull

#101 ne: 02-06-2005, 16:38:37
Emri qe me pelqen me se shumti,per djale- Salahuddin-,per vajze-Sumejja-

 • Postime: 1031
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Femer

#102 ne: 02-06-2005, 20:12:27
 Jojo: Jojo:

 • Postime: 1556
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Femer

#103 ne: 02-06-2005, 21:39:34
KRISTO per cuna
JESSY, JEN, JESSICA, ....per goca. me pelqejn emrat qe fillojn me 'J' shume  :)   (?)

 • Postime: 1908
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Femer

#104 ne: 10-06-2005, 04:46:19
per cuna me pelqen shume emri SIXHEJ (C.J)

 • Postime: 183
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Mashkull

#105 ne: 11-06-2005, 10:54:07
mua me pelqen emri KRISTI per cuna dhe KLEA per goca              :alb:

 • Postime: 1896
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Mashkull

#106 ne: 11-06-2005, 12:51:05
Virus , Trojan dy emra te mire per djemt  ;)
Yomaha per vajzen  :P

 • Postime: 2715
 • Karma: +1/-0
 • Gjinia: Femer

#107 ne: 12-06-2005, 15:00:27
Mua me pelqen emri : Jonida, Liberta dhe Tringa !!! ;)

 • Postime: 1908
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Femer

#108 ne: 30-06-2005, 05:44:23
Prisila, Klaudia, Sara, Izabel (sic tha madeinlezha), Sisillia...etj etj ka shume po per momentin keto me vijne.

Hersia`
me paska dale emri per ushtar. c'keni me emrin tim  ^o)

 • Postime: 1908
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Femer

#109 ne: 30-06-2005, 05:45:57
mua per cun  me pelqen emri SIEL  :) per goce s'e di :(

 • Postime: 1293
 • Karma: +1/-1
 • Gjinia: Femer

#110 ne: 30-06-2005, 20:52:46
L E I L A (per vete kuptimin qe ka) ;) Kshu do e quaj vajzen time. :)

 • Postime: 417
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Mashkull

#111 ne: 30-06-2005, 21:56:32
Goces Dylbere, cunit Shuaip.


LOL

 • Postime: 1908
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Femer

#112 ne: 01-07-2005, 05:15:48
Goces Dylbere, cunit Shuaip.


LOL
me vjen keq per femijte e tu :(

 • Postime: 4008
 • Karma: +5/-0
 • Gjinia: Femer

#113 ne: 01-07-2005, 14:31:06
me vjen keq per femijte e tu :(


 Jojo: Shuaip ka emrin ai por te thoshte Shuaip Jr. :D

 • Postime: 1293
 • Karma: +1/-1
 • Gjinia: Femer

#114 ne: 01-07-2005, 20:36:38
Goces Dylbere, cunit Shuaip.


LOL
LOL Knowing you, you'll name ur daughter LOLA and ur son TURI :D dhe do i knosh....

O Lola ch'ai di latti la cammisa
si bianca e russa comu la cirasa,
quannu t'affacci fai la vucca a risa,
biato cui ti dà lu primu vasu.

Ntra la porta tua lu sangu Ú sparsu,
e nun me mporta si ce muoru accisu.
E s'iddu muoru e vaju mparadisu
si nun ce truovo a ttia, mancu ce trasu.
E s'iddu muoru e vaju mparadisu
si nun ce truovo a ttia, mancu ce trasu.

 • Postime: 417
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Mashkull

#115 ne: 01-07-2005, 22:12:02
Na i bere mishin piçkurriza, piçkurriza me ate kongen.  :S

Po cben moj derbardhe se na qite te palamet sheshit.
Ama ca emri me ke gjet, Turi. Si emri Gaxurrit nuk tallem. Une po ja vuna ja vej Turiddu me 2 d. Kupto?
Emer sicilian. Ndersa Lola, emer i bukur po shume "arrogant" edhe estravagant per shijet e mia.

 • Postime: 160
 • Karma: +0/-0

#116 ne: 01-07-2005, 22:29:50
Rudin /a
Adrian/a


 • Postime: 484
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Mashkull

#117 ne: 19-07-2005, 21:40:54
Amelita,Armida,Emily.Ofelia,Melisa etc :P :P

 • Postime: 113
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Femer

#118 ne: 20-07-2005, 03:59:01
Pse jo Tirana me pelqen shume, edhe une kam te njejtin problem do te kem nje vajze se shpejti por nuk mundem te gjej emer te bukur per te. Tirana me pelqen por familjes sime nuk i pelqen keshtu qe me duhet ta nderoj. I lexova emrat deri me tani por diqka sme lan forte pershtypje. Vetem ju lutem te jen emra shqip. FLm

 • Postime: 3079
 • Karma: +22/-4
 • Gjinia: Femer

#119 ne: 20-07-2005, 04:14:37
Pse jo Tirana me pelqen shume, edhe une kam te njejtin problem do te kem nje vajze se shpejti por nuk mundem te gjej emer te bukur per te. Tirana me pelqen por familjes sime nuk i pelqen keshtu qe me duhet ta nderoj. I lexova emrat deri me tani por diqka sme lan forte pershtypje. Vetem ju lutem te jen emra shqip. FLm

sara te pershendes

shih ketu ke disa emra shqip http://www.zeriyt.com/component/option,com_smf/Itemid,108/topic,1326.0.html
mua me pelqen emri shqip VLERA eshte i shkurt dhe ka kuptim te bukur :) nese jeton ne perendim eshte emer qe edhe leht shqiptohet dhe mbahet ne mend
ky emer tash spontan mu kujtuar, nese me kujtohet edhe ndonje emer tjeter te dergoj MP.

te deshiroj lindje te lehte! :lule


 • Postime: 19
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Mashkull

#120 ne: 20-07-2005, 04:55:51
Te pershendes e ishalla lindje sa me te lehte dhe vajze me fat qofte

keto jane propozimet e mia:
Besarta,(Bese e arte ,qe eshte e shenjet per shqiptaret )
Iliriana,(Te paret tane)
Erjona.(Era e detit Jon)

 • Postime: 113
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Femer

#121 ne: 20-07-2005, 05:04:37
JU flm enea dhe azizij problemi eshte qe te gjithe keta emra i kane ne familjen time. Ishin me te shpejte se une dhe kan mar emrat e mire per vete (hajgare). Enea po jetoj ne Pernedim ne France.

Pershendetje

 • Postime: 1293
 • Karma: +1/-1
 • Gjinia: Femer

#122 ne: 20-07-2005, 14:41:17
Sara, urimeeeee. :) Ja ca emra shqiptare:

Blerta, Blerina, Denada, Elona, Ledia, Anisa, Anila, Brikena, Mirela, Jonida, Juliana, Alba, Albana, Marsela, Linda, Mimoza, :D Suela, Eliza, Ina (ky s'eshte shqiptar me duket).

 • Postime: 1533
 • Karma: +6/-0

#123 ne: 20-07-2005, 15:34:43
Pse Eliza, Suela, Linda, Juliana e ca te tjere shqiptare jane?! :D

 • Postime: 1293
 • Karma: +1/-1
 • Gjinia: Femer

#124 ne: 20-07-2005, 18:50:32
Oiiiiiii, c'ma mbushi faqen e fletores me te kuqe gjith korrigjime ky. Si ta beri zemra aman? :D

Jan kush jane te huaj, Brikena e di me siguri qe eshte emer puro shqiptar se ka qene vajza e mbretit Bardhyl. :D

Temat e fundit