Emra per beben që do lindë - 2 - Forumi i Vogëlushëve

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme
Tema re

Emra per beben që do lindë

Emra per beben që do lindë

· 434 · 343619

 • Postime: 2494
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Femer

#25 ne: 21-12-2004, 02:34:36
Ne qoftese bebi linden kete muaj besoj se emrin e ka vet  kristina  :perqafim

 • Postime: 5948
 • Karma: +9/-0

#26 ne: 21-12-2004, 02:38:20
Ec atyyyy ja dhe emrin e gjetem <)>
Shume te bukur e ka, une e pelqej si emer ndaj dhe e permenda me siper...

Uroj jete te gjate e te lumtur bebit, dhe urimet e perzemerta familjes se saj! :)

 • Postime: 2218
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Femer

#27 ne: 21-12-2004, 02:43:47
Si emri im Klolinda nuk ka ne bot pervec meje, sepse e ka shpikur xhaxhai im.
Po eshte emer i bukur edhe i vecant.  :)
Qe keshtu kur djali/vajza ime te ken femij un dua qe ti ven emrin tim njeres nga cupave.   :D

 • Postime: 4836
 • Karma: +4/-1
 • Gjinia: Mashkull

#28 ne: 21-12-2004, 02:46:23
Ty ste vjen keq tja le cunit ket emerin tend,por me nje ndyshim te vogel...Klolindi.. :)

te gazosh vertet paske emer te bukur.. :puth

 • Postime: 771
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Femer

#29 ne: 21-12-2004, 02:48:56
Dmth Klolinda Junior... :occ

Hersia`

 • Postime: 2218
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Femer

#30 ne: 21-12-2004, 02:50:33
Ti mund tja vesh po te duash Stalion.
Por djali duhet te lindi ne Korrik.
Se emri im eshte i lidhur me muain e Korrikut.

 • Postime: 2218
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Femer

#31 ne: 21-12-2004, 02:52:13
Dmth Klolinda Junior... :occ

Hersia`HaHaHaHa Herisiana

 • Postime: 4836
 • Karma: +4/-1
 • Gjinia: Mashkull

#32 ne: 21-12-2004, 02:56:01
Ti mund tja vesh po te duash Stalion.
Por djali duhet te lindi ne Korrik.
Se emri im eshte i lidhur me muain e Korrikut.
kjo qenka kollaj fare.. ;) po ja llogaris ditet qe ti bjer me 4 korrik.. :hahaha

 • Postime: 771
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Femer

#33 ne: 21-12-2004, 02:59:07
ja dhe disa emra shqip....me jeta te gjat bebi vogell drit gjithmon te mira past.. ;)

Manushe,shefqete,sabrie,kumrije,nafije,xhemile,kafile,mine,ollga,etc

hajt bye se emera ma te bukur nuk keni me i gjetur mo.. :D

Te duket per te qeshur??? Mua fare... :'(

Hersia`

 • Postime: 2218
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Femer

#34 ne: 21-12-2004, 03:07:13
kjo qenka kollaj fare.. ;) po ja llogaris ditet qe ti bjer me 4 korrik.. :hahaha
CitimPo pse en 4 Korrik Stalion?

#35 ne: 21-12-2004, 06:08:15
Ne qoftese bebi linden kete muaj besoj se emrin e ka vet  kristina  :perqafim

leni po qe Myslimane eshte gjenah tja vendosesh emrin ashtu sic thua ti ;)

Dhe ky emri mua nuk me pelqen fare se di pse po.........

 • Postime: 2494
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Femer

#36 ne: 21-12-2004, 15:56:17
Ndryshon  po qe se eshte myslimane  


Berni     ke te drejte  por sa per emrin qe nuk te pelqen eshte mendimi jot por mos haro se c,do bebe qe lind kete muaj  djale/vajze    dihet emri  KRISTINa , KRISTI     e kane vet emrin   flas per  ata njeres qe nuk jane myslimane   per mendimin tim keta femije qe lindin kete muaj kane fat  :perqafim :perqafim :perqafim

 • Postime: 229
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Mashkull

#37 ne: 21-12-2004, 15:59:04
Liridona

emri me i bukur per vajzat shqiptare.tregon dashurine per lirine dhe pavarsine.me dashuri...

#38 ne: 21-12-2004, 17:10:42
ja nje ndihme asaj qe ka hap temene. http://www.zeriyt.com/index.php?option=com_smf&Itemid=108&topic=1326.0 kliko ketu.

Kurse une kam dy emra qe i kam zgjedhur per vajzen dhe djalin.
Vajzes Hena djalit Djelli.

 :pafshim

 • Postime: 45
 • Karma: +0/-0

#39 ne: 22-12-2004, 01:21:19
Faleminderit te gjitheve per emrat.
Shoqes sime i pelqeu shume emri Emel nga Liza.
qe do te thoshte shprese.
Ju mund te vazhdoni prape te jepni mendime.

C'me kujtove nje doreshkrim qe kam lexuar more Gjumash
ku   dy personazhet kryesore qe dashuroheshin i kishin vene emrin njeri-tjetrit HENA DHE DIELLI.

 • Postime: 2356
 • Karma: +0/-2
 • Gjinia: Mashkull

#40 ne: 24-12-2004, 01:05:10
Faleminderit te gjitheve per emrat.
Shoqes sime i pelqeu shume emri Emel nga Liza.
qe do te thoshte shprese.
Ju mund te vazhdoni prape te jepni mendime.

C'me kujtove nje doreshkrim qe kam lexuar more Gjumash
ku   dy personazhet kryesore qe dashuroheshin i kishin vene emrin njeri-tjetrit HENA DHE DIELLI.

Pershendetje hira,

Se pari me trego se me q'fare iniciale duhet te filloje emri i femiut se nese ka plot emra ne familje me  in.A ose B s'ka pse ti dergoj me ket in. po me trego se cilat in.i kerkon me se shumti..Por qe disa emra qe fillojn me B;

Blerona
Lavdimira
Artina
Lazadrena
Mjaltina
Margjela
Dorina
Endrina
Dafina
Linda
Narta
« Editimi i fundit: 24-12-2004, 01:10:49 nga Kreksi »

 • Postime: 745
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Femer

#41 ne: 24-12-2004, 01:40:37
MARSEIDA :) :)

 • Postime: 45
 • Karma: +0/-0

#42 ne: 24-12-2004, 01:43:52

Pershendetje hira,

Se pari me trego se me q'fare iniciale duhet te filloje emri i femiut se nese ka plot emra ne familje me  in.A ose B s'ka pse ti dergoj me ket in. po me trego se cilat in.i kerkon me se shumti..Por qe disa emra qe fillojn me B;

Blerona
Lavdimira
Artina
Lazadrena
Mjaltina
Margjela
Dorina
Endrina
Dafina
Linda
NartaPrinderve te femijes u fillon emri njerit me A dhe tjetrit me B

 • Postime: 217
 • Karma: +0/-0

#43 ne: 24-12-2004, 21:10:15
nuk te them se emrin qe me pelqen mu dua ta ruaj per bebin tim (kur ti vije koha) po te them ca qe nuk me pelqejne edhe aq: Klaudia, Belinda, Suela etj etj. (nuk du me ofendu njeri a, mos ma merrni per keq a)

 • Postime: 7991
 • Karma: +18/-8
 • Gjinia: Femer

#44 ne: 24-12-2004, 21:13:03
Mamase i paska pelqyer emri im keni inat ju :lalala

 • Postime: 2434
 • Karma: +1/-0
 • Gjinia: Femer

#45 ne: 25-12-2004, 04:36:52
ja dhe disa emra shqip....me jeta te gjat bebi vogell drit gjithmon te mira past.. ;)

Manushe,shefqete,sabrie,kumrije,nafije,xhemile,kafile,mine,ollga,etc

hajt bye se emera ma te bukur nuk keni me i gjetur mo.. :D

Te duket per te qeshur??? Mua fare... :'(

Hersia`

Ca ti besh Hersia mendje mendje kjo dynja..
secili ka guston e vet.

Ta shofesh holle holle me mire nje emer ashu se sa ca emra si "Mari Anne"
Aman se jemi shqipo me qafsh....

Ja psh Stalion paska harru edhe ca emra tjere puro shqiptar te bukur fare ;)
si: Gardalina, Diellza, Dallendyshe, Drane, Mejreme, Mrika, Zade, Nazire, Kije, Nurije, Hajrije, Mylfete, Sadete,Pertefe, Xhyhere..etj etj

 • Postime: 217
 • Karma: +0/-0

#46 ne: 25-12-2004, 20:06:18
a mu me pelqen shume emri Pertefe, ma merr mendja ne asnje gjuhe nuk e gjen, plus qe ka nje tingellim te bukur. What's your name name ? Pertefe, hehehe. Emer i bukur qe me te vertete me pelqen eshte Isabella, me pelqen edhe emri Julia, Edisa, etj etj.

#47 ne: 25-12-2004, 21:04:32
Ersida,Elda,Alda,Silvana te tjerat her tjeter :)

 • Postime: 771
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Femer

#48 ne: 25-12-2004, 22:15:06
Prisila, Klaudia, Sara, Izabel (sic tha madeinlezha), Sisillia...etj etj ka shume po per momentin keto me vijne.

Hersia`

 • Postime: 2434
 • Karma: +1/-0
 • Gjinia: Femer

#49 ne: 25-12-2004, 22:44:49
-madeinlezha- emer i bukur me pikepytje pasi qe te pysin te huajt nja 3-4 her me e thene ;)

Ja edhe ca emra tjere : Ana, Jola, Anisa, Brisilda, Herta, Orjana, Besiana, Inis ...etj

Temat e fundit