Filmat vizatimore - 7 - Forumi i Vogëlushëve

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme
Tema re

Filmat vizatimore

Filmat vizatimore

· 167 · 69064

#150 ne: 07-11-2006, 16:51:11
kush ma gjen cik kete filmin me derkucin mo aman se lashe nam duke e kerkuar !

 • Postime: 7083
 • Karma: +35/-6
 • Gjinia: Femer

#151 ne: 12-12-2006, 17:22:44
kush ma gjen çik këtë filmin me derkucin mo aman se lashe nam duke e kërkuar !

Dhe mua me pelqen shume :D

 • Postime: 7083
 • Karma: +35/-6
 • Gjinia: Femer

#152 ne: 27-12-2006, 20:37:13
Amadeusi i Vogel......me pelqen mua.


#153 ne: 02-03-2007, 19:15:41
mua me pelqeu e pashe mbreme ate The Car oh zot u shkatarrova fare !

 • Postime: 50
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Mashkull

#154 ne: 02-05-2007, 14:22:04
Ja e nje tjeter  :D
Tomi dhe Xheri

 • Postime: 7083
 • Karma: +35/-6
 • Gjinia: Femer

#155 ne: 09-05-2007, 12:01:53
Mua me pelqejne shume Die Schlümpfe  :D

 • Postime: 27109
 • Karma: +11/-5
 • Gjinia: Mashkull

#156 ne: 06-07-2007, 08:21:40
Ketu http://www.galeriashqiptare.net/thumbnails-162.html keni disa pjese te Tomit me Xherin.

#157 ne: 21-08-2007, 15:13:29
Po zgjeroj horizontin tani. Si u thone Schlümpfeve ne shqip?

 • Postime: 5503
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Femer

#158 ne: 22-08-2007, 07:38:07
Te vetmit filma vizatimore qe me kane pelqyer ndonjehere ne jeten time kane qene Tomi dhe Xherri. Ata te dy mbeten shume te mire e te lezetshem dhe teper klasike. S'para i kisha edhe aq qejf teatrot me kukulla, filmat vizatimore, kartonat dhe gjerat qe s'dukeshin pe verteti pak a shume, edhe kur kam qene femije, e le me tani qe s'i duroj dot. Nuk e di pse, por qysh femije me dukeshin cike si fallco e te pavertete. Tomi dhe Xherri me pelqenin se ishin karaktere te lezetshe, gjithnje mundoheshin t'ja hidhnin e t'ja punonin njeri-tjetrit edhe pse ne 90% te rasteve (fitonte Xherri se ishte me i shkathet e me i zgjuar LOL) dhe ishin shumje humoristike madje. Keta te dy gjithnje me falnin buzeqeshjen me te madhe ne fytyre. Ah po me ka pelqyer edhe seriali vizatimor "Ana Flokekuqja". Ky me pelqente ngaqe tregonte historine e Anes qe ishte vajze e mire por pafat dhe historia qe tregohej ishte mjaft serioze dhe edukative, orandaj me pelqente. Kaq ishin: "Tomi dhe Xherri" dhe "Ana Flokekuqja". Ndiqja edhe keto teatrot me kukulla qe benin Shqiptaret por jo se i kisha ndonje qejf te madh jo. LOL

#159 ne: 01-12-2007, 19:57:15
Ahaha une vdes per filma vizatimore..pashe para ca ditesh ne kino ate me miun qe jeton ne France o gallate fare.

Erlehta dhe une i kam pas pare Pufi Sani  tek italiani para shume kohesh.I kam pasur shume qejf sidomos ate qe fle gjume vend e pa vend ahahaha

 • Postime: 7083
 • Karma: +35/-6
 • Gjinia: Femer

#160 ne: 15-02-2008, 17:29:31
Home on the Range  :D
#161 ne: 15-04-2008, 15:07:16

 • Postime: 7083
 • Karma: +35/-6
 • Gjinia: Femer

#162 ne: 24-04-2008, 22:24:43
Ja dhe shoku Cufo  :D

#163 ne: 25-04-2008, 19:46:58
flm erlehte

 • Postime: 3079
 • Karma: +22/-4
 • Gjinia: Femer

#164 ne: 19-03-2009, 20:20:36:D

 • Postime: 12151
 • Karma: +185/-20
 • Gjinia: Femer

#165 ne: 19-03-2009, 23:38:05:D

kte e pashe fundjaven e kaluar..bashke me nje qerre kalamaja.. :D
pjesa e pare me ka pelqyer me shume ne fakt..:)

poooor pas "Lion King"
dhe        "Little Mermaid"..eshte i preferuari im.. :) :)

#166 ne: 11-05-2011, 19:25:29
kerkoj emra per vajze...... dot te me lindin binjaket per cunin eka laurent kurse per vajze ala nuk e di qfar idea kini flm :)

Temat e fundit