Gjerat interesante qe bëjnë fëmijët tuaj... - 4 - Forumi i Vogëlushëve

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme
Tema re

Gjerat interesante qe bëjnë fëmijët tuaj...

Gjerat interesante qe bëjnë fëmijët tuaj...

· 193 · 23193

 • Postime: 3079
 • Karma: +22/-4
 • Gjinia: Femer

#75 ne: 30-12-2008, 19:52:17
Nje fqinja ime me ftoj ne kafe dje. Shkuam dhe ne nenat derisa pinim kafet, ndegjuam biseden e dy shoqeve (vajza ime dhe vajza e saj qe eshte 3 vjet e gjysem)

Mistrecja saj qan hallin kesaj times: Kjo mami im... ka nje bebi tek barku! Meqe ke vec nje moter te vogel e din si ndjehem tani qe do behem edhe une "moter e madhe"!
E imja: Ahaaa... Mos u merzit se ska gje me te bukur! Vetem eshte bezdi kur te thote mami tja hudhish pampersin e plote ne mbeturina, ose pa kur duhet te mos bejsh shume zhurme derisa flen... gjerat tjera durohen! :D

Ajo: Jo per gje... po jam duke vdek nga inati dhe kurreshtja ta di kur e ka fut ajo bebin tek barku!  ^o)
Me siguri e ka hanger derisa kam qene ne kopesht! Sa e poshter  eshte, ska dashur te me jep mua nje cope ta provoj cfar shije ka... shume apetit ka dreqi e marrte, edhe cokolladat e mia zhduken ne menyre mistrerioze sa hap e mbyll syte unaaa!  ^o)


LOL :D

#76 ne: 04-01-2009, 12:53:49

 Jo per gje... po jam duke vdek nga inati dhe kurreshtja ta di kur e ka fut ajo bebin tek barku! 
Me siguri e ka hanger derisa kam qene ne kopesht! Sa e poshter  eshte, ska dashur te me jep mua nje cope ta provoj cfar shije ka... shume apetit ka dreqi e marrte, edhe cokolladat e mia zhduken ne menyre mistrerioze sa hap e mbyll syte unaaa!  ^o)


LOL :D


 LOL
Dhe une kujtoja gjithmone se femrat benin seks para se te ngelnin shtatzena  :D

Qeka ndryshe.
Ndoshta Maria (e Jozefit) paska ngrene edhe ajo ndonje bebush...
Sa rrace kanibale!!!!!!!!!

 • Postime: 3079
 • Karma: +22/-4
 • Gjinia: Femer

#77 ne: 13-03-2009, 17:48:00
Tek sa flitja sot me bebushin mistrecja me shiqonte me vemendje dhe me tha: "Ufff edhe ti sa lodhesh mami! A nuk e sheh se ajo s'kupton gje? Pse shpenzon kote energji ti tregojsh asaj se cfar ngjyre ka fustani qe ia vesh, cka i jep per te ngrene etj?! Flit ti sa te duash ajo din vetem "mama" dhe "pa-pa", veshe si une kukullen, ngopja barkun pa komentare dhe fute ne gjume nani-nani!"  ^o)

LOL :D

Im shoq i tha:"Po keshtu te ka bere llafazane ty, tere kohen duke fol me ty, tani edhe kete e ben si veten! E pastaj me 3 llafazane ne shtepi, une i shkreti duhet ta marr arratine!" :D lol

 • Postime: 12151
 • Karma: +185/-20
 • Gjinia: Femer

#78 ne: 13-03-2009, 21:50:13
LOL LOL oooo bless her :perqafim

kurse ky majmuni im i kishte then dje kuzhinieres se shkolles
"You need to get some advice from my mum how to cook..because ur food its discusting".. :O LOL

 • Postime: 3079
 • Karma: +22/-4
 • Gjinia: Femer

#79 ne: 14-03-2009, 08:18:50
Sa kam qeshur! LOL

Uhhhhhh gojen shpuze e paska! :D

 :perqafim

 • Postime: 18277
 • Karma: +727/-523
 • Gjinia: Femer

#80 ne: 14-03-2009, 08:52:56
.

« Editimi i fundit: 12-02-2010, 16:17:14 nga **BaByGirL** »

 • Postime: 12343
 • Karma: +336/-221
 • Gjinia: Femer

#81 ne: 14-03-2009, 22:01:04
sot tha dicka shume gallate.....

sa me fat qe babi qe u martua me ty e kam shume zili.... pse e pyeta .... me tha sepse doja te martohesha une me ty po te zuri ai i pari .... LOL LOL

 • Postime: 3079
 • Karma: +22/-4
 • Gjinia: Femer

#82 ne: 20-03-2009, 10:19:01
Haha shejtanke, djemte cdohere kane nenen si shembull :D


A e keni pare kete?Keshtu bebushi im ben kur ma sheh celularin ose laptopin, futet ku eshte me keq, ngulet me koken mbrapsht, mos pyetni me mire...! LOL

Tek sa e shkruaj kete mesazh e veshtroj si mundohet ti kaloje pengesat qe ia kam venduar perpara. Eshte skuq dhe ka nje inat qe skam fjale te ua pershkruaj. :D

E poshter jam, e di, po le ti ushtroje muskujt dhe motoriken.
Mistrecja madhe me qortoj, i dhimbset motra, se din se edhe ajo ka hequr njejte si e motra! LOL :D

 • Postime: 12343
 • Karma: +336/-221
 • Gjinia: Femer

#83 ne: 20-03-2009, 10:22:50
Mirmengjes ...  :perqafim

hahahaaa po po  e kam pare Aida....


#84 ne: 31-03-2009, 16:12:58
LOL LOL oooo bless her :perqafim

kurse ky majmuni im i kishte then dje kuzhinieres se shkolles
"You need to get some advice from my mum how to cook..because ur food its discusting"..Ahhhhhhhhhhhhhhhhhh hhhhhahahahhahah!!!!!!!!!!!!!!

O Zot sa te forta kane kalamajte!!!!!!!!!!!!!!!!!!

U kenaqa me kete.

Enderrushe te pershendes!!!!!!!! :perqafim

#85 ne: 31-03-2009, 16:17:47
sot tha dicka shume gallate.....

sa me fat qe babi qe u martua me ty e kam shume zili.... pse e pyeta .... me tha sepse doja te martohesha une me ty po te zuri ai i pari .... LOL LOL

Ohhhhhhhhhhhhhhhh!!!Sa romantiiiiiiiiiiiii k!!! Ja befte zoti hallall!!!!!

 • Postime: 12343
 • Karma: +336/-221
 • Gjinia: Femer

#86 ne: 31-03-2009, 22:57:32
 :) ka te forta im bir Emira... e di ca me pyeti sot...me tha mami po une me ke do jetoj kur te rritem ...i thashe me ke te duash ti mbase me ndonje shoqe qe do e kesh shume xhan...ndenji pak e mendoj e me tha po mire pse svjen e ti te jetosh me mua e ate shoqen time qe do kem xhan sepse e ty te dua shume ... shif ca majmuni ta hash fare  :)

si ktheva me pergjigje se sdoja te kaloja te faza e dyte e shpjegimeve ajo e vjerrave ...  :P

#87 ne: 02-04-2009, 15:10:33
:) ka te forta im bir Emira... e di ca me pyeti sot...me tha mami po une me ke do jetoj kur te rritem ...i thashe me ke te duash ti mbase me ndonje shoqe qe do e kesh shume xhan...ndenji pak e mendoj e me tha po mire pse svjen e ti te jetosh me mua e ate shoqen time qe do kem xhan sepse e ty te dua shume ... shif ca majmuni ta hash fare  :)

si ktheva me pergjigje se sdoja te kaloja te faza e dyte e shpjegimeve ajo e vjerrave ...  :P

Epo, do vije edhe dita e "madhe" e shpjegimit...pastaj, ah Shejtane, e di cfare? Ka edhe vjehrra qe jane xham fare, flas nga pervoja une...po ky yt bir e vriska qe tani mendien se me ke do jetoje me vone. Qenka djale per shtepi  :D

 • Postime: 1753
 • Karma: +10/-4
 • Gjinia: Femer

#88 ne: 02-04-2009, 15:42:32
Me kujtuat edhe mua nje rast.
Djali im 7 vjecar me tha nje dite:
Mami, une dua te martohem kur te mbush 18 vjet dhe nusen dua te ma zgjesh ti!!!
E pse zemer kaq i ri? -e pyes une disi e habitur dhe filloj ti spjegoj per pergjegjesite qe vijojne (por ne nje gjuhe qe ai e kupton).
>>Po ti moj mami din te zgjedhish nuse te bukura, pastaj kur te mbush 18 vjet i mar ato te holla qe po shpenzon ti tani per mua.....
Une nuk e vazhdova me tutje... :O

 • Postime: 12343
 • Karma: +336/-221
 • Gjinia: Femer

#89 ne: 02-04-2009, 15:52:39
hahahaaa e forte Parlote keta 7 vjecaret jane te rezikshem...
edhe djali im aq eshte  :)

 • Postime: 1753
 • Karma: +10/-4
 • Gjinia: Femer

#90 ne: 02-04-2009, 17:21:44
Edhe sa te rezikshem se!!! :perqafim :perqafim per ty dhe 7 vjecarin tend.


Para nje jave me thot arsimtarja e ketij 7 vjecarit:

>>Me vjen keq te them, por biri yt me ka thene e mare!
Une u skuqa dhe u mundova te diskutoj arsyen e ketij reagimi te tim biri.
Kur erdhem ne shtepi bisedova me tim bir dhe i thash se edhepse ai ka te drejte te mendoje ashtu, megjithate nuk eshte mire te thote fjale te keqija.
Te nesermen djali im kishte biseduar me arsimtaren e tij dhe kur erdhi ne shtepi me tha:
>>Mami, mos u brengos me se i thash arsimtares mos te spiunoje me tek ti sepse temperamentin e kam trasheguar nga babi.... LOL

 • Postime: 12343
 • Karma: +336/-221
 • Gjinia: Femer

#91 ne: 02-04-2009, 17:46:30
hahahaaaaaaaaaaaa shume i zgjuar qenka e paska gjet zgjidhjen e duhur LOL LOL

ky i imi ne shkolle kur ju bertet mesuesja i thote ... mos bertit teacher (se kshu i thone ngaqe lendet i bejne anglisht) se do themi ne femijet qe mesuesja qenka pa edukate hahahaaaa
ajo qe me thote me ka bere me turp yt bir sot ne mes te klases... LOL LOL

 • Postime: 1753
 • Karma: +10/-4
 • Gjinia: Femer

#92 ne: 02-04-2009, 17:58:58
Hahahahaaaaaaa.... po si nuk i shkoi ndermend asaj arsimtares se femijet e kesaj moshe te vrasin me armen tende... ohoho:

#93 ne: 22-04-2009, 10:01:02
Sot po beheshim gati per te ikur ne kopesht. I them tim biri:

"Ec ketu tani se duhet te lashe dhembet!"

Ai: "Nuk vi dot."

Une: "Ec pra ketu!"

Ai " Nuk kam kohe pra. "

Une: "Po pse?"

Ai: " O mami,ti nuk kupton fare.Me ler nje here rehat se me duhet te ndez bicikleten perpara se te nisemi!"

 • Postime: 12343
 • Karma: +336/-221
 • Gjinia: Femer

#94 ne: 23-04-2009, 11:43:48
LOL tani e lexova Emira e forte LOL LOL

#95 ne: 05-05-2009, 13:46:03
Qesh ti qesh me popullin, po mezi e fus t´i laje dhembet une ate. Vuajtje qe kemi  :D

Kam dy dite qe e kam ne shtepi, si zakonisht me ndonje ftohje te rastit. Sot po ma bente:

"Mami, pse po vishesh kaq bukur ti? A mos valle do  shkoshe gje ne pune? " LOL LOL

 • Postime: 1753
 • Karma: +10/-4
 • Gjinia: Femer

#96 ne: 05-05-2009, 15:44:15
Sot po beheshim gati per te ikur ne kopesht. I them tim biri:

"Ec ketu tani se duhet te lashe dhembet!"

Ai: "Nuk vi dot."

Une: "Ec pra ketu!"

Ai " Nuk kam kohe pra. "

Une: "Po pse?"

Ai: " O mami,ti nuk kupton fare.Me ler nje here rehat se me duhet te ndez bicikleten perpara se te nisemi!"

 LOL  Emira, herën tjetër ndize bicikletën e djalit në fillim, pastaj kërko ti laje dhëmbët ;)


Djali im ka qenë i sëmurë me temperaturë mbi 40 gradë. Nuk ka shkuar në shkollë tre ditë. Ditën e katërt e zgjoj në mëngjes (pasi i kam matur tp.)ndërsa ai ma kthen:
<<Unë nuk kam parë kurre kësi lloj mami!!!
Djalit i digjet koka, i djegin sytë, e mami i vet e dërgon në shkollë, nc, nc, nc....po si do të eci rrugës unë moj mami?
<<Unë i them: djali i mamit, po ti nuk ke më temperaturë të lartë,shih (dhe i tregoj se është vetëm 37,5).
<<Po ti vet moj mami më ke treguar se mbi 37, njeriu është i sëmure...edhe pesë ditë tjera duhet të qëndroj në shtëpi.....ma kthen ai......(për ato 5 të tepërtat).... LOL


#97 ne: 05-05-2009, 16:04:56
Katile qenke Parloté  LOL

Moj shoqe, po ti pse e sqaron kaq shume ate? Te paska goditur me armet e tua  :D

 • Postime: 691
 • Karma: +16/-2
 • Gjinia: Mashkull

#98 ne: 05-05-2009, 16:09:19
Feimjet e mi, luajne bixhoz, pine cigare dhe droge bejne sex :P

 • Postime: 12343
 • Karma: +336/-221
 • Gjinia: Femer

#99 ne: 05-05-2009, 16:27:31
eh mor Progress cme kujtove, cuni im qe 3 vjec ka pi rakine se ngatarroj shishen e ujit me ate te rakise....

per cigaren qe e forte para ca ditesh po pija cigare ne verande e vjen majmuni me paketen time ne dore e me thote me inat e shef ca lexon ketu duhani shkakton vdekje .... me hedh paketen dhe fillon duke qare nuk dua te vdesesh mua qe me vinte e per te qesh e per te qare e te mendosh qe ai spurdhjak te meson ty e te mendosh se ca shembull po i jap

per ate te fundit ju ngre gocave fustanin per moshen qe ka ne fillim  te mbare eshte besoj  :D

sa per bixhozin e kam te tmershem ne murlan e ne spathi ket vere do i mesoj ndonje loje tjeter hahahaaa

kaq per sot se me fillu nga prapesite e tij skam te mbaruar shejtan bir shejtane eshte LOL LOL

Temat e fundit