Hoxhe Ahmed Kalaja - I famshmi nga Tirana

Hoxhe Ahmed Kalaja - I famshmi nga Tirana

· 12 · 560

 • Gender: Male
 • Logged
  V@GαβθηD
  on: 01-03-2013, 18:03:21
  Hoxha Ahmed Kalaja i lindur në Tiranë më 16 Prill 1977, pasi e përfundoi shkollën fillore dhe të mesme në vendlindje, u end mbi 10 vite duke studiuar për fenë e Allahut në Siri dhe përfundoi studimet e larta në Universitetin e Medinës në degën e jurispodencës Islame (Sheriat). Për të vazhduar kështu me afro 10 vite të tjera pune, në përhapje të fesë Islame në të gjitha trevat shqiptare.  Ahmed Kalaja aktualisht është Imam dhe ligjërues i një prej xhamive më të mëdha të Tiranës, anëtarë i Këshillit të Myftinisë së Tiranës dhe iniciatorë i shumë aktiviteteve fetare e socio-kulturore brenda dhe jashtë vendit. Ai shfaqet herë pas here edhe në kanale të ndryshme televizive, kurse opinioni kosovarë e njohu rishtazi me peticionin për pavarësinë e Kosovës, drejtuar vendeve te Konferencës Islamike. Peticion, i cili kishte gjetur mbështjetje nga 52 000 qytetarë dhe nga e gjithë politika shqiptare.

  Puna e pandalshme dhe obligimet e tij të shumta, nuk e penguan hoxhën nga qëllimi i tij fisnik i kërkimit të diturisë. Ai vazhdon studimet posdiplomike në Universitetin e Hapur Amerikan në Kajro të Egjiptit dhe në Universitetin 'Jinan' në Liban.

  Marrë nga Enciklopedia
 • Logged
  Gerti1
  Reply #1 on: 01-03-2013, 20:38:24
  Po ky cfare ka bere konkretisht?
 • Logged
  Mishel...............
  Reply #2 on: 01-03-2013, 21:35:26
  Ta them une?
 • Logged
  Gerti1
  Reply #3 on: 01-03-2013, 21:36:26
  He.
 • Logged
  Mishel...............
  Reply #4 on: 01-03-2013, 21:38:10
  I ra me.dore....tavoline s
  Sa derdhi....goten e ujit
 • Logged
  Gerti1
  Reply #5 on: 01-03-2013, 21:39:11
  Kriz qeka. Hajt ti bejme nji lapidar.
 • Logged
  Mishel...............
  Reply #6 on: 01-03-2013, 21:40:29
  Dhe siper epitafin -kushtuar ketij hamshori rrace

  • Gender: Male
 • Logged
  ciarli
  Reply #7 on: 04-10-2013, 20:16:08
  Hoxh Ahmet Kalaja mund te beje vertet ne kopshtet e xhineve(alieneve ose predatoreve te qiejve) nese do e pranojne, sepse fe e tyre eshte kjo, te cilet kane argumentat e tyre te cilat justifikojne fshehjen e burimit te vertete te kesaj feje, por eshte e vertete qe jetojne pothuaj pafund dhe kane pasuri, kopshte parajsore, dhe eshte shume me prane botes se engjejve dhe toka ne krahasim me ato planete eshte si nje top m...., por jo se jane besimtare, dijetare ose zoterinj. psh mungon informacioni ne librin e kesaj feje qe zoti dhe engjejt jane qene ne lufte te perjetshme, se zoti eshte iblisi dhe se allahu eshte loder e ketij cifuti qiellor. Por nese do e zgjidhnin kete hoxhe per migrim ne qiellin e tyre do ishte dicka fantastike dhe shume e mire per kedo.

  • Gender: Male
 • Logged
  V@GαβθηD
  Reply #8 on: 04-10-2013, 21:36:54
  Ciarli, ti nuk ekziston fare, meqe je i krijuar nga HIÇI....  :D Dilme perpara te bindem se ekziston diku.... :P
 • Logged
  Mishel...............
  Reply #9 on: 05-10-2013, 11:49:33
  se mos eshte ndonje nga ata qe te moren galaxyn ore

  • Gender: Male
 • Logged
  ciarli
  Reply #10 on: 29-12-2013, 18:03:03
  vagabond une egzistoj, ti nuk egziston, kaq...

  • Gender: Male
 • Logged
  M.SHKODRANI
  Reply #11 on: 23-01-2014, 21:52:23
  @ciarli! bindja juaj mund te jene se ne myslimanet besojme ne boten e aileneve apo çfare mund ta quash ti por nje gje mos e harro mos valle je me i zgjuar se nje miliard e gjysem njerez apo me shume?

  xx
  Pergjigje pyetjesh nga hoxha Ahmed Kalaja

  Started by Milishkonja on Forumi Islam

  53 Replies
  7576 Views
  Last post 22-12-2007, 08:58:50
  by Milishkonja
  xx
  Sheikh Ahmed Deedat

  Started by Aida on Forumi Islam

  1 Replies
  1023 Views
  Last post 21-08-2008, 10:24:02
  by Aida