Roli i rrymave oqeanike ne Europen Skandinave - Gjeografi

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme
Tema re

Sondazh

kush e bene jeten e mundur ne ev. veriore

rrymat e golfit
22 (68.8%)
gjiri i meksikes
4 (12.5%)
55-60 shkall
6 (18.8%)

Numri i anetareve qe votuan: 21

Roli i rrymave oqeanike ne Europen Skandinave

Roli i rrymave oqeanike ne Europen Skandinave

· 2 · 4318

  • Postime: 22
  • Karma: +0/-0

ne: 03-05-2008, 19:37:13

vendet e evropes veriore siq jane islanda,suedia,norvegjia etj. me pare ato vende kane qene anekumen(pabanuara)po te mos ishin rrymat e golfit te cilat vin nga gjiret e meksikes jeta ne shtetet skandinave  do te ishte e pamunder.ajo me pare ka qene ne -20 shkall ndersa tani tempertaurat arrijn deri ne 4 grad ne brigjet e norvegjis ndersa ne island 2 grad.ku i bene keto shtet  me lageshit pershkak te avullimi te oqenait duke formuar token e laqet me te reshura te medha deri 500 mm ne perendim.
« Editimi i fundit: 31-12-2009, 00:34:56 nga M A X »

  • Postime: 5
  • Karma: +0/-0

#1 ne: 30-12-2009, 23:24:11
Pergjigjja eshte e sakt dhe nuk ka dyshim
« Editimi i fundit: 07-01-2010, 00:24:01 nga M A X »

Temat e fundit