Gjuha Shqipe - 4

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme

Gjuha shqipe sa e mirë, sa e ëmbël, sa e dlirë

*
Hylli
27-09-2004, 19:59:49

Po kujtohemi për Gjuhën, por kemi braktisur mendimin

Po kujtohemi per Gjuhen, por kemi braktisurMendimin ! ! !Dr: Perparim Kabo Do te duheshin te kalonin 20 vjet, qe me se fundi, te kujtoheshim te vinim ne jete, nje vendim te marre dhe te harruar po nga ne shqiptaret, mesimin e gjuhes shqipe edhe ne shkollen e mesme .Duket sikur po dalim nga nje p...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
07-05-2004, 10:00:12

Skandali: "Pasurimi'' i gjuhes shqipe në mediat

Prej kohesh prisja qe te binin kambanat e alarmit per kete krim ndaj gjuhes sone. E prisja nga Akademia e Shkencave, nga Instituti i Gjuhesise, nga katedrat filologjike te universiteteve tona te shumte, nga Ministria e Arsimit dhe e Kultures, nga mesuesit shembullore dhe vetemohues te gjuhes shq...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe