Gjuha Shqipe


×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme

Gjuha shqipe sa e mirë, sa e ëmbël, sa e dlirë

Ωμέγα
14-01-2023, 23:53:41

Si shkruhet "Digjital" apo "Dixhital"?

Shoh shpesh qe fjala "dixhital" shkruhet me 'gj' ne vend te 'xh'. Pse?
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
28-08-2022, 20:29:41

Për hir të gjuhës shqipe, zoti President

Para pak ditësh u njohëm me një shkresë zyrtare të dalë nga Institucioni i Presidentit të Republikës së Shqipërisë, nëpërmjet së cilës urdhërohej shkarkimi i zotit Edvin Shvarc nga pozicioni i drejtorit të Drejtorisë së Marrëdhënieve me Jashtë dhe Median. Lajmi mori dhenë dhe reagimet qenë të sh...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe


Pergjigje nga: 1dhe1.com

Poezi per gjuhen shqipe

1dhe1
14-03-2021, 22:12:36
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Pergjigje nga: 1dhe1.com, titi labi

Fjalë te urta

1dhe1
14-03-2021, 21:23:16
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

12:51
21-05-2020, 01:46:17

Fjale dialektore gegerisht

Kjo teme ne lidhje me fjale dialektore gegerisht sherben si vend diskutimi dhe burim informacioni per te ndare, marre e dhene info e lajme, apo fotografi e videoklipe; per te bere diskutime e biseda, per te kerkuar ndihme, per te bere pyetje e per te marre pergjigje; per keshilla e sugjerime; pe...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

12:51
21-05-2020, 01:45:58

Poezi per femije per 28 nentorin

Kjo teme ne lidhje me poezi per femije per 28 nentori sherben si vend diskutimi dhe burim informacioni per te ndare, marre e dhene info e lajme, apo fotografi e videoklipe; per te bere diskutime e biseda, per te kerkuar ndihme, per te bere pyetje e per te marre pergjigje; per keshilla e sugjerim...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
30-04-2020, 16:39:10

Fjalorthi shqip i Arnold Ritter von Harffit

Fjalorthi i Arnold Ritter von Harffit është njëri ndër dokumentet e para të gjuhës shqipe krahas me Dorëshkrimin e Theodor Shkodranit dhe Formulën e pagëzimit. Fjalorthi ishte shkruar nga Arnold Ritter von Harffi, një kalorës udhëtar gjermanë, i cili në vitin 1496 qëndroi në portin e Durrësit si...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe