Le të mesojme arberisht - Kurs online i gjuhes arbereshe - Gjuha Shqipe

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme
Tema re

Le të mesojme arberisht - Kurs online i gjuhes arbereshe

Le të mesojme arberisht - Kurs online i gjuhes arbereshe

· 1 · 1594

  • Postime: 27290
  • Karma: +48/-5
  • Gjinia: Mashkull

ne: 10-04-2008, 14:15:51
Gjuha shqipe e arberesheve te Italiese, e njohur ndryshe si gjuha arbereshe është një version i vjetër i shqipes qe flitet ende nga shqiptarët arbereshe qe jetojne ne Itali prej 5 shekujsh. Së fundi ne internet kanë dalë video qe mundësojnë te njohësh dhe të mësosh gjuhën arbereshe.

MORFOLOGJIA ARBERISHTELearn Arbërisht
Do t'i shkruanj

Arbërisht lesson - Speaking, Reading and Listening 2

Arbërisht lesson - Speaking, Reading and Listening 3

Arbërisht lesson - Speaking, Reading and Listening 4

Arbërisht lesson - Të Shën Mitri

Translate into English from Arbërisht

Translation skills - Dialogue: Nora te Sëndahstinë

Telling the Time in Arbërisht

Buying a bus ticket in Arbërisht

 Situations (Arbërisht)

 Arbërisht Future Tense Exercise

 Mësimi Arbërisht - Të Pasijata

 Present Tense, Subjunctive and Future Tense (arbërisht)

 Çë do të bëjëm sot

 Mësimi 5, Familja (Family)

 Parkalesi e Mësime - Ati Jynë

 QENI E BALUNI & ANIMEJT E SHPISË - ZGLITH E VËRE'


Temat e fundit