Të flasim në dialektin tonë - 44 - Gjuha Shqipe

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme
Tema re

Sondazh

Pse hyj në forum?

Sa për argëtim
Të njihem me shqiptarë
Të mësoj diçka të re
Të jap kontributin tim
Të ndihmoj Kombin tim
Për të gjetur burrë
Për të gjetur grua

Të flasim në dialektin tonë

Të flasim në dialektin tonë

· 2198 · 118210

 • Postime: 3079
 • Gjinia: Femer

#1075 ne: 16-01-2006, 11:58:28
Kerkoj ndjese qe dola nga tema. Vazhdoni me ato dialekte te lezetshme

Alesund ...ne do e vazhdojme po cfar do bejme hallin me ty qe as ja ke fillu? :D
Mos je edhe ti me orrigjine prej "mozomakeqit" si Elektra dhe ke frike mos kerkojme perkthys per dialektin tend? LOL

Vazhdojme me temen... se mos na vaje dajxha Pan me kezdija... :D

 

 • Postime: 698

#1076 ne: 16-01-2006, 12:16:41
e tash dole n'sorrnishta, o gugujsuf Alesund...kur fol shume, duhet te jeshe shume zot i vetvetes, bile ti si shqiptar, as qe duhet ta qet goja e mendja fjalen 'masaker', po ndoshta ty nuk tu ka masakruar askush nga shkijet dhe po shihet se nuk paske vner... me ia mate fjalen kreksit, ti duhet shume te studjosh...apo ndoshta je i papjekur shtalb - e kupton ti fjalen kaçel shtalb, i njome...;)

 Shpresoj se edhe kjo verejtje, do te jete permiresim per ty, e per te gjithe ata qe mendojne te 'kcejne pa tirqë, n'dasem t'huej'! Shih e logjiko tash çka shkruan ti: ''E theksoj edhe njehere,  kafshet "masakrohen" dhe therren anembane botes, perse te theksohet  therrja dhe "masakrimi"  i tyre vetem ne kohe te Bajramit? Kreksi eshte mire qe te marri ndonje aksion sic mori Brizhit Bardo, dhe te propagandoj hapur, duke mos veshur veshje te cilat perpunohen nga lekurat e kafsheve te "masakruara". A nuk i thua vetvetes se je nje kaçel shtalb?

  ***Oj Metallica, ty t'lumte goja, po kojke t'mire kndove, po diqysh ;) nuk e kreve bre...athu qysh hin n'pune ajo kojke se? Desh po don me m'dale zemra vendi...une po e pres ate 'naten e madhe', kur po ma hapni ate deren, ku e gjoj mbrenda veç nji njeri (bash me q'at fustan me lula bre, po m'doket qe po i fluturojne lulat:)

  Oj Era e Dashnise, ti mos u merzit nusjo, se shpija e madhe ka gjithshka e n'dasem vjen gjithkush - dasmen vijne me e xbukurue
e hijeshue, po ka edhe lojna me xhamalla, ka dikush vjen i pershkllime me çaxhë oxhaku - po ti mos u tut... ka nise me t'hi droja po m'doket - qe a e bome edhe para Bajramit, qe u tutshe qe po t'nxën çikë...afroma pakez veshin...(avajtu pak avajtu) shihe Metallicen e daden Aide temen, krejt zinxhirat me gur diamanta, e mu s'po m'bijka rend me t'ble kurgjo - dasmorte, kraushkat e mbajne dasmen vet baco - kraushkat e forta ta bojne dasmen xhenet, parajse - veç me ece ures se siratit. Qe po na kqyrin... Oj Merita, kqyrni bre e merrjani q'at kofin se u kput tue e mbajte n'dore (sigurisht ka diçka t'ronde n'to)...

ani, folni folni se po m'harxhohen fjalte, po ndashte se me Eren nuk m'bjen me fole shume - njeri mundohet me bo vepra, e me i mbajte mend dikush fort per tanaheret... Mirse u ka pru zoti, o dasmore, ju ardhshim n'gzime tanve iau kthefshim me gzim - e qitjani rrethin sa t'mundeni - e t'kryhet kojka, se konga kndohet per dy fjalegoje. Po pres kur po m'thirre dikush n'ate deren qe hihet per s'shtrëjti hahaaaa Po ku ka gxim ma t'madh per shqiptarine ore ! Dasem shqiptare, me Valle te Shqipeve!
 

   

 • Postime: 2356
 • Gjinia: Mashkull

#1077 ne: 16-01-2006, 15:10:34
O Era e Dashnis, mos e zgatni shum me vade, prene sa ma shpejt qe ta bajm ket darsem vrtuale sa ma shpejt dhe krejt kta dialektistat i ke si krushq qe kan me ardh met marr me kerr n'avli, qe nga veleshta e tetova, qe nga Elbasani e Vlora, nga Berati e e lumja Shkodra, nga Presheva e Kumanova, nga Kerçova e Drenica, Manastir e tuj kthye kah Dibra, gati te gjith ke mi pas aty ulun kam-kryç !
nejse ka ni sherbet na qet plaki juj e ka ni shkelem permas e tajt  po t'marrim pertej "shtat bjeshkve" duke fluturu me at karrocen magjike te Sandrionit si ni princesh e do fluturojm edhe mbi Eren e Dashnis, kunoren e Maleve  te Sharrit e derite zbresim diku aty ne mjes Dardanise trime e aty do kerset Tupani dardan....kanme ja nizanin edhe forumistat tjere ketu se kjo asht dasma e par virtuale ma, pa shpenzime te shumta, aq sa na kushton zemra, kryesore  dashnija ndaj njani tjetrit...  

 • Postime: 121
 • Gjinia: Mashkull

#1078 ne: 16-01-2006, 18:28:25
Alesund ...ne do e vazhdojme po cfar do bëjmë hallin me ty qe as ja ke fillu? :D
Mos je edhe ti me orrigjine prej "mozomakeqit" si Elektra dhe ke frikë mos kërkojmë perkthys për dialektin tënd?

Vazhdojme me temën... se mos na vaje dajxha Pan me kezdija...

 

Aida , te ana jem, ne shume vise perdoret dialekti i toskerishtes.
Mirepo une nuk jam i mire ne prezentimin e keti dialekti, sepse fare pak e kam perdorur, prandaj edhe nuk ja filloj hic. Me pelqen te i lexoj dialektet e ndryshme te forumisteve. Dialekti yt me pelqen shuuuuume.

Odise, fjalen e perdorur "masakrim" e kisha futur ne thojza, gje e cila te jep te kuptosh se une e kam cituar dikend tjeter.

Ndryshuar!
Panopticon.
« Editimi i fundit: 16-01-2006, 18:43:11 nga Panopticon »

 • Postime: 432
 • Gjinia: Mashkull

#1079 ne: 16-01-2006, 18:45:59

Vazhdojme me temen... se mos na vaje dajxha Pan me kezdija... :D

 

Cfar kezdija moj cauc ne ket dit tmadhe kur po bojmi darsem. Une jam gati me e heq nje valle, e ce Era e Dashnis boll pe kerkon gjymbishin.

Ju tjert a jeni gati me hy nvalle a jo?  :)

 • Postime: 2356
 • Gjinia: Mashkull

#1080 ne: 16-01-2006, 19:39:42
Aida , te ana jem, ne shume vise perdoret dialekti i toskerishtes.
Mirepo une nuk jam i mire ne prezentimin e keti dialekti, sepse fare pak e kam perdorur, prandaj edhe nuk ja filloj hic. Me pelqen te i lexoj dialektet e ndryshme te forumisteve. Dialekti yt me pelqen shuuuuume.

Odise, fjalen e perdorur "masakrim" e kisha futur ne thojza, gje e cila te jep te kuptosh se une e kam cituar dikend tjeter.

Tungat jeta Alesund,
Po nuk u ba nami he burr i dheut qe e thash kete fjal te huaj; masaker qe vjen me sa di une nga Talmudi hebraik.
Dihet se ne kohen para se te vinte Jezusi, herodi i çmendur kishte marrur masa=detyr qe te çfarosi femijet deri ne kater vjete(poashtu thuhet edhe ne kohen e Moisit)  qe do thot zhdukje nga faqja e dheut e nje mase.
Mirepo ne medijat  moderne kjo fjalë citohet edhe kur zhduken apo tentohen te zhduken disa specimene si "masakri mbi Fokat",  "masakri mbi balenat, çingjat etj...
Une e thash; masakri i kingjave se edhe ashtu asht.
Zoti me sa e di une ka than te therret ni gja vetem kur te jemi unt(kemi uri) e jo per mi pague mekatet me krye çingji !!!
Prandaj s'eshte nevoja te behet aq zhurem per asgjë ketu ne kete tem te lezetshme.
Une ne kete tem askujt nuk ia nxjerri fjalt me dana; se pse apo si e the kete ashtu apo jo duhet then keshtu sepse ketu zhvillohet nje bised e lire e pa  ofendime !
Ka X tema tjera ku bahen trubullina po jo ne kete tem.
Pra ketu dojna te hjekim merzin pakez me njeri tjetrin duke qeshur me te madhe, pse jo ? 
shendet.

Era e Dashnis,
Ka kan njona te na e ish kan e dhane mas shtat bjeshkve  e  i pritke krushqit kur po vin me marr ...
Shkoj ni vit, dy, e tri dhe ai i fejumi i saj qojke fjal tuj e shty vaden se gjoja nuk pi ka kushtet veç vitin tjeter nashta i bahen punt...
U ban shum vjet kshtu sa qe thmija  sa her qe shihshin krushqi rruges shkojshin e i merrshin myzhde Aves tuj than; Av, po vin krushqit met marr !
Po ata shkonin aty ku shkohej e su nalshin te Ava....
Krejt dhamt i ran te shkretes e mas sa vjetsh i kishte met veq ni dham e  ni dit i thon thmija po vin...
Tybe ma si besoj askuj pa kapecye uren e spahis(se ajo qaty e kish pas shpin) e edhe  ty pot tham gutu se vitet po fluturojn shpejt.....
nese e keni marr vesh....
« Editimi i fundit: 16-01-2006, 19:49:27 nga Panopticon »

 • Postime: 338

#1081 ne: 16-01-2006, 22:16:50
Hec e hunxhu ktau ngat mu ene kraushkes se shtaj nausja e re de na boje ka ni caj me limon!
(*Aida e shiqon shtrembet Eren qe rin para TV dhe s'leviz prej vendi!)
Oj kraushkooooo nuk miret nausja me vjetersajnat e para 30 vjeteve se moda ndryshon!
Kto te rejat e sotshme kerkojn kajde tjera!
Shajfe pak ket Eren nuk e pelqenka fustonin me lule! 
Une bajxhi e mora me bisht te gjate kursem mos mundohet te fshoje shom e shom me netell, po ti mbledhe berllocet me fustonin mas vejti
Si ka pa hala fustonat me tela xhi ja kom bli ne Shkup ne Bitpazar hahhahhaha
Kur de dale ne sabah (sahati 5!)  ta fshoje lomen ene ti laje cimentat de zrajte ene de va mare kojshive sajt tu bo xixa xixa!
A mu dem bohet zemra mal se si nausja jeme ska ne kejt kataundin

Hajt mi Era e Ferizajit se det ushtroj une taj det boj nause per merak!
Det paketoj sabah per sabah me dimija mos mundish frajm te marish! Kur nuk da ngjojsh vjehren, per denim det shtaj ne aher ti mjelish lopet ene capet....pulat di lishoj per dite te ti perlin cimentat ashtau qe de kijesh difish pune hahahhahahhaaaa
Ani se e qesish gjuhen mas shpajnen teme mos harro se Aida ka sajna ene ka shpajna ene kit traupin vesh e ka!
Ashtau xhi sen nem bojsh mu shom e shom politike (ose si thote Odise "pulatike")
Raj ma majer urte se nese ja najsim me te keq da cuditim muhallen ne dija hahhahah

Sa per punen e "sajgise" de ta kalxoj kur dem vajsh ne shpaj se kom frajg mos na bohesh pishmon

Kalofshi majer!

heee zoja hanem nana ... shka je tu than ... qajin??? po po prit sa ta kryne telenovelen e jav qes!!ahhaah

pasi mori fund telenovela :
po urdhnoni merita se qe po ta baj nji qaj ndash nji kafe?aaa a mos pe do nje kafe (demek kjo kafja ma leht mu ba e insistoje per kafe, gjithmone me buzeqeshje drejtuare aides hahaah)

jo moj ti vjehra (si i drejtohen nuset vjehrave atje, me nene apo zonja Hanem Nana?haha)

pupupup per cilat fustan moj me tel eeee po menon ti qe i veshi une ato aaa po mem lidh se nuk i shti ne trup .... ani me tel prej bitpazari hahaha ncncncnc!
oj Hanem nana ato dimijat mi lej per mbasdite se paradite una vec me nje minifund i bej punet me leht ahhaha!
e per te lopa shkoje me qef se i du kafshet tybe shume ama vec mi kshyr se mi prek zoti na rujt hahahah!edhe llogarit qe pas ores 4 te masdites une me Zotrin tim dalim ... e kthehemi ather nga 2 e notes kshu qe mos prit prej meje met ba hyzmet hahahahah!

e tash hipokrite : jo moj zonja hanem Nana se qysh tthush ti ka me u ba ... biles tana qefet me ti plotesu ... apo sme than mu duru edhe pak se ni kam ne dhe e nja permi dhe e ka  :P ahaahahah!!!

oj aida flm per mirekuptim !!!

 • Postime: 2214
 • Gjinia: Femer

#1082 ne: 17-01-2006, 01:05:21
Cfare behet ketej bre?  :P
skam shkruar qe qekuri ne kete teme!
Nje pershendetje per Ibrahimin!  :)

 • Postime: 5459
 • Gjinia: Mashkull

#1083 ne: 17-01-2006, 14:21:51
falemnderit shume 100%shqiptare .
sa te dasma kana ba edhe kurkush s'ka thajrr.
e di une kush i ka fajet ktau. dada aida i ka fajet se ajo ska thajrr hic. ani dado ani.

respekt per kejt

 • Postime: 338

#1084 ne: 17-01-2006, 22:36:48
falemnderit shume 100%shqiptare .
sa te dasma kana ba edhe kurkush s'ka thajrr.
e di une kush i ka fajet ktau. dada aida i ka fajet se ajo ska thajrr hic. ani dado ani.

respekt per kejt
prit more mos e akuzo ciken gratis kshtuuu ... hala dasma su ba ... kto jan parapergatitjet per dasem po hala jo ska dasem!qyyyy  ;)

 • Postime: 698

#1085 ne: 18-01-2006, 01:08:36
prit more mos e akuzo ciken gratis kshtuuu ... hala dasma su ba ... kto jan parapergatitjet per dasem po hala jo ska dasem!qyyyy  ;)


***bashkimi illirian:


''Laureshë gazmore, në Skard çurliko
ngazllo zanat, shtojzovallet, na i zgjo -
Zhdremit Omzen e të omles bletë -
Oh flutro n'kupë naltë me i mjelun retë!
O Prite n'kreshta agun dritshkreptimë!
Mbushi do kupa me vesë plot vizllimë!
Kupat mbushi, epja Të Pavdekshmes,
Asaj qerpikgates, Thanes Përëndeshes!
Ajo ta bekoj ket rrushin në Dardharë
E t'tanë të dehemi me vënëë si nektar!
O harpa kordhengrehuna le t'ushtojë
Ato trimnitë e Dardhanve t'i këndojë!
- Thirri Eres Nanës së Stuhisë -
Thirri Dillit - Babës së Zjarrmisë!
T'vijnë pirustët me cjep e me drënë!
Të këndojnë dhe të dehen me vënë!
Le t'vijnë Paijonet shtat harklakuem,
T'vijnë Drillasit për valle t'përvluem -
o ata burraaa me siguna t'mprehta
që për Liri hiç nuk iu dhimbet jeta!
T'vijnë Bardhanët e Marges shkumzume
Ata të përëndeshes - Thanes bekume!
N'Kreshtabardhë ku zihet mjaltë shumë,
Ku bëhet vëna prej rrushit si shkumë -
Në Ulpianë ku fryhet buka e bardhë,
Edhe piqen rrunxa e ogiç leshvarë -
Atje të vijnë Mollosët kordhëtarë -
T'bijt e Pirruas mbretit zulmemadh;
Të vijnë Kaonët me çomanga t'randa,
Bylysarët që kurr s'durojnë pranga !
T'vijnë Thesprotët me pemë bojdilli,
Ata Thaullantët me shkreptima qilli!
Të vijnë Ardianët e Theutes nanë,
Dasaretët e të hyjnushmes Thanë!
O krejt illirët kahdo e kah janë -
Të vijnë të tubohen në Ulpianë!
M'Besë illirësh sot t'lidhet trimnia
O nga Thesproti, deri te Delmatia!''

 
  Odisé

 • Postime: 1752
 • Gjinia: Femer

#1086 ne: 18-01-2006, 05:14:18
Citim
Ju tjert a jeni gati me hy nvalle a jo?  :)

Po, si jo? ;)

VALLJA E LULEVE

Vijne vashat valle-valle
Gushe-e-gji-stolisura.
Nje pellumb, nje sy-zorkalle
Sec vjen me mbollisura.

C`mi ka hije shtat i hedhur,
Hije kraharuari,
Pa fillon me ze te dredhur
Motra se kenduari:

Ju qe niseni per lule,
Shoqe moj te mijeza,
Merr-me-ni as edhe mua
Ner pyje e korijeza.

Pritni moj te vij dhe une
Maleve, lendinave,
Ndaj ckelqen pa te perdhune
Fill i trendelinave.

Ne mos dica te bej tufe,
Shoqe ju degjomeni:
Beni moj nje tog me lule
Dhe ne to mbulomeni;

Ne ju pyecin per mua:
C`u be flog-banusheja?
Thoni se, se me nje perrua
E zu gjarperusheja.

Thoni se ndaj nje mburimi
Me t`e pate fluturen:
Thoni sec e zuri trimi
Ate bel keputuren.

Pershendetje per ju dialektista.
« Editimi i fundit: 18-01-2006, 12:23:00 nga Panopticon »

 • Postime: 3079
 • Gjinia: Femer

#1087 ne: 19-01-2006, 20:35:27
nc nc nc ....ja paski najs ju dasmes pa dahire!
majr mi dahirexhico a tepsojave de vu biesh?
qe ku e kije dahiren se shkova njer te pazari te ta bli hahahhaha
apapapa panopticoni si e hjek vallen...sa fudull t'kimi taj more djal!
lene se imi smetajt me odiseun... harraum se ene taj te kemi beqar :D

ene ibra kahet se se kemi grish ne dasem hahaha
o ibro a se sheh se ene mu mkan harrau kto?!


oj nauseeeee me gojen qorappppppppp  ^o)
cello mos merdhajfish ne ket ftohet me minin xhi e ki vesh, se nona se ka menden tet coje ne doktor kur de smuhesh!
nejse...shendeti jot...bonu fudulle bonu...ene fajke at cigaren se na qelbe oden...(*aida qelen dritaret ta ajrose oden dhe e shiqon me nervoz nusen hahaha)
taj oj nause te pershendes me keto vargje dhe nese e gjen kush i ka shkraujt de ta boj hallall xhi sem lae ti shoh lajmet...dynjoja digjet a taj gajlen e telenovelave e mban, se m'kini gerdit me at kasandren ene zhaden ju ...xhit bojsh ashtau ju te rejat hala fluturoni me menden .... (*aida kit me nerva!)

Nuse e kësaj kohe tjetër zanat s'paska
A do marrë kalemin qe te beje laraska
A do zere te shkruaj ose do degjoje
Një kuti te vogël qe na flet me goje.
Një kuti te vogël qe mos qoftë te jetë
Është një freng i marrë, cirret bertet!
Me një biz' ne dorë bën sikur punon
Kemben permbi këmbë nusja e degjon
Dhe çudi moj motër si e qysh duron!
Duket nga një herë zëri e lendon
Frengu rri i qete ose do bertase
Nusja e humbet dhe i vete pas
Frengu e ngre zërin edhe sekellin
Nusja e le perin edhe vershellin
Ai flet me vete flet e flet percart
Nusja s'është ne vehte benet me e zjarte!

Halla do një nuse, nuse goja plot
Si një zall te bardhe si një zall te fortë
Me shami ne krye anë e mbane qendisur
Dhe me floke te gjatë prapa arratisur
Dhe me floke te gjata deri mu ne mes
Mu si nate janari sa te thelle te zes
Me shami te holle ballë e faqe hedhur
sa t'i duket syri ne qepalla kredhur
Me flori ne gushe hapur mu si prush
Si tju them moj motra... pjergulla me rrush.

Rralle e tek të duket, rrallë e tek të flasë
Një thelleze e bukur mbyllur ne kafaz
Mbyllur ne kafaz një thelleze e bukur
Mu ne mes te reve hena ne te dukur
Mu ne mes te reve si hënë e si yll
Ose si një xhinde fshehur ne një pyll.
halla do një nuse si edhe i biri
Rrenjet prej argjendi degat prej floriri
Me te folur halla, nusja te hape sytë
"Lepe" fjale e pare, "Peqe" fjale e dytë
edhe asgjë tjetër, vetëm lepe e peqe
Pasi zemra halles qenka si një qelqe
Po u thye, vajti, e s'ka me ngjite, qepe
Zogu i plagosur di te kap me sqepe!
   :D


naten e majer ene mos boni shom potere se de mi ngreni caullet pi gjumi:)

 • Postime: 1752
 • Gjinia: Femer

#1088 ne: 19-01-2006, 21:36:44
hahahaaaaaaaaaaaa, he halli mo tu beft....po si tja najsi dahires une shtaj, ti mcoj njerzit pi xhumi!!!
Do pres ene pak te zbardhet ene mbrapa do ja najsi nje per s`nalti. Pres ene pak ............

Pershendetje dialektista.

 • Postime: 102
 • Gjinia: Femer

#1089 ne: 22-01-2006, 10:06:44
ok meqe qenka te flasim dialektet hajde gjejeni kete dialektin tim :P

 • Postime: 1533

#1090 ne: 23-01-2006, 08:44:06
Aida me def eshte oficialisht e ftume ne dasmen time.
vendi dhe data do te publikohen me vone! :D

 • Postime: 3079
 • Gjinia: Femer

#1091 ne: 23-01-2006, 14:47:12
hajr bofsh për ftesen aman shajf mbushi xhepat se s'ka sot dahirexhic badihava :D
taj do e publikojsh daten edhe vendin e dasmes a unë sot da publikoj se nesër e ke ditlindjen :P
do festojme dy ditlindje se sot e ka panopticoni dhe nesër ky tjetri qe i rin mendja vetëm te martesa hahahaJu uroj te dyve shëndet fat dhe suksese ne jetë!
Qofshit përjetësisht te lumtur dhe u trashigofshi me plot caulla:)
Më ka një nuse te mirë vitin e ardhshëm....aman jo si kjo Era qe na i ban qajat me merzia dhe rin tan ditën ne kok te shpajnes me sajt dollap ka telenovelat  (hahaha me fal era, pak shaka oj nause!)

nëse su del tortja kalxoni se unë expres e boj edhe një vetëm mos u ankoni edhe mos u perlani LOL


ju përshëndes gjithëve

 • Postime: 5459
 • Gjinia: Mashkull

#1092 ne: 23-01-2006, 15:17:36
a ini majr si ini.
ani kurkush spo grishka ktu jo.
epo valltar a nuk ju duen me kcaj ndasem a vec dahirexhike?
taj dada aida, ku i najs pa muje? a jom vllavi i madh i joti  ^o) si del ti pa vet pi shpaje?

epo e gzofshit ditlindjen edhe panopticon edhe luli.
pacit miresi embaresi ne jete, pacit cdo te mire dhe qofshit gjithmone te lumtur.

p.s. s'ka p.s.

 • Postime: 338

#1093 ne: 23-01-2006, 20:09:27
aman jo si kjo Era qe na i ban qajat me merzia dhe rin tan ditën ne kok te shpajnes me sajt dollap ka telenovelat(hahaha me fal era, pak shaka oj nause!)

nëse su del tortja kalxoni se unë expres e boj edhe një vetëm mos u ankoni edhe mos u perlani


ju përshëndes gjithëve
ani kjo esht kam kritikon haptas mua eee (ncncncnc se di e ngrata se sa te fus me nji qosh kam me ja ba shpinen ma te but se barkin  :P)

edhe mos u livdo ti me ate torten moj se une e bana ... e un e bana vec nja kshu qe mos me shtin ne gajle me ja nis prape me qit ... tjera!

se kjo vec i thir njerzit hajdeni pim kafe ... hajdeni apo doni torte?e nfund kush i ban krejt kto???eee kush ??une pra per gjynahhh!ska gjynah per evladin e huj kjo asni tro hic!zoti e ....  :P hahaahah!!!

valla bre Brahim aga shtine mshile me celse ket daden tane se ... shpirtin ma hanger  :P

 • Postime: 432
 • Gjinia: Mashkull

#1094 ne: 24-01-2006, 02:27:56
Falemneres oj Aide per torten, e u rritsh e madhe :D

Une cetu pe marr nje rriske torte per ditlindjen e Lulit, se e imja kaloj (ishte dje), ama Luli po get koka i zant e spaska vakt me ardh me hanger torten ktu ne ket nahi. Nejse, ja lojm pak caty ne friz.

Dite te mbare gjithve...

P.S. Ibro, flm bre burre se kesh tut harru ;)

 • Postime: 1533

#1095 ne: 24-01-2006, 09:07:22
Falemneres oj Aide për torten, e u rritsh e madhe :D

Unë cetu pe marr një rriske torte për ditlindjen e Lulit, se e imja kaloj (ishte dje), ama Luli po get koka i zant e spaska vakt me ardh me hanger torten këtu ne ket nahi.


jo jo jo, ne asnje menyre. Ketu jam po nuk desha me hy dje se nuk deshta me i mbledh urimet para kohe. Flm edhe njehere te gjitheve e posacerisht maxhetores qe e bani torten edhe nuses qe po i cet cajat :D

Kalofshi mire ju se une u plaka! :(

 • Postime: 3079
 • Gjinia: Femer

#1096 ne: 24-01-2006, 09:58:36

Kalofshi mirë ju se unë u plaka!

nëse ti qahesh se je plak ather ne tjerët te hudhemi prej dritares LOL


oj nause! taj mshile gojen se unë djalin sot e martoj me tjetër!
rroftë gjali se nause ka me shleper :D
mere tabaken mbushi ato cajat edhe raj ataj mas dere bën pak sajgi e mos mu dembelis shom e shom!


oj era, ma kujtove tash një plake qe kisha unë kojshike. ajo e shkreta ka shku me lyp nuse për djalin mat vogël.
te njana familje kur shkon i del vajza dhe i thotë: kush je ti? aaaaaa nana je a? mirë e plak qenke! me shëndet si je??? ke naj smundje te pasherueshme? ke burrë? sa cauca i kije? djem sa ke? nuse tjera? sa femij kan ata?....
dhe në fund pasi i merr krejt pergjegjet i thotë plakes: "unë e du vetëm ni burrë e ni murr pa pajisje tjera!" :D
me demek për djalin kisha ardh aman pasi paski qen kallaballek s'po vij.
oj parloteeee (paske ndrau prap emrin o dreq!) mjer na me ket rini...do hapen azile pleqesh nëpër Kosovë Maqedoni dhe Shqipëri ku do na shkarkojne nauset...nese nuk na e trausin para helmin ne caj ene kafe hahaha
ju përshëndes gjithëve

 • Postime: 698

#1097 ne: 24-01-2006, 11:35:22
pa 'avajtu pak avajtu' oj nuse, po kush po ta han shpirtin ty se... shihe shihe, a po dijke me fole a?
Bukuria ma e çmueshme e nuses, osht me kone e shurdht e memece, durimi dhe bindja se tevona del guha e gate, e pasha musafin duhet me ia bo si ai
qe ka thone ' e boj çka e kom mendjen' ;)

  Shpija jone i mate hijet e fjaleve, pertej shtate bjeshkeve e shtat detnave, e ti veç ngo e ndojau mblojsen veseve. Nejse, une po t'foli n'vesh...a ka ndie kush...jooooo praaaaa

   O popull bonni qejf e gzonju ksaj dite...o luli, mos i merzit ore djale, se ma mire sokol nji dite, se sorre nji vit... çka kij qe t'paska ra nuri diçka...hahaaaaaa


   Kaloni si ma s'mirit!

 • Postime: 40
 • Gjinia: Mashkull

#1098 ne: 25-01-2006, 07:15:15
paj maraba gjithve ju kofte.
po mire kana ktu, me fol rrafsh e mos me pas gajle, taman çish folmi te shpija.
nuk po du me pas hic vesvese po po du mu kan rrafsh e me fol cish fol populli.
kalofshi mire kejt...

 • Postime: 3003
 • Gjinia: Mashkull

#1099 ne: 26-01-2006, 06:48:09
ok meqë qenka të flasim dialektet hajde gjejeni këtë dialektin tim :P

Adela, dialekti jot ende osht "prototip", toj je e vetmja qe fol kot dialektin.  :P
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Pasi jom ktu, tu jap nji pershendetje atyne "ma te mdhejve" ke tema njer. Aida, Ibra, Luli, Odise, Panos, ene xhith qerve.

Ja kalofshi mojr.

Temat e fundit