Të flasim në dialektin tonë - 56 - Gjuha Shqipe

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme
Tema re

Sondazh

Pse hyj në forum?

Sa për argëtim
Të njihem me shqiptarë
Të mësoj diçka të re
Të jap kontributin tim
Të ndihmoj Kombin tim
Për të gjetur burrë
Për të gjetur grua

Të flasim në dialektin tonë

Të flasim në dialektin tonë

· 2198 · 124674

 • Postime: 1533
 • Karma: +6/-0

#1375 ne: 23-03-2006, 13:01:16
T'kishe kon taj burr do kishe bo denise... :(..po e shoh se skone kader... :S

Dmth i vetmi ne ate liste qe ka burreri te 'dyshueshme' jam une :D

ncncncnn

 • Postime: 2800
 • Karma: +21/-19
 • Gjinia: Femer

#1376 ne: 23-03-2006, 13:06:03
D.m.th. i vetmi ne atë liste qe ka burrëri te 'dyshueshme' jam unë :D

ncncncnn

Nuk te thash te dyshushme por e kisha fjalen se nuk ishe i zoti hiç... :P

 • Postime: 1533
 • Karma: +6/-0

#1377 ne: 23-03-2006, 13:10:11
Nuk të thash te dyshushme por e kisha fjalën se nuk ishe i zoti hiç... :P

A te ka shku ndonjehere mendja se nuk me njef sa duhet ti mua?! :D

 • Postime: 2800
 • Karma: +21/-19
 • Gjinia: Femer

#1378 ne: 23-03-2006, 13:21:02
Me bo me i njoft gjithe qe shkruajn ketu qka bohet....

 • Postime: 3079
 • Karma: +22/-4
 • Gjinia: Femer

#1379 ne: 23-03-2006, 13:26:26
Ku ka burra...a nuk e sheh si haxhuze bojm.... :D

Kush bënë si haxhuze ktau?!  ^o)
Taj fol per viti nauk per qeret!

Kacanikas majr se na erdhe! :)

 • Postime: 2800
 • Karma: +21/-19
 • Gjinia: Femer

#1380 ne: 23-03-2006, 13:34:18
Xhi ma ngrish vetllen ashtua... ^o)
Kit bojm a nauk e shohish ene taj..... :P


Kacanikas majr se na erdhe! - Na paska ardh njo i rri hajde perhajer...majrseer dhe.... :D

 • Postime: 217
 • Karma: +2/-2

#1381 ne: 23-03-2006, 16:20:57
O Faliminerës be qika që më përshëndet se valla më knaqt krejt me dijalektet e juve.Unë e kam ni shokë dhe në kohën e Sërbis (para lufte) e pat ba ni trimni ehde iki ne Tetovë te ni familje që veq se kishte nije per kete gialin e murren dhe e majten deri sa u ba lufta e ku ky kthejti ne Kacanik,pra ne lufte. Nejse se e zgata pak po po du me ardh se na me dijalektin e tetoves banim edhe hajgare kanjeher (jo ne atë stil përbuzëz) e folshmi si tetovar po boll me zamet.E mue me ka ra shume ta vizitoj atë shokin ne tetove ku ne fillim besoni mu dashke nje perkthys veq se tu mu mesu veshi me dijalektin e tetoves fillova edhe une te flas si to amene. veq se mos harroni se dijalekti i tetoves ta knaq veshin ka ta ngojsh e te msuhet goja me "shqip" ka ta folsh.
E qmoj cdo dijalekt qe eshte dijalekt ship por pa fjale te huja.
Ju don kacaniklija be dajë.
Hajt ka nje te pershendetme me agën e keni pi meje.

 • Postime: 1753
 • Karma: +10/-4
 • Gjinia: Femer

#1382 ne: 23-03-2006, 16:30:36
Sa hije bre po ju ka muhabeti, po mos harroni se ka edhe burra këtu :)

E more djal, po ju burrat me pune burrash, e na lat neve granajmit t`bejna si t`na doje shpajrti.
Shajf, heren tjeter kur t`vajsh kendi, lishoje ni t`kollitme, e ne frajk e frajk ja lishojme fjoket pi dorve njena tjetres e krejt me t`ceshme u presim - juve burrave :D

brfani, majr se na xhete, u knacsh hala ma shaum.

Pershendetje dialektista.

 • Postime: 338
 • Karma: +12/-10

#1383 ne: 23-03-2006, 19:30:10
miremrama...
qysh pom doket pasna met vet une... po hajt se edhe vetmia ka lezet...

erdha vec mi ba te fala Aides e bletes qe na kan harru...pfffffff shtrigat njihere!!!

 • Postime: 2800
 • Karma: +21/-19
 • Gjinia: Femer

#1384 ne: 23-03-2006, 20:46:41
Ua tregoj një peralle , kjo nuk është peralle u kon e vërtetë po unë tashi ua tregoj si peralle :
Jan kon me një Hotel një vajzë dhe një djalë : Kan flet me një dhome me dy shtreter edhe një nate vjen dikush nga aty afër dhomes tyne se i kishte pas humb qelsi i dhomes dhe ju thot ktyne a ban më flet sonte ne dhomen tuaj , këto i thojne po pse jo ..
Edhe vjen koha më flet .
Vajza dhe djali e ndajne shtratin te dyt dhe ne mes vendojne një jastek ... :D
Ne mëngjes kur qohen prej gjumi e pyet vajza djalin .
Vajza - A mujte me u qu ..
Djali - Po mujta flm . etj etj pastaj i thot ..vajza djalit
Vajza - A do kishe mundësi me kalu një murriii me kcy ..
Djali - Po edhe atë shumë shpejt..
Vajza - Shuj se ti nuk mujte me kalu një jastek mbrëmë e do kalosh një murrriii , shuj se marrë kush me te ni..... :D

edhe qeshtu djema....kuptoni pak nga kjo se e shihni.... :P

 • Postime: 338
 • Karma: +12/-10

#1385 ne: 23-03-2006, 20:54:16
ani kjo me meseli ktune... ihaa le ma djali po as ajo senja ste ko kan se e kisha hjek vet jastinin moj :P hahahhahahah

 • Postime: 2800
 • Karma: +21/-19
 • Gjinia: Femer

#1386 ne: 23-03-2006, 20:59:24
Pissssssssssssjjjjaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa............. :D :P

 • Postime: 432
 • Karma: +8/-6
 • Gjinia: Mashkull

#1387 ne: 23-03-2006, 22:04:13
E more djal, po ju burrat me pune burrash, e na lat neve granajmit t`bejna si t`na doje shpajrti.
Shajf, heren tjetër kur t`vajsh kendi, lishoje ni t`kollitme, e ne frajk e frajk ja lishojme fjoket pi dorve njena tjetres e krejt me t`ceshme u presim - juve burrave :D
...

Gruja qe ka terbije duhet me na u qesh hiç pa ju koll na asaj, po nejse, ju jeni nuse të reja, e dunu me i vet vjerrat e juve se cysh mu sjell me rrethin.

Musafirt e ri - ulnu n'krye t'sobes, ce ua cet Parlota ka një çaj rusi :D

 • Postime: 1753
 • Karma: +10/-4
 • Gjinia: Femer

#1388 ne: 24-03-2006, 08:55:32
Untouchable, eh more djal si mke shtaj n`zamet. Po haj per hater t`atine 6 vjetve stazh t`nausnejes e per hater t`terbijes po ja bej ni caj majkit.

Unto....ta kallzoj qifin une tauj ni here tjeter, mos m`rafsh n`dor... :D

Pershendetje dialektista.

[attachment[/attachment]

 • Postime: 1753
 • Karma: +10/-4
 • Gjinia: Femer

#1389 ne: 24-03-2006, 09:00:30

Musafirt e ri - ulnu n'krye t'sobes, ce ua cet Parlota ka një çaj rusi :DHe de se nauk ndajta majr, caj rusi urdhnoj zotneja.....( une jem msau vet t`paj caj lulesh ene kujtoj se kit pajn ashtau caj) :D[attachment[/attachment]

 • Postime: 2800
 • Karma: +21/-19
 • Gjinia: Femer

#1390 ne: 24-03-2006, 09:17:20
Au au au au sa te shajshme i ke bo mi gishtat ti lepish... perq

Buqe ene une morr pak , ama shaum pak se me bo t!hungjem une ataj ene i ha kit...

Po te lumshin durret se shaum ije e majer taj... :puth a bon te ha ene une pak a nauk si thaush taj.. ^o)

 • Postime: 432
 • Karma: +8/-6
 • Gjinia: Mashkull

#1391 ne: 24-03-2006, 10:29:48
Untouchable, eh more djal si mke shtaj n`zamet. Po haj për hater t`atine 6 vjetve stazh t`nausnejes e për hater t`terbijes po ja bëj ni çaj majkit.

Unto....ta kallzoj qifin unë tauj ni herë tjetër, mos m`rafsh n`dor... :D

Përshëndetje dialektista.

Flm oj nusja me 6 vjet stazh :D

Tash ke hy ne konkurence qe n'ket dhomen tone ta marresh cmimin "nusja ma e zoja" :)

N'rregull. do t'runa tash prej ty  :-[

 • Postime: 1753
 • Karma: +10/-4
 • Gjinia: Femer

#1392 ne: 24-03-2006, 13:10:23
Au au au au sa te shajshme i ke bo mi gishtat ti lepish... perq

Buqe edhe unë morr pak , ama shaum pak se me bo t!hungjem unë ataj edhe i ha kit...

Po të lumshin durret se shaum ije e majer taj... :puth a bënë te ha edhe unë pak a nauk si thaush taj..

Te beft majr zemer. Me i prajt taj t`vajn tjeret-behet buk per maca.... :DFlm oj nusja me 6 vjet stazh :D

Tash ke hy ne konkurence qe n'ket dhomen tonë ta marrësh çmimin "nusja ma e zoja" :)

N'rregull. do t'runa tash prej ty  :-[


Untouch...per ket llafin e majr, ce po ta bie ni kafe..........uuuuu pssssss u pengova pi callemit..... :-[

 • Postime: 3079
 • Karma: +22/-4
 • Gjinia: Femer

#1393 ne: 24-03-2006, 13:16:14
LOL LOL LOL

Oj nause me stazh 6 vjet!
Po cello ka ecish se ja derdhe kafen djalit! LOL
Sem dhajmet kafja po mdoxhe mu!  ^o)

Heren tjeter mos vesh papuce me shtiklla... :D

 • Postime: 432
 • Karma: +8/-6
 • Gjinia: Mashkull

#1394 ne: 24-03-2006, 13:25:27
Flm e ska lidhje pse u derdh pak, vec ndrroma tabllen se po bona viran :D

 • Postime: 1753
 • Karma: +10/-4
 • Gjinia: Femer

#1395 ne: 24-03-2006, 13:31:23
Untouchable, eh m`fal per bese se mduket shtikllat i kishin fajet :-[

He, a t`duket e majr kjo kafja tjeter se u lodha me....

Kraushko, po taj shajf ka hecish mi zemer, une kisha mar hov ta coj kafen se mbrapa aj m`shan mi, ku t dish cfar gallapi tjeter m`ven... :D

[attachment[/attachment]

 • Postime: 5460
 • Karma: +3/-5
 • Gjinia: Mashkull

#1396 ne: 24-03-2006, 15:44:39
a ini kejt majr si ini... ene a u lodhet...
oj nause... vargjec ksaj kafe... na bone viran na bone... po a ka deni kafe per mue?
ju pershnes kejtve

 • Postime: 1753
 • Karma: +10/-4
 • Gjinia: Femer

#1397 ne: 24-03-2006, 15:52:49
a ini kejt majr si ini... edhe a u lodhet...
oj nause... vargjec ksaj kafe... na bone viran na bone... po a ka deni kafe për mue?
ju pershnes kejtve

hajde majr se erdhe, po ene taj pate llaf t`folish!!! :@ he se m`bet rezil....

T`beft majr kafja ibraim ene shajf e lavdrom ma majr, si t`dush izmet me t`ceshme, ene ruju se po t`sterpajket kmajsha e bardh...... :D

nc nc nc m`shkoj dita sot ka e prapa... :-[

 • Postime: 5460
 • Karma: +3/-5
 • Gjinia: Mashkull

#1398 ne: 24-03-2006, 16:12:17
shka i kuc si grejac? LOL
o nuk ka nause ma te zoja se ti... ani mo kur bon hizmet taj...ene zogjt nalen me te kshyr... se mo kur ceshesh tej... dilli i hup rrezet.
a boll te livdova???
avajtu pak... ta mar kafen de... ;)

 • Postime: 338
 • Karma: +12/-10

#1399 ne: 24-03-2006, 20:31:11

Oj nause me stazh 6 vjet!
Po cello ka ecish se ja derdhe kafen djalit! LOL
Sem dhajmet kafja po mdoxhe mu!  ^o)

Heren tjetër mos vesh papuce me shtiklla... :D

ska faj ajo ... fajet i ki ti se ti ja ka ble ne Bip Pazar ato papucet me shtiklla se thojshe nusja e vogel e me u ba si shoqet pak... ho tash shko apet blej papuce te ulta...  :P harxho prape :D

Temat e fundit