Të flasim në dialektin tonë - 57 - Gjuha Shqipe

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme
Tema re

Sondazh

Pse hyj në forum?

Sa për argëtim
Të njihem me shqiptarë
Të mësoj diçka të re
Të jap kontributin tim
Të ndihmoj Kombin tim
Për të gjetur burrë
Për të gjetur grua

Të flasim në dialektin tonë

Të flasim në dialektin tonë

· 2198 · 124778

 • Postime: 1753
 • Karma: +10/-4
 • Gjinia: Femer

#1400 ne: 24-03-2006, 20:40:26
s'ka faj ajo ... fajet i ki ti se ti ja ka ble ne Bip Pazar ato papucet me shtiklla se thojshe nusja e vogël e me u ba si shoqet pak... ho tash shko apet blej papuce te ulta...   harxho prapë

Mori Ere, ku e dishe taj mi se une e vogel jam??? LOL

Aida nauk m`ka nause mu se une ma e vjeter se ajo jem. Po para se t`martohem ma dha ni ide se duhet me vesh shtiklla per tu be me e madhe. M`duket se taj e kishe msau ashtau.... ohoho:

 • Postime: 338
 • Karma: +12/-10

#1401 ne: 24-03-2006, 20:52:23
ojjj parloté bijooo... tybe se pata me tkeq me ty po nejse ma... ske qellimi me tranu me naj fjale.. larg asaj!
kesh ka te mbroj prej fjalve tasaj se ajo i ka fjalt me bisht sa here... edhe gjune larg ajo kur te fol hahahahah!
po nejse ma...
jo moj se une jam ajo qe jam dhe me zotnin jemi zgjedh vet ... e sma ndje cka menojn hallki per mueee :P

 • Postime: 1753
 • Karma: +10/-4
 • Gjinia: Femer

#1402 ne: 24-03-2006, 20:59:24
Oj Ere Dashnije ( nuk e ke idene sa nik te mire ke), po as une nauk e mora per t`kec. E kam zanat bej shaka me veten e mbrapa me tjeret ;)

Pershendetje.

 • Postime: 338
 • Karma: +12/-10

#1403 ne: 24-03-2006, 21:03:26
flm shume... parloté...e kam nikun e mire se jam prej nje regjioni shume te mire... e jetoj rrez bjeshkes se dashuris!ata qe jan andej e din per ku e kam fjalen!

mir pra shyqyr qe se more per keq se sjam tip i llafave une hahahh!
vec me kan te rish bahesh e kjo vjehra jem ma hanger shpyrtin vallai prej fjalve e ja kum nis edhe vet me u ba si ajo :P

 • Postime: 1753
 • Karma: +10/-4
 • Gjinia: Femer

#1404 ne: 24-03-2006, 21:25:20
Ani se une ja kallzoj qejfin asaj vjeres tende, vec sa ta shoh kendi pari...beso se do ja ndajn bertimen ene ato bjeshket e dashurise atje ke taj........... :D

Pershendetje.

 • Postime: 2800
 • Karma: +21/-19
 • Gjinia: Femer

#1405 ne: 24-03-2006, 21:34:15
çe haxhuzet , ni dit nauk jom ktau ene jan zon rrejat e moja... :D
a e dini ju se me u zon une xhi u boj....lene me ket nervoz xhi jom une shtahi..

kapne njona netllen , tjetra te lopet ene hajt se do vaje shtahi dada ( ortakja ) ene mo dena mbajte ne punet gerrllo... :D :P

 • Postime: 338
 • Karma: +12/-10

#1406 ne: 24-03-2006, 21:39:30
heuuuu mjera une per veti... cfare nafake kisha pas le mo qe larg po edhe spi kuptoj moj... a ban me ma kallxu pak ma kadal qata qe dashte me than ti...

 • Postime: 2800
 • Karma: +21/-19
 • Gjinia: Femer

#1407 ne: 24-03-2006, 21:44:32
Haxhuze traku taj mos fol shaum... :P

Taj ije ma e vogla m'duket ene kape koven ene n'aher tet shoh te lopet hajde...

Taj Parlote njer sa m'kije mu mos u merzit... ;)

 • Postime: 432
 • Karma: +8/-6
 • Gjinia: Mashkull

#1408 ne: 25-03-2006, 03:09:23
s'ka faj ajo ... fajet i ki ti se ti ja ka ble ne Bip Pazar ato papucet me shtiklla se thojshe nusja e vogël e me u ba si shoqet pak... ho tash shko apet blej papuce te ulta...  :P harxho prapë :D

Ska lidhje, ceshtja asht te menyra e te ecurit :D

 • Postime: 2800
 • Karma: +21/-19
 • Gjinia: Femer

#1409 ne: 25-03-2006, 04:22:11
heuuuu mjera unë për veti... çfarë nafake kisha pas le mo qe larg po edhe spi kuptoj moj... a ban me ma kallxu pak ma kadal qata qe dashtë me than ti...

Shuj maj... :D mos ta ni zonin se det mbys... :P

 • Postime: 217
 • Karma: +2/-2

#1410 ne: 26-03-2006, 04:23:54
Bleta pashë Musafin kush a tu të nguc be qikë se valla bila ja thej kryjet a hahahahahaha !?

 • Postime: 2800
 • Karma: +21/-19
 • Gjinia: Femer

#1411 ne: 26-03-2006, 04:49:03
Po haj tregom se kush mundet me nguc bleten... hmmmmm: i kafshoj dhe u lo sheje aty ku i kafshoj...hahahaha. ..

Jo veq keto nuset e mia ( nuset e djemve ) nuk me ngojn hiq...
Njones i them shko te lopa me mjel ajo nuk shkon , tjetres i them shko me fshi me netel as ajo nuk me ndegjon hiq...po fajet mi kan djemt qe mi kan lon ketu dhe nuk i kan marr me veti en gurbet.... :D :D

 • Postime: 5460
 • Karma: +3/-5
 • Gjinia: Mashkull

#1412 ne: 27-03-2006, 10:56:55
e ku ka vjeherr qe nuk qahet per nauset, mi celloe ti ket celloe... au xhi me nerviren mi taj oj blete puntore... ruju mabse nuk e kan mar pirajken ato rejat e me te mbajt si mize...trauku cataj ene mos fol shaum... a ta japin ni kacore buk...shuj... se taj vet i kije fajet...i bgjijshe lira sai kan fjokt e gjata...shtahi mbaju vjeher.. ;)

respekt blete punetore

 • Postime: 2800
 • Karma: +21/-19
 • Gjinia: Femer

#1413 ne: 27-03-2006, 11:33:15
Hiç nauk um ngjojn... :S

Po nauk foli ene une shaum e shaum se me bo tu kallxoj gjemve xhi i kom jasht ne gurbet va kallxoj qifin se kto e kan lishau gjojen pak si shaum...po t'majra t'majra jon une i du shaum ..

Era eshte pak ma e vshtajr ama Parlotja em e dit sa e majra eshte çaj , kaffe , buk njonen qetren kit mi bjen shaum eshte e majr , bile ene Eren e ka msau se kjo e vogla axhami eshte ende.. :D

Oj Parlote ( Dostico ) oj Era ( Zemrushe ) oj Dado ( Loqko ) ku vu kom mi loqkat e mia  perq perq :puth

Ibro  flm shum shum te pershendes edhe une rrespekt gjithashtu , mos ki gajle se nuk idhnona une aspak... :engjell:

 • Postime: 2800
 • Karma: +21/-19
 • Gjinia: Femer

#1414 ne: 27-03-2006, 11:36:23
Ibraim avajtu pak... perq :puth ku e ki gjet kete foto se moti kam dasht me te thon por ja erdhi rasti , e sheh asgje nuk kalon pa thon kam dasht shume here me te thon po ja skam pas mundesi tash me erdhi mundesia....hahahah ahahaha  LOL

 • Postime: 5460
 • Karma: +3/-5
 • Gjinia: Mashkull

#1415 ne: 27-03-2006, 11:41:22
ne foto jam uno kur kam kon i vogel :P
nego te ko blete punetore... mos u shtajn zarm gjemve ngurbet xhi i kije se nuk bon mej... taj duhet t'u thaush gjemve se nauset t'kshirin shaum...ene shiqir si deftojsh taj...majr tet kshirin... xhi don taj ma shume. Ama me demek parlotja kona ma e zoja a? epo une dad e kam ato... mka gja muje... ;)
respekt bleta
avajtu pak... :lule

 • Postime: 2800
 • Karma: +21/-19
 • Gjinia: Femer

#1416 ne: 27-03-2006, 11:52:11
Se besoj xhi je kon taj ne foto se shaum si zavrak dukesh... :P

Nauk kom gajle une , hiç ama hiç çe ngjoj muzik dit e nat ene neper forume hulumtoj ene nauset buken darken dreken kit mi bojn...kishe....hah ahah

Po po Parlotja mos vet shaum shaum herbape eshte....hahaha ( e zoja )

Lum gjali jem xhi e ka... :D ene Era eshte e majr nauk eshte e keçe se dem ndaje eshte deku ktau ene mo do bohet nervoze ...hahahahah

O Ibro hiç mos u avajt se ket here nauk te puthi une... :D :P

 • Postime: 5460
 • Karma: +3/-5
 • Gjinia: Mashkull

#1417 ne: 27-03-2006, 12:00:28
au si s'te vjen mbare mi, plaka me ndejt n'internet LOL (shaka kjo blete)
nauset te t'i bajne punt e taj ktau t'puthish caull ;)
ej, a dem deftojsh...si e fkaten nausen e madhe: leblebikadifehanem? LOL
e pse mi mos t'avajtem  

 • Postime: 2800
 • Karma: +21/-19
 • Gjinia: Femer

#1418 ne: 27-03-2006, 12:21:38
Po shaka taj thauj llafet ene thaush shaka... :P nejse ta fali ket here kurse herat tjera valla sta fali hiç di kallxoj plakit tem xhi mgucish taj... :D
Po xhi tet thom bre Ibro kto nauset e sotme kit hanem hanem secila me e heshme se shoçja , une per viti skom pas allton hiç ene kam vendos nauset ti mbloj me alltona pi te çafa gjer te komet kit allton çe kur do vajn se shtahi kan shku n'pazar , kur do vajn do kallxojn vet mos mlon mu t'rrrej... :P

Nausen e madhe e kom fkat oj dilbere hahahaahahaahaahah se si dilbere e ka bo nona vete ma t'majer ska Parota eshte shaum e majer me plot goje e thom kete dhe pa shaka.. ;)
Era gjithashtu eshte shume e mire ...me plot goje gjithashtu.. ;) dhe pa shaka.. ;)
Ene ajo kojshikja jem Aida ene ajo shaum e majer eshte une pervete e dua shaum.. ;)

Ene shtahi hiç mos u avajt se sbon me puth nafaken e tjeter kujt.. :P :D ( hajgare ishte kjo )

 • Postime: 5460
 • Karma: +3/-5
 • Gjinia: Mashkull

#1419 ne: 27-03-2006, 12:28:28
aman vec qakit mos i defto... vertet ije me rrudha...ama avajtu pak  
au bre sa shaum i livdojsh kto nauset...
cello far nause kije...ato kan shku n'pazar, ene taj t'i kan lon caullet tva kshirish     ene thojsh nause tmajra :P

a do i deftojsh qakit  

 • Postime: 2800
 • Karma: +21/-19
 • Gjinia: Femer

#1420 ne: 27-03-2006, 12:37:52
Nauk be nauk i kallxoj plakit hiç mo kije gajle ,
Po çe une jom ktau mbas shpaje e kom çit pc-en ene i kom marr 6 caull 6 kan bo ene mi kan lon , e madhja ka 4 e vogla ka 2...si topa i kan shaum shajshet.. :D
A de vajsh tem ndajfish ti mbaj se shaum tveshtajr jon...hahahaaha

 :D

Avajtu pak... :P

 • Postime: 5460
 • Karma: +3/-5
 • Gjinia: Mashkull

#1421 ne: 27-03-2006, 12:43:33
po do vaj be pse nauk ...

 • Postime: 2800
 • Karma: +21/-19
 • Gjinia: Femer

#1422 ne: 27-03-2006, 12:52:48
Majr ateher une do dal te sokaki ene det pres , mos u vono se shtahi une dola pi ktau.. :P

haj kalofsh shajshet.. :D :P

 • Postime: 5460
 • Karma: +3/-5
 • Gjinia: Mashkull

#1423 ne: 28-03-2006, 10:08:03
amin...
ej, kur do dalesh tem prajtish...ruju mos tet sheh qaki LOL
hajt pertmajr niher

 • Postime: 2800
 • Karma: +21/-19
 • Gjinia: Femer

#1424 ne: 28-03-2006, 11:39:26
Ou ki shaum heret tu kujtu me dal.... :D
Une dola ene erdha prap n'shpaj taj nauk ishe...nejse deniher tjeter do vajsh , haj tung.. :D :P

Temat e fundit