Të flasim në dialektin tonë - 33 - Gjuha Shqipe

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme
Tema re

Sondazh

Pse hyj në forum?

Sa për argëtim
Të njihem me shqiptarë
Të mësoj diçka të re
Të jap kontributin tim
Të ndihmoj Kombin tim
Për të gjetur burrë
Për të gjetur grua

Të flasim në dialektin tonë

Të flasim në dialektin tonë

· 2198 · 127582

 • Postime: 3079
 • Karma: +22/-4
 • Gjinia: Femer

#800 ne: 18-10-2005, 08:32:40

  hehehehe

po pse thuj qe punoni edhe mbas ores 24 00 a
 
Ja kalofshi mire


   

capricon... ka njerez qe kan nje orar te punes qe mendja sta mer.
sdo te thote se nese lexon ketu se dikush poston pas mesnate se rin ne internet kafe .... Jojo:
me e be ti orarin tim pas dy ditesh do duhet ta therasim ndihmen e shpejte se e di qe nuk do ta kishe qendruar aq lehte :D


ja kalofsh edhe ti mire!


 • Postime: 1533
 • Karma: +6/-0

#801 ne: 18-10-2005, 08:55:57
p.s.: luli .....sfoli ma per lulzimicen se e shoh se te dhajmet shom:)

e keqe o po hala ma keq me le  :-[

 • Postime: 2208
 • Karma: +13/-1
 • Gjinia: Femer

#802 ne: 18-10-2005, 11:18:54
paska plas muhabeti kendi....
line se sma ka kush gajlen se me dhamin gishtat ju mbani gajlen e flise ene iftarit...nc nc nc .....


panopticon, po une jom bo mo per penzi aman hall xhi ska kush tem zevendsoje
qe kjo lulzimica si ka shkue te nona vete se ka menden me ardh.
ibrahimica ka ra rahat...a nusja odiseut ka dhon dorheqje.
panopticonica paska ra ne balte se udhet i paskan prajsh agje ....... LOLpo kjo shorty vajn e shkon ene ni pershendetje sma bon!
ahhh caulla te keqij ini ju :D
haj se de vaj te vu shoh kur de shkrauje elektra at perallen e vete se m'boni kurioze shtahine....:)


kalofshi majr
ju pershendes perzemersisht


pershendetje moj cupke! si te ka Shorty! pe nga je ti?

 • Postime: 27102
 • Karma: +11/-5
 • Gjinia: Mashkull

#803 ne: 18-10-2005, 11:25:36
Ca bahet ketej nga lagja e re  :)

 • Postime: 5460
 • Karma: +3/-5
 • Gjinia: Mashkull

#804 ne: 18-10-2005, 11:34:57
o jeni more si jeni...a ini kejt majr a jo a???
a pu lodhnu hic a jo a? me ramazan shka i kini punt...???
une nuk jam bash majr jo... dishka krija pom dhem :(
hajde pertmajr niher

 • Postime: 2208
 • Karma: +13/-1
 • Gjinia: Femer

#805 ne: 18-10-2005, 11:37:59
uuuuuuuuuuuu! erdhe ti eeeeeeeeeee!!!!!!!!!po ku je mo byrazer!

 • Postime: 3079
 • Karma: +22/-4
 • Gjinia: Femer

#806 ne: 18-10-2005, 16:55:45
pershendetje moj cupke! si te ka Shorty! pe nga je ti?

mire moj shorty flm qe me bere qupke :D
nisa te ndjehem tani me e re :)

une jam nga ilirida xhane ;)


te pershendes perzemersisht ty dhe gjith tjeret!


 • Postime: 432
 • Karma: +8/-6
 • Gjinia: Mashkull

#807 ne: 18-10-2005, 20:49:20
une jam nga ilirida xhane ;)


te pershendes perzemersisht ty dhe gjith tjeret!

Pershendetje edhe ty moj cupka nga Ilirida, e ia zbardhsh ftyren vet Ilirides...

Hyna pak si vone ksajde ne ket dhomen tone te nxehte, e pershnetje edhe ma tnxeta per te gjithe "musafiret"...

Odise, jena pervjel perzot kto dit, e shpresojme me tmira me na dal e korrmja.

Capricorn, jo more bac se sjan badihavxhi kerkush ktu (spakti skam mujt me vre un) - po puna asht se kta qe bajn muhabet ktu dijn me i majt edhe punen, edhe studimet (jo vec ato ne Univ, po edhe autodidakt) e edhe me kallxu kaj naj fjal te mire ne oden tone. E ti nese menon se e ke punen ma tvshtir nket nahi, kshyr zgjedh najnjo ma tlet  ;)

Juaji,

Panopticon.

 • Postime: 257
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Mashkull

#808 ne: 19-10-2005, 02:53:41
 
   Miremengjes njerez
A jeni mire edhe e a mundet me u qu prej gjumit
A pate me fjet.

 Panopticon - si je ore burre a je majr si ma ke qejfin. fjalen badihavgji e thash me kuptimin qe po rrine ule shume para kpmpjuterit psh tan naten, e thash ma mire qe me dale me hece
pak se po me dhimbem qe me nje te ardhme te shkurt bopnvaki duhet me shku se pari te mjeku i syve e pastaj edhe te ortopedi per problemet e kurrizit

 e keshtu qe ne qoftes i vizitoni keta far doktorat tani nuk muni me vizitu shpesh forumin e une tani nuk kam me kon me fole,se  jes vetem une heheh

 e keshtu me mire me u ba fleksibil qe edhe me kompjuter me punu ka pak po edhe tani ndryshe me punu mas kompjuterit me u mare me tjeter sen

 per vete e keni krejt kto a

 Me falni qe e zgjata nashte  ;)


  Pershendetje per Krejt

 respekt
Pershendetje edhe ty moj cupka nga Ilirida, e ia zbardhsh ftyren vet Ilirides...

Hyna pak si vone ksajde ne ket dhomen tone te nxehte, e pershnetje edhe ma tnxeta per te gjithe "musafiret"...

Odise, jena pervjel perzot kto dit, e shpresojme me tmira me na dal e korrmja.

Capricorn, jo more bac se sjan badihavxhi kerkush ktu (spakti skam mujt me vre un) - po puna asht se kta qe bajn muhabet ktu dijn me i majt edhe punen, edhe studimet (jo vec ato ne Univ, po edhe autodidakt) e edhe me kallxu kaj naj fjal te mire ne oden tone. E ti nese menon se e ke punen ma tvshtir nket nahi, kshyr zgjedh najnjo ma tlet

Juaji,

Panopticon.

 • Postime: 432
 • Karma: +8/-6
 • Gjinia: Mashkull

#809 ne: 19-10-2005, 05:42:17
Capricorn,

Une u zgjova e i cela syte...e flm per pytjen qe e bone.

Mdoket se kena vakt edhe me hec, se pi bojm sajgi edhe ksaj pune boll  :)

Pershendetje. Juaji,

Panopticon.

 • Postime: 257
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Mashkull

#810 ne: 19-10-2005, 09:11:10

   pershendetje

  qysh jeni bre a je ni mire

 po me  vjen mire qe keni kohe edhe me shume se vetem ne kopjuter me nejt hehe

 kaloni mrie

 • Postime: 2208
 • Karma: +13/-1
 • Gjinia: Femer

#811 ne: 19-10-2005, 11:31:27
   pershendetje

  qysh jeni bre a je ni mire

 po me  vjen mire qe keni kohe edhe me shume se vetem ne kopjuter me nejt hehe

 kaloni mriepo ty more pe nga te kemi? :) :)

 • Postime: 2715
 • Karma: +1/-0
 • Gjinia: Femer

#812 ne: 19-10-2005, 12:12:42
Shorty xhan, eshte kosovar  shifet ne Dialekt !!!!  :P :P

 • Postime: 698
 • Karma: +0/-0

#813 ne: 19-10-2005, 12:43:53
eu  ng-jattjeta tanve mbare!

o pan, m'ka preftu mendja se ike pervjele durtë, e i ke qitë llanet plot muskuj guri per shkolle, se te tane po punojme mos ta koritim fisin, e koha e t'korrave vjen menjihere... qashtu duhet bacalok!

Dada jeme e tha nji fjali t'mençme, per planin e punes, se veshtire osht me punu me plan, duhet m'i caktu secilin minut per diçka...kjo osht m'i bo njeriun terbie, e dikujt i doket seri, qysh po ka dikush laq shume kohe per kete dallapseri...

Njoni shkojke deri n'fund mahalle me durë n'xhepa edhe e hupke nji gjysdite edhe iu thojke hallkit: qysh po kini ngë more ju kshtu me ndejtë... ;)

U^ per veti e kam mire, dallapserin ngat, do takrravate per fizkulture ngat, punen po - e tu bo fizkulturë, kur po m'gufon gjaku n'damarë, po ia vjedhi do kohe gjumit edhe per shkrola... Kur isha i vockel, gjyshja m'thojke: a po bon fiskulture a? Jo moj gjyshe - edukate fizike....aiiii gat koka ajo fjale
e tash po e dij se gjyshja e paska pase ma mire - fizkulture (kulture fizike:)

Thojshin moti: at i mire osht ai qe lunë n'çdo vend t'fshtirë, se neper ledina lunë gjithkush, duhet mu ngjitë n'tan krahtë, se jo diku thee gopin, e tevona bonu mos me lujtë vendi... dikush i ka n'çekerk sendet bre bac... qe psh. dada jeme osht tallaz deti, meçavë e gjallë - e asaj t'elikrizumes po m'doket iu ka kputë teli dikund, na hupi lidhja...

o bini djem sokola e sokolesha, ta pshtojmë vatanin! Boni dritë gjithkah, e qorroni sytë e kqij!

Mos ju paftë syni i keq!

 • Postime: 3079
 • Karma: +22/-4
 • Gjinia: Femer

#814 ne: 20-10-2005, 01:37:14
Une u zgjova e i cela syte...e flm per pytjen qe e bone.

ani panopticoni kona ngrojt ne vaket te drekes...
hej si u knaqet ju agje :DPanopticon - si je ore burre a je majr si ma ke qejfin. fjalen badihavgji e thash me kuptimin qe po rrine ule shume para kpmpjuterit psh tan naten, e thash ma mire qe me dale me hececapricon hajr bofsh per keshillat amon kjo e fundit "...ule shume para kompjuterit psh tan naten, e thash ma mire qe me dale me hece" me duket e parealizushme!
tamam puna te dal ne pajk te nates te shetajti neper qytet me deklarojne njerzit kendi se mka lon mendja.
boll jom tu honger llafe xhi raj ne pajk te nates online e ku mo ene ket pune ta boj :Dodise hahah sa kam qesh! rrofsh e i bofsh 1000 vjet!;)

de vu shkrauj tjeter here ma gjate se skam koh tani!
ju uroj nje dite te mbare dhe kalofshi majer :D

 • Postime: 257
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Mashkull

#815 ne: 20-10-2005, 03:11:21

po ty more pe nga te kemi? :) :)

  MIremengjesi krejtve

Shorty si je moj, a je mire, faleminderit per interesimin tend qe pyet se i kait jam , kjo do me thone qe i kam ra ne sy dikuna, per te mire a per te keq nuk e di hehe

 Une jam Kosovare moj te keqen paqa,

 Qe prishtinasja e paska verejt hehee

  Ja kalofshi shume shume mire

  Respekt

 • Postime: 257
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Mashkull

#816 ne: 20-10-2005, 03:15:57

  Miremjes AIda

 PO une qysh e di qe pa mare parasysh  se cfare kshilla jane te mira apo te kshija, per mendimin tem ato nuk munden me qene te pershtatshme per krejt
 
  e kujna nuk i pergjigjen mos ti aplikojne hehehe

  sot heret qenke qu bre

 respekt


ani panopticoni kona ngrojt ne vaket te drekes...
hej si u knaqet ju agje :D
capricon hajr bofsh per keshillat amon kjo e fundit "...ule shume para kompjuterit psh tan naten, e thash ma mire qe me dale me hece" me duket e parealizushme!
tamam puna te dal ne pajk te nates te shetajti neper qytet me deklarojne njerzit kendi se mka lon mendja.
boll jom tu honger llafe xhi raj ne pajk te nates online e ku mo ene ket pune ta boj :Dodise hahah sa kam qesh! rrofsh e i bofsh 1000 vjet!;)

de vu shkrauj tjeter here ma gjate se skam koh tani!
ju uroj nje dite te mbare dhe kalofshi majer :D

 • Postime: 3079
 • Karma: +22/-4
 • Gjinia: Femer

#817 ne: 20-10-2005, 04:24:32
sot heret qenke qu bre

une heret ngrajhem per dite, aman kto tjeret sa po e shoh une e kan shom merak gjumin.... :D
« Editimi i fundit: 20-10-2005, 05:15:26 nga Aida »

 • Postime: 257
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Mashkull

#818 ne: 20-10-2005, 05:19:58
une heret ngrajhem per dite, aman kto tjeret sa po e shoh une e kan shom merak gjumin.... :D


 Mire eshte kjo mire me u qu heret se ndihesh me i fresket tan diten dhe din se cka mendu dhe me fole

 respekt

 • Postime: 3079
 • Karma: +22/-4
 • Gjinia: Femer

#819 ne: 21-10-2005, 03:25:44
mirmengjesi dialektista


capricon une menden zhilet e kom ene me gjum ene pa gjume.
para se ta pushtoj llafin e pertajpi majer e majer ene mbrapa e qes pi goje.
se ashtau pa pertajp vallahi si dihet se xhi del :D

odise taj majer xhi i kije takravatet e fiskulltures ngat ene ska pas faj gjyshja jote:)
une skom asni takravat me mbetet te dal te ngaredni ka doniher okolla ndertesave ene pi njones mahall ne qetren.
i veshi trenerkat ene caaaap i jap ni huxhum.
majer xhi sjom ne vendlindje se ktau sem cellon kush si dal ene si ngarendi...
me kon agje de thujshin: "aiden e ka lon mendja ka dal me pixhome ngarenden neper muhall" LOL

kto qeret nuk ndajhen gjalle iq...
ibrahimi elektra bekimi ......panopticonin mos harroj ta permendi se de those se e kom harrau:)
luli a je gjall taj? dojsha tet pajs ni send po ta dhash llafin se nuk t'nguci mo ma majer e lo me qaq:)


ju uroj nje weekend te rahatshem ene u lexofshim per te majer!
pranoni pershendetje te perzemerta  :)

 • Postime: 432
 • Karma: +8/-6
 • Gjinia: Mashkull

#820 ne: 21-10-2005, 04:06:07
Tung tonve e flm qe po na permen kajehere moj Aide,

Sishte kon keq me na pas maru ka ni kafe tmengjesit se na u kan cel syte po spo jena bash shume tsigurte :)

Ma mire me na maru kafe se sa me na kallxu se cohesh heret, se nese na maron - e shofmi vet ;)

Pan.

 • Postime: 3079
 • Karma: +22/-4
 • Gjinia: Femer

#821 ne: 21-10-2005, 04:33:02
pan e shoh se lemza t'paska ngrojt pi gjumi....
aman me duket se hala pergjumsh ije ene ki harau se per ramazon aida sbon kafe n'mengjes :D

prajt mbas bajramit :D

 • Postime: 432
 • Karma: +8/-6
 • Gjinia: Mashkull

#822 ne: 21-10-2005, 05:00:57
Qyre qyre qe pasna harru...mpaska zon Ramazani mu LOL, pasna harru se edhe me na maru kafe sduhet me pi.

Ne rregull - rrugullohet kjo pune, pe lojm per Bajram pra ka ni kafe masi tshlohen burrat prej xhamije - e pijme ka nji kafe tmengjesit.

Me tmira pra ;)

Panopticon.

 • Postime: 2208
 • Karma: +13/-1
 • Gjinia: Femer

#823 ne: 21-10-2005, 17:54:17
po si jeni bre? si ja kaloni? ju marrte e mira qe te gjitheve sa bukur me flisni! ;) :P LOL

 • Postime: 3079
 • Karma: +22/-4
 • Gjinia: Femer

#824 ne: 23-10-2005, 18:51:26
po si jeni bre? si ja kaloni? ju marrte e mira qe te gjitheve sa bukur me flisni!

majr ina mi shorti taj si te kina? :D
si do xhi folim shiqir xhi na maresh vesht e s'kerkojsh perkthyes :D'

te pershendes perzemersisht  :lule

Temat e fundit