Të flasim në dialektin tonë - 35 - Gjuha Shqipe

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme
Tema re

Sondazh

Pse hyj në forum?

Sa për argëtim
Të njihem me shqiptarë
Të mësoj diçka të re
Të jap kontributin tim
Të ndihmoj Kombin tim
Për të gjetur burrë
Për të gjetur grua

Të flasim në dialektin tonë

Të flasim në dialektin tonë

· 2198 · 118611

 • Postime: 2356
 • Gjinia: Mashkull

#850 ne: 30-10-2005, 06:52:36

Me ku~uj ton sa shaka ore Odise.

Ani kur te piqen ne furr, dalin ma t'mir se t'misirit. Edhe tash asht koha me i mledh neper ara najo, aty ketu nese ka met, mes lozve te forta me thepa qe kur me kujtohet n'at vakt, opa~at prej lkure 'kaut s'mi mbrojshin kambt e zbathne, se m'a digjshin lkuren lozt e thata  te kujve, he i hangt dreqi.

Naj kojke ku~ujt shum se tana ejmeket i bajshim me ta. A po don ku~ullur, te mlut e te shplut, apo edhe me rrath, mos vet m'ka marr malli Odise, eç turrshi se kemi provu se ç'ka del, se tana t'mirat dilshin prej ku~llit, deri edhe farat e zime e te pa zieme, te terne n'diell, ku gjysen i rujshim pere farë, ata ma t'mirt, kuptohet.

Po mu mi kajke ma s'shumti farat e ku~te qerume, Odise, a ke ni naj here ?
Pa hajgare e kam!
Sa mujsha hajsha, si lopa u mertypsha. veç e mushesha grushtin ne kaza, ku i kishim zie farat e ku~llit te qirume vete, se keshtu bijshin vet n'ara, qe une menojsha deri vone se  zoti i ka bi ashtu, pere me i hanger farat ma kollaj...
Por jo o Odise s'ish kan hiç ashtu !
Se ketu ku jetoj iu thojsha ktyne vendasve se kam hanger fara t'ku~llit te gaqme te qirume, ata me merrshin pere budall apo mos po baj hajgare me ta...
Besa edhe te Shqipnis i pytsha a mos ka hanger fara te qirume, po jo, asnjani s'um besojke, as ata te maqedoniss'um besojshin se..
Kur u ne shpi, mas sa vjete, m'ra n'men kjo enigma e farave t'qirume.
E pyta plakun tim, ai m'tha kam harru, s'igurisht se lufta ia kishte fshi memuarin pakez, por nana nderhyni.
- Qysh, m'tha, a se din à ?  
- Jo i thash, une jam kan i vogel dhe m'interesojke veç me hanger fara t'gaçme, si gjaja m'dilshin jargt n'dy ant e gojes prej shkume....mazamakeq !

Biro, m'tha nana. Per me bi ku~lli me fara te qirume ne i qerojshim farat e terne ma s'pari ne shpi e masanej i mjellshim n'ara. N'vjesht dilshin ku~uj qe kur e qanim mrena gjajshim veq fara te qerume, te gatshme per me i zi ne kazan. A paske harru bir a, t'paskan la met edeh ty si babes tan, me tha nana, e ja nisem e po keshim, kur iu tregoja se te hujt m'kan marr per budall se nuk egzistojn KU~UJ  PA FARA !

Qe e permenena se vetem turrshi nuk e kena provu kungllin, e kur vjen ne ballkan Edit Durhami habitet kur e shef ni shqiptar qe ia kishte qa dikush kryt me sakic, e per mos me i dal trut jasht, katunart e kan marr ni levore kunglli te terun mire dhe ia kan lngjit si mburoj, mas dy mujve njeri u qu ne kam te veta !
Se veç kunglli po iu pershtatka formes se kokes se njerit, poashtu edhe pacerka, e qe nganjihere te ne i thojm dikujt, "ti e paske kryet si pacerka !

M'falni se ju lodha me budallaqet qe s'i han ma koha as dreçi....

ju pershendet te gjithve
kreksi

dilni sa ma mire te veshun pere festene ALOVINIT? festen e vjeshtes, dhe fillimit te dimnit qe nga koha e keltve te vjeter qe nga irlanda tani e ka pushtu edhe  ameiken, si balancim me besimin krishtian qe erdhi me von se ALOVINI, FESTA E TE PARVE TAN TE EUROPES

 • Postime: 698

#851 ne: 30-10-2005, 21:32:04
ah more kreksi, ti fol e mu po m'shkojne lott... na shkoi jeta tu mbjelle kokrra me kuj...e shka bine po shihet... shihe pra, atehere i kane qeru farat e kungujve dhe i kane bo gati veç me bii bima e re, pa hjeke keq me e çaa levozhgen e fares, e tevona biin e bohen kungujt pa fara, a me fara t'qerume si thu ti... ;) osht mire sikur qe i kane rujte farat e shendosha te kungujve me bii bime te shndosha, edhe per xhindet osht kone mire me u rujte farat e mira, e mos me bii tulifar soji kopuku e dallkauku, e runazo me mbrrij ai me hyp n'fuqi, e merr n'qafe nji nahije... a po sheh shka po biine sot?! çudi mbi çudi

kjofar festa - hallovine vet fjala po t;kallxon se flutrojne hallat, hallat flutrojne me fshisa t'gata, me floke t'bardha dredha-dredha, per nasibet - shtriga mo^, e, me bo^ si ato tash per feste, ato iriten edhe nuk bojne dame n'popull, se po iu kallxon se na e dijme shka po bojne ato shtrigat...

hallat flutrojne - hallovine babalukë...

eh more kreksi, shka kemi hjeke na, veç i lumi zot e din, se me bo me hjeke rinia e sotit ashtu, me iu ra n'zgabim runazo, marojne...ani mo, me bo me ra n'asi sikleti kjo elektra me ato buze me xixa xixelloje, shkon dom...se kjo shorty doket xinxare e shperdhijt, e bon dishka...

mu more kreksi, m'ka ra jeta me rrnu me shpij t;madhe mbi 82 robzoti edhe nuk ka asi lezeti, ushtri babalukë... sa kacat e rasojit, e turrshive tulifar zarzavatesh, sa postermat e mdha dimnave
çfare muhabeti - pernat dasem babalukë, e tevona u ndame 18 n'koliba keshe me bo sefa ma shume, njihere vujtem t'tane, e u ngjitem diqysh u bome mahalle e madhe, ku sot thirret - Mahalla e Dukagjinit. Po n'shpija t'mdhaja dikush ka vujte i ka ra lkura tu punu, e dikush ka bo sefane e zotit... tash t'tane ata qe kane bo sefa atehere, po vujne - e ata te hjeknit keq, dijne mu gjete. Po du me t'thane o kreks, se ma mire qe ki vujte, me gjys opanga lkurebulli e ia din vleften jetes! O asha buken, ti ma kallxon nji strajce, e me hi u^, ta kallxoj nji thes... veç i vujtni ia din vleften jetes!
Sefalia s'din gjo baco!

Hajde na past bo mire kungullori rrath-rrath, kur ta hame najhere bashke!:)


Odise

 • Postime: 3003
 • Gjinia: Mashkull

#852 ne: 31-10-2005, 13:23:09
Ngjatjeta milet,, si ma kini hallin??? U bo nji koh e gjat qe skam qon kendej nga forumi, ene me mor malli disi pasi u msova dit per dit te kaloj nga 1 ose dy ore ketu..

Pa me deftoni njeher si ja kaloni???Juve qe agjenoni a ndiheni mojr apo jo??

Kac kisha, nese kom dicka ma shoum, do ta shkruj neser ishalla.

Aj me te mojra, ene bofshi qif sa te doni.

 • Postime: 2356
 • Gjinia: Mashkull

#853 ne: 31-10-2005, 15:15:25
Bekim, mirse erdhe  per Hlluvin !

Ketu sa darken e dreken e kemi hanger edhe diten edhe naten pa u nal(pa ngjinu hiq !
Nejse, bekim, u duhke me ua rrafsh atyne n'shpi, kishe po ngjinojm e dilshum n'sheher, e s'un e durojshim aromen e tavave me pasul tetove e t'ia grahshim deri sa na kersitshin brit, e nat vakt Bekimave te mjer noshta i fishllojshin zorrt en bark; krrrrrcccccccccccc !
Kur u kthejshum n'shpidisa dakika para iftari, edhe aty t'ia grahshim, a po do hurme, a po do llokum, a po do fiça, desh diça tuj hanger....
Per ni muj dit ramazan i kam shtue nja 10 killa, e shyqyr qe u nal se pata me hyp niqin killa.

Edhe tash na erdh Halluvini, do me than po vin hallat, vjeshta ma !
Flet pej drujve tuj ra, krejt te veshkne e te rrudhta, si ftyrat e halles ma, e ne knej qesi per ket nat, Hallev, me festu Hallovininin.

M'doket se u met me qit hallev per kete fest qysh moti, n'koht e vjetra pagane, se tan e kan ka ni fest; dita e nuseve 8marsi, dita e Shen Valantinit 15 kallnori, festa e babes e nones, e na ka pas met mangi edhe festa e Hallave.... Ani nasht, hallat e shkreta, le t'hajn halluv edhe ato masi s'u ka met as ni dham, e le te rrokin ka ni rramet ner kam e le t'na lajn neve si t'shkret n'internet....

Shtrigat plaka atje te prroni  i keq mu kan deftue pram anerr, s'kam mujt me flejt hiç, tuj permeqat me to, se ku me dit kur jam kan i vogel nashta kam ba sherr naj sen, ku me dit...

 • Postime: 698

#854 ne: 31-10-2005, 19:56:29
o bekim, kollaj osht me hap oden e mos rri aty, kshtu na i kemi haap njimij oda, po duhet me ndjet drong n'ode...ani aniii po mos i sh[potitni ata qe ixhinojne, se secili e ka per veti - se nuk bon mo: dikush ixhino e dikush ha dyfish si kreksi e u^, se asha buken kem dale feje ore. Nuk mbahet feja as vatani me do pleq e plaka tekayta, po duhet gjak i ri... o kreksi, asha buken, boll fort po e mashtrojme fene e atdhene, veç qashtu edhe dalim n'breg...

njoni untohet fort n'ramazan i nuushem (ixhinojke) e shkoi me kali dikund larg, po zheg e zjarm edhe desh u kall etje. Kur iu afru udhes nji kroni, po sheh gurren e ujit t'ftoft me t'ra n'ball e gurgullimen
e ujit - e ndali kalin me samar qe ishte hyp n'to edhe kqyri rrotull do here, nuk pa asgjo edhe e muer samarain e kalit dhe e qiti mbi shpinde edhe t'iu ungj n'guj mbi dy gur - gurres e po vezhgon anash me samar n'shpine, tha: hajt ishalla kujton zoti qe jam kali edhe t'ia krisi ujit t'ftoft dej u lodh...

Sefane ma te madhe e kane bo ''t'pafete'':) n'ramazan: darke e m'darke hoxhe, ha neper sheher e nahije gjithditenelume edhe ktheu n'shpi e trusu komkryq n'sofer iftari e dara t'majme...dro mu shperthy njeri bre... veç ani ani se udhen e siratit t'tane e kalojne vetem, tu ece neper tel, e perfundi zjam e llava humnera te pafundta.

Shyqyr si vjen dita si ecim neper tel...

 • Postime: 698

#855 ne: 31-10-2005, 20:06:14
o harrova me iau permende hallovinen ktu, osht guzhme e potere n'kup t'qillit, neper udhe xhamalla e xhamallesha, lugeten e shtriga me fshisa - halla t;fshtira sa mos tu diftofshin naten n'gjum si kreksit...:) se osht dro mu gjujt nji konop samari pej shtrati e me kry n'tavan...mu ftigu bre...

a po dini pse po ju thom kshtu...se bash kshtu i bojne filmat horror (demek t'bome horë) e dikush kujton se osht pernjimend e rrijne gjithnatenelume tuj kqyre filma te trishtushem, bone veten budalle me dy syte qel, se njimend po sheh gjona t'mdhaja e keshe po merr dije, syte gargull n'TV...osht dro mu harlise rinia bre... kta bon filma xhamallash, e horrora, e kauboja-çobana, e ju kujto se osht pernjimend safii... Mos e merrni veten n'qafe pashë muu - po kfjellnu pak...

hallat bojn hallva, hallat hallva bojne - po ka edhe aso qe bojne veç hallva t'vala me t'i djege shkrum buz't e gojen... ruanazo rrezikut t'insanit e shejtanit... shihe tash, rreziku i insanit - ma i madh se sa i shejtanit....

 • Postime: 3079
 • Gjinia: Femer

#856 ne: 03-11-2005, 10:03:56
dada aida ska pas vaket tvaje te vu vizitoje per fat te keq...
qe qe paski festu ene festen e hallave ktau nc nc nc ....haj se shtahine na ka mbet ene per tezet ni feste ta shpidafim LOL
odise ato shtrigat me netull, xhi t'bojne potere agje skan pat pune me tetovare....
ehhh u kisha dhon terbije une xhi zoni nuk de vu ndajheshte :D
i msoj une te fluturojne iq pa netull si kto "shtrigat" kendi xhi i kam;)Te dashur dialektista!
Urime festen e Bajramit, Paqa dhe Meshira e Zotit qofshin mbi ju!


ju pershendes perzemersisht po do mundohem te vu shkrauj tjeter dite me gjate.
hika shtaj ....qe pak bakllav u boft majer :D


ju pershendes perzemersisht gjithve dhe mire u lexofshim

 • Postime: 3712
 • Gjinia: Femer

#857 ne: 03-11-2005, 10:10:49
O dialektiste,erdha veq te ju uroj festen dhe ta marr pak nga bakllava e Aides.Gjithe te mirat juvee :)

 • Postime: 45
 • Gjinia: Mashkull

#858 ne: 03-11-2005, 11:56:38
Dialekt apo letrare? C'renci ka? E rancishme asht me fol SHQIP. Letraren te tan e dim. Se si i perdridhni fjalet puna e juj, vetem folni SHQIP, pa ciao, ishallah, kismet, penxhere etj etj etj.

Edhe dicka. Te folmit ne dialektin e veriut nuk asht shenje e mungeses se shkollimit apo te kultures sic sygjerojne disa injoranta Toske. Vejeni vath n'vesh.

 • Postime: 473
 • Gjinia: Mashkull

#859 ne: 03-11-2005, 13:00:34
aida me pelqen dialekti yt.
xhit me bane
a je majr
avajtu pak avajtu.  :P

hajt gezuar bajramin, paci fat e nafak. edhe mue m'pelqe bakllava. a ka munsi me hanger pak bakllav ?

 • Postime: 1578
 • Gjinia: Mashkull

#860 ne: 03-11-2005, 13:31:21
Xhavit,

Shka je ka bon kshtu he burr, fol qysh e ke dialektin ton!
A je a s'je Malsia e Gjakoves?

 • Postime: 473
 • Gjinia: Mashkull

#861 ne: 03-11-2005, 23:27:41
Scard......Merhaba.

po vallai une vet jam malsia e gjakoves. Si shqiptare e si malsor.
shyqyr sot na e festuem bajramin, e ktu hala asht bajram qitash. qebesa ktu te na bajram a kan tana heret.
po dal e shetiti deri n'sheher i her.  hajt met mira.

 • Postime: 5459
 • Gjinia: Mashkull

#862 ne: 04-11-2005, 03:23:40
o tungat juve...a ini majr si ini, a pu lodhnu a jo. gje per bajrma si kalut...
Hajde e gzofshi Bajramin, e Allahu jav boft kabull agjerimin e lutjet e kejt ishalla.
Na valla mir kemi kalu ktu nfshatin tone... qysh osht reni mo: Mu cu heret ora 4.30 ne saba, me shku nxhami, me e fal namazin e sabahit, tena me e fal namazin e Bajramin, me ardh te shpija me bo bajrma me te shpise, me e hanger sillen e bajramit, tena me dal ne familje e farefis me bo bajram, tena me katunar e tena me shku edhe te hoxhallaret me bo bajram e me jav dhane deni pare shka na kan sherby tan mujin e bekum te ramazanit. Tena ndark, kush asht i martum shkon te gjyshja per dark bajrami, e ne bakllave ja len gjyshes do pare qe asht mundu me e bo bakllaven... e tena diten e dyte vazhdon cashtu bajrami, me demek me shku me bo bajram ku ke met pa shku. Shku u kno tana herat nfshatin tone, e shyqyr edhe na te rinjte po e vazhdomi hala cat tradit se valla boll tradit e mire...
Hajde niher per tmajr ju koft ki bajram ishalla e Zoti dhashte qe ntana venet e muslimaneve mu ba mir e rahat...se dikun dje kan luftu a... e dikush nukka pas as nsofer shka me ju nu fmive... e kjo asht shume kec...ma kec nuk ka... po Ishalla Zoti ban me rahmet e  leshon paqe e meshire mbi gjith...

Respekt per kejt.

p.s. dada aida, falemnderit per bakllaven...
a ti e hollove a? ani edhe arra i kishe shti...

 • Postime: 3079
 • Gjinia: Femer

#863 ne: 04-11-2005, 04:25:52
pershendetje juve


ani edhe xhaviti gjakovari mundohet ta imitoje tetovarken ....a ke pa ne fjalorin tem diku ta perdori llafin "avajtu"?  ^o)
"avajtu" si zakonisht e perdor ibrahimi per ate mundesh lirisht atij ti avajtesh e jo mu :D
xhi boni xhi sboni ju kendi?
ibrahimi paska kapercaj majer per bajram se ne kendi ka gurbeti sja shohim ene aq lezetin si ju andi.
per bese mka marr malli ta boj ni here bajramin ne vendlindje.
ka 8 vite qe se kom bo ni bajram si duhet ne mesin e familjes...po shendosh me thane.....

rroft telefoni edhe interneti se me skan kto dyja do kishim plas.
ta pres fundin e mujit e te shof sa do vaje ta paguj  :-[


scard ti multitalent i dialekteve shfleto pak ne teme dhe pastaj qortoje bashkvendasin tend sa i perket gjakovarces:)


ju pershendes gjithve perzemersisht
hika shtaj se caullet mbojn probleme kendi.....

p.s.: ibrahim une jom "expres nause" kit i boj ene bakllaven vet e boj....lene se sheqerparen ta kishe provau ni here de kishe mbet kup mbaj tepsojen.....

 • Postime: 5459
 • Gjinia: Mashkull

#864 ne: 04-11-2005, 04:47:03
kuku dada aida... mos ma permen sheqerparen...se shume e kam merak sheqerparen...vec shum e ran per me hanger bre.
Dada aida, uroj qe Bajramin tjeter te jesh ne mesin e familjes e ta festojsh bashk me to Bajramin.

Pertmajr niher

 • Postime: 473
 • Gjinia: Mashkull

#865 ne: 04-11-2005, 15:49:38
Oj Aide, kush t'tha ty se une jam gjakovar. Une jam Tropojan lal. A e di ti se ku i bie tropoja ?  :P.

Aide, ti a je cuc e majr, apo a je cuc azgane ?  :P Selam ki prej meje.

Xhit thu or ti. mos ki dert, se qishtu flasin edhe Kuksi, e une jam kan n'kuks disa here, i kam do kushurij atje.

 • Postime: 3003
 • Gjinia: Mashkull

#866 ne: 04-11-2005, 16:40:40
Po si ini bre njerez???

Ajt urime Beromin , ene Zoti na dhasht te mojra ne kot bot ene ne boten qeter...

Dje kom pas nji dit shoum te mojr.. Shkova ne xhamoj, e fala sabahin, e fala Beromin, e pojva nji kafe ene shkova te boj Berom me ata te shpojs, ashtou sic e do rendi ene tradita....

Nuk kom lon kushroj e kushrojnka pa i vizitu ene pa i uru per festen. Ene, c'osht ma kryesorja, dje e kuptova se car rendsie e car lezeti ka ramazoni per axhenuesit.

E kom nji problem te vogel qe besoj se do e rregulloj kta dit... M'ka ik apetiti krit, jom msu te mos ha kurxho diten, ene vec kafe ene cigare pi xhith diten...

Ene per kot shkak nuk provova pi bakllaves Aides, por nja 2 copa te vogla i mbushtjella qe ti ha neser ose mbasneser.

Teshtoj nuk di cish te shkruj, po, si duket me duhet te jem pak ma aktiv, se Odiseja ma dha nji kritik te vogel, ene disi ka te drit kur thot ashtou.

Pershendetje, ene ja kalofshi sa ma mojr.

 • Postime: 3079
 • Gjinia: Femer

#867 ne: 05-11-2005, 09:33:44
pershendetje dialektista

apapapa kush na paska ardh!
veleshtar jo vetem odiseu, ene une kom ni shleper me kritika...aq sa kije mungesa taj!
po ta lo ma majer me aq se de najse e de soset shkrimi jem me qortime.... :D

xhavit, nuk te shkrun ne balle se je tropojan! e as jom fallxhork ta shof se pi ka ije:)
une supozova se je gjakovar se u permend ma nalt malsia e gjakoves (?)
sido koft alejkum selam pi azgones.

odise taj e ki mbush faqen ene kur i lexoj shkrimet tauja me japish shom material aman hall qe sme mbetet rendi te hunxhem e ti pergjigjem shkrimeve tauja me rend e me qife... nejse shendosh.... uroj te na gezojsh edhe me tej me shkrimet tauja te vecanta:)


ju dembelat tjer capatni pak gishtat mbaj tastatur!  ^o)mire u lexofshim herave tjera! • Postime: 3712
 • Gjinia: Femer

#868 ne: 05-11-2005, 09:40:31
O pershendetje per juve.Po e shoh se qenka mbushe kjo ode e une askund :(,por fajet i ka koha e pakte qe te jem e pranishme me juve.
Ju deshiroj cdo te mire deri ne takimin e radhes! ;)

 • Postime: 3258
 • Gjinia: Mashkull

#869 ne: 05-11-2005, 09:47:37
Aida... Xhi bujsh mi? A ka ngel naj cop bakllav apo e ke honger tgjithe?

Se du me tardh per berom por nese ska bakllav cte vi kot. :P

Te fala dhe ishalla tka ngel naj cop :D

 • Postime: 3079
 • Gjinia: Femer

#870 ne: 05-11-2005, 09:52:28
gjumash nese dush hajde ti lajsh tepsojat se bakllava u fshojt LOL
s'mbet per mu e ku mo per taj (?)

nc nc nc elektra kona gjalle ...po ku ki hup mi taj neper kablla oj rryme elektrike? :D
 • Postime: 328
 • Gjinia: Mashkull

#871 ne: 05-11-2005, 10:00:16
me fat Bajramin shpija juaj !

 • Postime: 3712
 • Gjinia: Femer

#872 ne: 05-11-2005, 10:05:09
gjumash nese dush hajde ti lajsh tepsojat se bakllava u fshojt
s'mbet per mu e ku mo per taj

nc nc nc elektra kona gjalle ...po ku ki hup mi taj neper kablla oj rryme elektrike? :DJa bre Aida,mu perzien kabllat elektrike dhe humba per disa dite,por jo edhe pergjithmone ;)
Do te jem ketu patjeter! ;)

 • Postime: 3258
 • Gjinia: Mashkull

#873 ne: 05-11-2005, 10:08:13
Ani pra Aida, ajde se gjeta un bakllav pi ke turqit!

Sdi si osht se nuk e kom provu akoma!

Elektra..KE ti akoma bakllav?

 • Postime: 3079
 • Gjinia: Femer

#874 ne: 05-11-2005, 10:18:06
me fat Bajramin shpija juaj !

kofsh shendosh jonikos!
edhe ty per shum vjet bajramin.
shpija jone eshte edhe e ytja:)

-------------------------------------------------------------

elektra haj mu xhi me perzihen kabllat ne pletsaj...po taj skan pse tet perzihen kabllat hala cauc e re ije :D
gjumash tboft majer bakllava...
haj se ene turqit e kan te majer perderisa sduhet ta bojsh vet rahat e kije punen :)

nese i ka mbet elektres doni cop ne fuge kendi pak se vdicem!
une ni tepsoj pata aman per hallkut....gjims cope me lan mu kto hajnat sa per soj e ftajr.... po shendosh te themi:)


ju pershendes ene kalofshi majer se caullet me bojne probleme kendi :D
lexohemi tjeter her...


Temat e fundit