Të flasim në dialektin tonë - 40 - Gjuha Shqipe

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme
Tema re

Sondazh

Pse hyj në forum?

Sa për argëtim
Të njihem me shqiptarë
Të mësoj diçka të re
Të jap kontributin tim
Të ndihmoj Kombin tim
Për të gjetur burrë
Për të gjetur grua

Të flasim në dialektin tonë

Të flasim në dialektin tonë

· 2198 · 118395

 • Postime: 567
 • Gjinia: Femer

#975 ne: 12-12-2005, 06:04:07
Boll me ven e ki more kreks..
aa n'kit koh me u pas ringjall ata burrat e ktynehershit..
me jau pas mush barkun pica.. ka 1 automat t'fort
edhe me i qit n'front.. i kishin qkoq kta shkit..
çka po ta merr menja ty??

Hahahahaha e fort kjjo aa....
E more drenicak po tutna se ishin halit edhe skishin luftu mandej po veq kishin ndejt tu porosit pica edhe na hala ishim ne luft e ata tu hanger pica...
Po besa edhe sna i kishin begenis se jan mesu me hanger veq mish...
Nje vella i jemi kur ka qen para lufta i ka pas nja 50 kg e shkoj ne luft ...e mbas lufte kur e takum i kish pas ba nja 100 kg, edhe e vetshum na qka ke ba keshtu te paska pelqy lufta...thojke po kemi hjek keq se veq mish hajshim skishim buk se ku zashim lop a dele ja ngulshim thiken edhe bajshim grill  LOL
Hajde tung e bofshi

 • Postime: 698

#976 ne: 12-12-2005, 10:31:51
a mos osht pak si teper, me kerku me u ngjalle edhe 'i here te vdeknit pej vorreve, e me luftu per juve dy jete a - e ju ner hije te talles, e pllazheve te Ulkinit, e bareve te Prishtines edhe lufta zharri ne Drenice ne te njejten kohe!?

A mos osht pak si teper kjo?

Ta merr mendja, se ai qe ka shku ne lufte, ai me plot deshire ka shku edhe e ka dijte veten te dekun
ia ka fale jeten atdheut - po ju çka keni bo se?

E tash po hini borxh dyfish! Me pase me luftu tjeret per juve edhe ju boni hajgare a?

 • Postime: 2356
 • Gjinia: Mashkull

#977 ne: 12-12-2005, 15:04:04
...nime mir e ka Odiseu, mos te flasim ketu  per luften se ka sa dush tema te tilla...po ketu jemi mbledhun n'ket tem me hjek mallin e tynehershit se jo kush luftoi e kush s'luftoi....

ma mir te flasim per lisa per shkoza ulze e kreksa ton se per luft....ose te shkrujm perjetime reale ose edhe pakez te imagjinume te renovume te mistitne me kajmak si per flia e kaçamak t'kallamojt, ah ç'ka m'ka marr malli....
odiseja e tha se fyti e shterr detin, s'ka fjal...
n'ket koh dimnit dilshim ne gjuti me n'xan naj leper, ose kaproll....a çka ma kajke kaprollin, po gjunah me myt sa t'urt ishin, te shkretit, as nuk dishin me ik as mu mshef t'shkretit veç rrishin tuj kçyr kah gryka e pushkes....
Keç a ? Po nejse, aat ashtu  e  kshtu dej tash do kishin cof t'shkretit....
Leprat i zashim edhe me lakë, me an te ni teli si llaso qe e lashim tinza te ni bir e  shtekit dhe aty i lashim do kaçana t'laknave e kur  u çojshim heret e gjajshim leprin e shkret t'ram ne lak pej teli....
eh koh  moj koh, çysh po ik tuj sjell si furfellaza...

 • Postime: 26
 • Gjinia: Mashkull

#978 ne: 12-12-2005, 16:18:59
mir e ki Odise.. po kajher nashta nuk prish pun edhe me bo hajgare..!

Peace

 • Postime: 698

#979 ne: 12-12-2005, 16:21:14
q'ashtuosht o lum kreksi, tu mbaru lak pej teli, jemo ra gjithmone n'lak pej gjithkujt qe osht qu heret e ma heret edhe n'lak te atyne qe as era nuk iu vjen njeri edhe nji pakice nacionaliteti, ka lujte me ne gjith qysh ka dashte edhepse jemi shumice
gjithmone kemi ra n'lak te nji pakice, te nji mashtrimi, te nji pashjerrie - kaptoj te gjalle mo. Mire e ke si kaprojt, veç hapi syte e vesht se krejt çka po bojne tjeret me neve - dejt e n'gryke pushke, drejt e n'gryke mashtrimi, drejt e n'gryke tradhetie... kaproj, te shkrete drejt e me bote ne sy, puno hamalla te botes, pastrues te botes, te mjere te botes e n'vendin tone shkojme kanjihere rralle, marrim pare me fajde edhe iu shesim tarak atyne t'shkreteve tone ne vendlindje - i keshim e perkeshim, me vetura e salltanet, me kuleta plot dollare, franga, euro... e mu ne syte e atyne qe s'kane as darken me honger... edhe mu atyne qe dhane krejt çka paten per çlirim, iu shesim tarak edhe atyne qe dhan djeres e gjak per luften e lirise. E çka osht edhe ma e keqja, bojme edhe hajgare edhe me vorret e t'parve, me t'deknit...

gjithmone me krye n'lak, e bonja lakin nji kaprolli e zogu te shkrete per 'i koker drith e 'i kaçan lakne...

as topi s'e luen bre kreksi, krejt çka po flet ti... veç nji gjo dije, se nuk iu shkon kungulli mbi uje askujt pej kaprollave tone. Ti kujto se nxune kaproll e zog dimni - e vet bje n'lak te tjereve, pa dijte asgjo per veti, i shkrete rrugeve te botes... edhe pak e harron se pej kahit ke ardhe, as nuk flet guhe shqipe, as doke e zakone shqi[ptare, as nder as njerezi...veç zi e ma zi - keshe ne loje tu nxone kaproj - e vet kaproll! Asha buken krekso, nuk po i vjen era mire kesaj pune, veç shpurdhni ne zall edhe do dite, si peshku pa uje, e si kaprolli para grykes se pushkes, e si lepri n'lak...

laki n'lak, e haki n'hak, o lum kreksi (ishalla s'na ka ndij ndokush, çka po flasim k'tu...:)

 • Postime: 1752
 • Gjinia: Femer

#980 ne: 13-12-2005, 16:28:39
Pershendetje per ju dialektista.
haha t`ndajta une odise ene e mur vesh krejt muhalla,hahahaaaa shaka kjo.
Po du tet them se kije t`drejt. E kem lexau ni here dikund se nauk duhet ta shesesh lekuren e hijenes njer sa ajo esht hala xhall, se behesh frejk kurban, m`duket se e ka then ni president i Amerikes!!!
M`falni pak se u perzihem n`muhabetet tuja(do ishte ma majr ta kishi ni ode burrash,hehe...), po po e shof se nauk behen xhall dialektistet tjera????
Ju pershendes niher e behet xhi thkehem ma vone.... ;)

 • Postime: 2356
 • Gjinia: Mashkull

#981 ne: 13-12-2005, 17:12:07
Parloté, ju pershendes !

Dijalektu jot asht i kajshem shum dhe me knaqsi i lexoj fjalt e tua ka nja ka nja, si me kan perball meje po flet por kanihere teper shkurt, po ik mori, nuk e di pse, a s'po t'pelqen ky vendi a po t'ka met qumshti n'zjarr tuj vlu a mos shkon mi mjel gjan apo se di veç po na shtin at mallin mas teje e po ik tuj lan mrapa veç ka dy tri fjal....
Ma pash zotin, rri pak ma gat me neve se tybe po t'qesim n'ball t'oxhakit, si kryplakë e ksaj ode.
Une s'po di mi nal fjalt se m'ka qillu teposhtze pej khahit, si ma nalt po m'doket e kah ju si teposhtze e fjalt po shkoj rrokotel si aj rrethi i kaces, a din kur lujshim, qe  e shtyjshim me ni krrab kur ishim t'vogjel....

te fala nga kreksi

 • Postime: 1752
 • Gjinia: Femer

#982 ne: 13-12-2005, 18:16:50
Pershendetje Kreksi.
Vu lexoj me xhith zemer, e mo Zot tem behet bajat ktau!!!
T`foli ka del shpajrti e ndajsha vitin pak si tek n`viti se nauk e kem qejf t`perzihem shaum e shaum ku nauk e kem vendin.Po mbasi mthae se do m`beni krajeplake(hahaahhaaaa hera e par xhi nauk merzitem tem thajrin plake) shterngoheni burra se do vu bezdisi ;)
E more Kreksi, une jam rajt n`kataund po vetem emni kataund se kur i shajfsha lopet e leshaume neper udh, ja mbathsha me t`katerta si me e pa shajtenin me sej......lene lene cent udhes, hala i kem fobi, gjene ktau n`danimark ku vlojne, sa njerez cac ene cen. Po qameti i madh se kto danezet dreci i hengert hic nauk merziten ti mbledhen "berlloket e cenve mbas viti", e po nauk ja vune veshin ku shkelish,hahahaaaaaaaa duhet t`blish kundra t`reja.
Pershendetje prej meje :)

 • Postime: 3079
 • Gjinia: Femer

#983 ne: 14-12-2005, 02:51:52
mirmengjesi dialektista

paski bo mjaft muhabete kendi edhe bilem thot ky odise se mos na ndaje dokush LOL
odise mshele deren dritaret edhe oxhakin kur de folish se ne ksajde shpiunojme hahahaaa
lënë më e keqja parloti është njer xhi sen e mbaje muhabetin ne bark! jo se është spiune po thjesht e ka medoemos ta qese llafin (sjam as unë më e majr po mos kalxoni ju tjerët:) ....
xhi është më interesant frajget pi mu se shom e keqe jam. raj rajat se nuk të rah oj motër! qitekin e ruj për njerzit tjer! a pak kam kendi njerëz xhi kerkojn çdo dakik qitek?! lol


sa për qent xhi kalxove at muhabetin, mos më hip gerdin se ktau nuk dilet askund pi qenve! dola unë ni dit ne qytet me voglushen për dorë. u ula ne u-bahn dhe perballe meje një plake me qenin ne prehen.
voglushja qeshte me qenin dhe deshti ta ledhatoje.
plaka e celloj shtremet ni her dhe piskati: "mos më prek schatzin me duret pis! qenie më pise se caullet ska fal Zoti!".
u nervozova ne moment po prap s'deshta ti dalldisi shom e shom se e pash që e kish lan mendja plaken.
si kan than kah ne pleqet :"budalles lishoja udhen e mos i dalldis shom!"
kendi njerzive më kollaj u vajn të maren qen e të dalen ne sahati 5 sabah (shtaj ftofti madh xhi është mos pajtni më majer) ti ndytin parket dhe udhnat, të pagujne tatim për qenin edhe ta çojn rregullisht të veterinari dhe frizeri se sa ta bëjnë ni caull.
a gjenem kur i shoh si u veshin qenve ka ni xhemper sajpri mos merdhajfin shkepem tu qesh!
qeni i kojshikes temë ka më shom xhempera se unë!
për dit tjetër mode.....nc nc nc Zoti na rujt!
eeehh të ne ka njerëz xhi skan xhempera, xhi mbredhajfin se kan mbet pa shpaja, xhi jan me barkun shprazet se skan buke, a për doktor mos foli se duhet me pas pare e me shku me kerkau shendetin.... a ktau më shom vlerë ka ni qen se ni njeri...

ku banoj unë ne ket mahall ka 4 frizera për qen e 1 është për njerëz! LOL
frizerja jeme ktau para dere kur e takova ni dit mu qajt se si shkon iq puna edhe se "konkurenca" bënë llom.

si ka than ni tetovar: "sem fali Zoti qen ne gjermani! de isha knaq me gjith at hizmet..."


ju uroj një ditë të mbarë kudo që jeni!
mirë u lexofshim serisht

p.s.: se di xhi e kan tollovajt këto adminet ket programin e drejtshkimit...  ^o)

 • Postime: 432
 • Gjinia: Mashkull

#984 ne: 14-12-2005, 19:04:48

p.s.: se di xhi e kan tollovajt këto adminet ket programin e drejtshkimit...  ^o)


Aida,

Teknologjia është e standardizume, e nuk i do shumë dialektet.

Po nejse, ti mos u kezdis  ;) , se dajxha do të mundohet me ua dergu një kod ktyne tmdhajve këtu që merren me këtë punën e programimit, e që ky programi i drejtshkrimit mos të na e malltretoje këtë temë.

Lum bofshi të gjithë.

 • Postime: 1533

#985 ne: 14-12-2005, 21:20:59

p.s.: se di xhi e kan tollovajt këto adminet ket programin e drejtshkimit...  ^o)


Per inat :D

 • Postime: 7991
 • Gjinia: Femer

#986 ne: 14-12-2005, 23:55:46
Për inat :

Ti kerkove pune :)   Sa e ke fjalen .....sa pare e ke ?  Me thuj ......ne kur te fillosh kape nga kjo fjalija mesiper :??? :D

 • Postime: 698

#987 ne: 15-12-2005, 00:52:06
  Aida e ka plot me te drejte: do te ishte mire, qe mos te kete shabllone standarde te gjuhes, kur flasim ne dialekte. - Gjithkund po del folja - është edhe kur e shkruaj - osht...etj. Po paten mundesi intervenimi mire - po s'paten, perseri mire po shkon tema aktive... Po vijojme ne dialekt:

  ***Po na jemi ne hall ore - dajalektin e folim, e nuk po dijme me e shkrue, ashtu siç folet edhe kjo folja jone: âsht (gege) - është (toske), njona si me pallë, e tjetra si me folë cjapi edhe me kater shkrola se... sa shkurt e kane guhtë tjera: est, ist, is, e na keshe me u dallue, e çoroditim vet guhen tone - kur bohet fjale per foljen - osht (shkurt e hijshem diqysh, a mos osht konë kund n'illirishte - ost). Ta shkrujme fjalen ashtu qysh folet, bre popi i popllit:). Shih tash: athu kjo fjala - poplli (popuuulli), e paska rrjedhen pej - popit, kur i ka mbledhe njerzit n'kishë? Po tash ec e dije, qysh i kane thone, t'parte tone n'illirishte se!

  Na duhen shkollarë, qe i bojne fjalte t'hijshme e t'lezeçme me u folë, t'shkurta e me kuptim, t'léta me i folë kushdo tjeter... Si shembull: po e marrim ma s'pari fjalen - shqipja, Shqipnia-Shqiperia. Po m'doket se na e morëm dyrek pej llatinçes - q=k (ku) e - k=q, qe menxi ta qet goja - shqipja, shqipnia (e ku me e folë i huji - shqiperia, tue e qitë guhen jashtgoje sa krahi). Na e kemi Shkupin ngat edhe osht citet shumë i moçëm - e pse nuk i thomë - SHQUPI, po SHKUPI. Po m'doket se e ka pase emnin - SKUP - SKUPI, pej fjales: SKIP, SKIPE, SKIPJA - GUHA SKIPE - SKIPERIA.
  Asha buken du me thone, me ia pas lonë emnin - Skiperia, na e kishin njoftë bota, se osht edhe i kollajshem edhe me rrjedhë pej - skipes edhe na kishin thirrë: skipetar - skiperian, guha skipe... heee
kah lodron mendja e njerit...

  Edhe kjo fjala, folja: me qenë, pak si e kaperthurun bre... nji mixhë, kur e pytshin: qysh je mixhë? - ai u gjegjke - shndosh me qen... une kam qen me grip kto dit...flamat e dimnit... Shih tash, fjaltë: qepa - kepa, me qepë - me kepë, me kenë-me qenë, qumshti-kumshti, n'vend se me i thone - tomel  - Omaltia-Amaltia, vendi ku kish tomel shume, Bjeshket e tomlit, se kanë rrnue pej dhenve e dhive... tomël - omël (omëlcina e jetes).

  Mos u merzitni, se bohet mire mbas njiqind vjetesh
se me qeta vjeta jo me bo lavren e minit...hahahaa


  Odisé

 • Postime: 257
 • Gjinia: Mashkull

#988 ne: 15-12-2005, 03:36:34

  Miremengjes apo miredita si me e thene

 Aida dhe Odise mire e keni ju, se  cka folet nuk mundet edhe secila me u shkru apo me gjete shkronja per ato fjale, psh fjala popullore "ncuk"shqiptohet " nc " edhe nuk mundesh me i thene se ne cfare dialekti osht, po cka me ba tash koha po e bon te veten edhe po me kalimin e kohes( vaktit ) po dalin shume e shume dialekte sa nuk po din cka me fole njeri, se deri tash neper dialektet tona ka dominu edhe fjalet serbe e turke, e tash ja kena nise edhe anglisht e u perzi u ba mosvet , nuk ka kush cka i bjen ne fije, leje sa populli i perdore  keto fjale, por edhe mediat e edhe politikuajt, psh storie,transparent e sene vende , edhe pse kemi nevoje na me e pasuru fjalorin tone me fjal ama, me e ndryshu bre pak e jo me i mare qashtu qysh jane.

  Ja kalofshi mire krejt

  respekt

 • Postime: 698

#989 ne: 15-12-2005, 15:48:55
heu capricon, l'tumte mendja e gishtat kah ke shkru
se bash q'ashtu osht, gjithmone paskem kene lpijsa t'perandorive: merrjau zanatet, fjaltë, çorodite guhen tone, keshe po flasim fjale t'mdhaja
e moderne t'modes, e bone kaçamak guhen tone aq t'bukur, me fjale qe çoroditin...edhe bile iu shkon pershtati edhe gazetarve, pulatikanve, keshe po bohen shkollare t'forte...heee me t'çorodite dikush, del dikush e t'kthen n'udhe - po me e çorodite vetveten, s'ka skaj çoroditja!

  Mu mu ka bo vesvese ajo fjala - shqipe, shqipja, Shqiperia, se me pas kone drejte fjala - shqipja, ish dashte me i thone edhe Shqupi, e jo Shkupi, apo sqardi, e jo scardi, apo Sqodra, e jo Shkodra...pra simbas ksaj po na del: SHQUPI, SHQODRA, SHQIPJA, SHQIPERIA...

  I moren fjalte e huja: transparent/e, parlament, divorce, maxhoranca, e sa tjera, keshe po bohen shkollare, e nuk e shohin veten magare! Po a ma mire me i thone: parlamenti a kuvendi/ divorce a çkunorzim/ maxhoranca a shumica (maja e popllit, kryesia e popllit - maja-major=skip bre...

  Sa here erdhen perandorite na lane sherre e gverre edhe n'guhe tone tu i marrë na me syçele keshe po bohemi shkollare, e po dokemi magare!
Po tue i pase fjalte tona, pse me i marre t'hujat?
Tevona edhe kta me kete softerin, jane ngute pakez, se halá nuk osht bo guha komtare sepse kur lypet mu bashku guha - duhet mu bashku edhe kombi, e kur duhet mu bashku kombi - duhet mu vjele guha e vjeter, qe ka fjale qe iu prijne t'gjitha guhve te botes!


  Odisé

 • Postime: 698

#990 ne: 16-12-2005, 22:05:51
te flasim ne dialekte - burimi i gjuhes sone!

Pse u leviz kjo theme? E them me kurreshtje!


Odisé

 • Postime: 3003
 • Gjinia: Mashkull

#991 ne: 17-12-2005, 17:00:58
Une nuk e di arsyen e zhvendosjes se temes, por mendoj se pas hapjes se nenrubrikes se Dialekteve, eshte me e arsyeshme qe tema te futet aty.

Dhe nese mendon se ke problem me gjetjen e temes, te them qe e ke te faqja kryesore e forumit ne anen e djathte, te temat me aktive te forumit.

Te pershendes.

 • Postime: 698

#992 ne: 17-12-2005, 19:03:26
diç nuk eshte ne rregull ;)

po ka veshtiresi, ngadalesi edhe ne levizjet elektronike ne kete rubrike te re...

  Kjo theme me kete titull, nuk mund te behet nje rubrike e re (te flasim ne dialekte (pasurim i gjuhes sone), kend e vrau edhe pa asnje konsultim, sikurse te ishin dialektet prone e nje personit? Nuk e dij te eshte diskutuar tek moderatoret...

  2. Titulli diskutabil, si forum i veçant: gjuha nuk pasurohet duke folur ne dialekte, gjuha shemtohet ashtu duke folur secili ne dialektin e vet - por duhet
DIALEKTET - BURIME TE GJUHES, e gjuha e vertete eshte gjuha qe i thithe te gjitha ato rrjedha burimesh dialektesh!

  3. Na mund te bejme cfaredo manevrimesh, e pronesimesh, ta bejme edhe vetem nje dialekt - GJUHE zyrtare, te bejme ndasi te SHQIPES edhe ne forume - por duhet te keshe arsye e shkaqe te ndashe - pse? ;)

 • Postime: 3079
 • Gjinia: Femer

#993 ne: 18-12-2005, 05:32:08
Pershendetje Dialektista


Nje sqarim i vogel.
Administratoret kan programuar rregullat e drejtshkrimit ne forum dhe fatkeqesisht nuk ekzistonte mundesia qe te perjashtohet vetem tema e dialekteve nga rregullat drejtshkrimore.
Ate e ke verejte me siguri edhe ti Odise gjate postimit se nuk delshin fjalet ashtu siq i shkruajshe.
Per kete shkak eshte hapur nenrubrika ku edhe eshte zhvendos kjo teme.

Kjo do te jete e vetmja rubrike e cila nuk do ti nenshtrohet rregullave drejtshkrimore.Ju uroj gjith te mirat dhe mire u lexofshim herave tjera.

 • Postime: 432
 • Gjinia: Mashkull

#994 ne: 18-12-2005, 12:07:41
Mire e ka thene Aida,

Kjo zgjidhje eshte optimale.

I kemi nderru "deren" kesaj "odes" tone, e besoj se musafiret prape nuk do te mungojne ;)

 • Postime: 1752
 • Gjinia: Femer

#995 ne: 18-12-2005, 12:48:34
Ndrojeni deren sa t`doni se ne dialektistat imi si ferra calije........nauk na hicni cafes kollaj( ishte shaka e imja kjo).
Po si kaloni, a u msaut me deren e re, se behet xhi ja kini ndrau pamjen po dialektistat mendoj se hala ma shaum do vajn, behet xhi si arausha mbas mjaltit.
Ju pershendes, e mire se ju lexoj. :)

 • Postime: 2356
 • Gjinia: Mashkull

#996 ne: 18-12-2005, 14:16:11
Une nuk e di arsyen e zhvendosjes se temes, por mendoj se pas hapjes se nenrubrikes se Dialekteve, eshte me e arsyeshme qe tema te futet aty.

Dhe nese mendon se ke problem me gjetjen e temes, te them qe e ke te faqja kryesore e forumit ne anen e djathte, te temat me aktive te forumit.

Te pershendes.

ato shkrimet arabe  suhabat e synetat nuk i pengojn askuj e dialektet po, sa çudi...
nejse te vazhdojm sikur s'po dijm kurgja...zine se jemi analfabet....
te vazhdojm biseden ju lutemi pa polemika...

 • Postime: 698

#997 ne: 18-12-2005, 18:59:13
qy mashalla, po ca po boni ore ketu, po dei kure me kotare kshtu, phaaa jemi bo Kine babaluke!

hmmm tash s'ka bakllava mo... shihe edhe deren e paskan ndu t're pa qils pa kunxh pa drong... kqyrni more se po na hin kush naten pa dijte gjo... se ktu ku jam une pata do musafire edhe njona u qu naten si e ftigume e yrush mi mu, po shka kij bre? Tha, osht nji Gotë n'ode teme, po shuj e mos bon zo...Gota livriti sa livriti e u pashit:)

shka kini more, pse s'po folni, shka jeni ra mazunë?

 • Postime: 2356
 • Gjinia: Mashkull

#998 ne: 19-12-2005, 01:29:01
qy mashalla, po ca po boni ore ketu, po dei kure me kotare kshtu, phaaa jemi bo Kine babaluke!

hmmm tash s'ka bakllava mo... shihe edhe deren e paskan ndu t're pa qils pa kunxh pa drong... kqyrni more se po na hin kush naten pa dijte gjo... se ktu ku jam une pata do musafire edhe njona u qu naten si e ftigume e yrush mi mu, po shka kij bre? Tha, osht nji Gotë n'ode teme, po shuj e mos bon zo...Gota livriti sa livriti e u pashit:)

shka kini more, pse s'po folni, shka jeni ra mazunë?

Kemi ra mazun se qysh na shkoj ky vit e se kemi pa hiç more Odise...
duhet ja me kesh ja me kajt per kit vit qe po shkon....
une du me u gzu se kurgja t're sum ka pru, veç m'ka plak edhe per ni vit ma shum, mi ka qit rrudhat e viti tjeter ka mem plak edhe ma shum e nuk e di qysh po gzohen gjinja qe kena mu plak tan ka me na hanger dreçi, e une isha gzu me pas çpik dikush ni makin qe ti kthen vitet mbrapsht, kur jam kan nja 20vjet ma i ri, hej de te han dreçi odise kjo dyje e kerkujt s'ish kan....[attachment[/attachment]

 • Postime: 698

#999 ne: 19-12-2005, 01:40:40
po çka s'keni pa bre kreksi, qysh po doni me pÃ¥?

edhe kallxona pak kush jane q'ata burra, se syreta po shohim perdit...kallxona burre pak, e hape zemren njihere cepemcep, se shkuem e nuk kthehemi mo, mozomakeq shkoi viti e na pa bo kurgjo t'hairit...hmmm ani ani se shka te mbellim e korrim, shkuen t'korrat e na tash flej ner jorgan t'bardhe!

  oj aide, t'kemi qite n'balle oxhaku tash marj e ki punen, xhi po bojsh moj edhe ti je ra mazunë...

 

Temat e fundit