Gruaja egjiptiane lind shtateneq - Gruaja dhe Familja në Islam

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme
Tema re

Gruaja egjiptiane lind shtateneq

· 15 · 5308

Gruaja egjiptiane lind shtateneq

· 15 · 5308

 • Postime: 17
 • Karma: +0/-0
 • i identifikuar

  ne: 18-08-2008, 14:20:03
  Një grua 27 vjeqere nga Egjipti lindi shtateneq ne mengjesin e se shtunes ne një qytete te Aleksandris
  Gazala Kamis ishte ne gjendje te mirë pas trasfuzionit te gjakut pas operacionit te saj cezarik
  Të porsalindurit 4 djemt dhe 3 vajzat jan ne gjendje stabile,ata jan vendosur ne inkubatore ne 4 spitale të ndryshme.
  Për fat te mirë fëmijët jan te gjith te shendosh dhe nuk kan asnjë lloj deformimi apo munges te ndonjë organi
  Kjo me te vërtetë është mrekulli
  Vellau i saj thotë se motra dëshironte te lindte shum fëmijë por kur kuptuam se do të lindte shum femij me një lindje u habitem.
  menduam perabortim por me te kuptuar qe është e ndaluar fetarisht tham le të vendos Allahu për te.
  ministri i shendetsis tha këta femij do furnizohen falas me qumsht edhe pelena për 2 vjet

  • Postime: 3079
  • Karma: +22/-4
  • Gjinia: Femer
 • i identifikuar

  #1 ne: 18-08-2008, 20:24:32
  Kete lajmin e kisha lexu ne nje faqe tjeter (BBC me duket se) dhe sinqerisht me la pa text! :D

  MashAllah dhe hallall i qofte, une me nje "qiraxhi" ankohem tere kohen, e cka ka bere ajo e shkreta me 7. Me sa mbaj ne mend ate qe lexova, kjo kishte edhe 3 vajza nga me heret, dmth komplet i ka tani 10.
   
  Qofshin shendosh e mire dhe me jete te gjate! :)

  • Postime: 296
  • Karma: +0/-0
  • Gjinia: Mashkull
 • i identifikuar

  #2 ne: 18-08-2008, 22:03:52
  selam motra

  Ev MashaAllah, ndjenje e mire sot 5 antare neser 12 wow ,All-llahu Akber.

  Zoti e ruajt ate dhe ia befte femijet nga besimtaret e devotshem.

  ps/Merrni lakmi more motra hehehe  :)

  • Postime: 1530
  • Karma: +5/-0
  • Gjinia: Mashkull
 • i identifikuar

  #3 ne: 18-08-2008, 22:25:55

  es-selam alejkum..!
  Elhamdulilah po shtohen musilamnet..!

  • Postime: 3079
  • Karma: +22/-4
  • Gjinia: Femer
 • i identifikuar

  #4 ne: 18-08-2008, 22:38:03
  Hasan, lakmi i marr aman thuaj se qysh me be hall.
  E thash me lartë, një ta mbajsh nën zemren tënde nuk është lehtë, edhe bineq poashtu, e me 7 as qe dua ta imagjinoj.

  Plus mbas lindjes, imagjino 7x te nderojsh pelena, 7x ti ushqejsh, 7 te qara qe te nxjerin nga shtëpia, por edhe 7 te qeshura qe ta bëjnë zemren mal. LOL :D

  Puna se kjo gruaja ka abuzu me hormone (fruchtbarkeitshormo ne se di shqip si ju thonë) sepse ka dashur te beje djal.
  Derisa i spjegoja vajzes time këtë lajm, ajo tha: "Uaaaa mami sa mirë! Hajde edhe ne i bëjmë aq!"
  U be pishman pasi i thash se do duhet lojnat ti ndaje me gjith tjerët. haha :D  Nejse, shkurte dhe shqip: "Xheneti ndodhet nën kembet e nenave!" mos e harroni këtë gjë ju te rijte! ;)

  • Postime: 296
  • Karma: +0/-0
  • Gjinia: Mashkull
 • i identifikuar

  #5 ne: 18-08-2008, 23:03:10
  Hasan, lakmi i marr aman thuaj se qysh me be hall.
  E thash me lartë, një ta mbajsh nën zemren tënde nuk është lehtë, edhe bineq poashtu, e me 7 as qe dua ta imagjinoj.

  Plus mbas lindjes, imagjino 7x te nderojsh pelena, 7x ti ushqejsh, 7 te qara qe te nxjerin nga shtëpia, por edhe 7 te qeshura qe ta bëjnë zemren mal.

  Puna se kjo gruaja ka abuzu me hormone (fruchtbarkeitshormo ne se di shqip si ju thonë) sepse ka dashur te beje djal.
  Derisa i spjegoja vajzes time këtë lajm, ajo tha: "Uaaaa mami sa mirë! Hajde edhe ne i bëjmë aq!"
  U be pishman pasi i thash se do duhet lojnat ti ndaje me gjith tjerët. haha  Nejse, shkurte dhe shqip: "Xheneti ndodhet nën kembet e nenave!" mos e harroni këtë gjë ju te rijte! ;)

  Aida, per me i ra per rrethe ketyre, ateher duhet qe ai burri te martohet edhe me 1 grua hehehe :D qe ti ndihmoj nenes se femijeve.

  Po e lexova per ate me hormone Zoti e udhezofte dhe e falte.

  Mire e paska pasur vajza  LOL mandej ska nevoj te luaj me lojrat i ka femijet e vegjel ,do i harroj lojrat.Ia ke prishur qefin vajzes :( :D

  Jo nuk do e harrojme, Elhamdulilah, Zoti i ruajt nenat e besimtareve ndersa te vdekurat prej tyre i shpieft ne Xhenetet e larta.Amin.

  selamualejkum
  Hasani

  • Postime: 48
  • Karma: +0/-0
  • Gjinia: Mashkull
 • i identifikuar

  #6 ne: 19-08-2008, 00:23:56
  selam alejkum
  mashallah jam ne kete ore kaq von duke e lexuar kete shkrim mu rrenqeth trupi besomni se u gezova pa mas qe po shtohen muslimanet me rrodhen lote dhe eshte kogja nxet jasht po ja qe ne keto momente po bie pak shi
  do me tha po na u pranohen lutjet te Allahu i madherishem inshallah femite rriten me prind e behen te devotshem

  • Postime: 1530
  • Karma: +5/-0
  • Gjinia: Mashkull
 • i identifikuar

  #7 ne: 19-08-2008, 08:13:42
  Nejse, shkurte dhe shqip: "Xheneti ndodhet nën kembet e nenave!" mos e harroni këtë gjë ju te rijte! ;)

  Shpresoj te mos e harrojm kete Aida poqese e harrum këtë ateher duhet ta harrojm edhe Xhennetin.

                                Per nënë:
  Plakem, e për nënën time gjithnjë jam i vogël. Ulem, por te ajo gjithnjë jam fëmijë. E vetmja ajo për mua ka derdhur lot, qumësht dhe gjak. Të gjithë më kanë harruar, po jo edhe nëna ime. Të gjithë më kanë lënë, përveç nënës sime. Bota për mua u ndryshua, por jo edhe nëna. Për Zotin, nënë, sa here i ke fshirë lotët prej fytyrës kur kam shkuar në rrugë? Sa net ke kaluar pa gjumë kur të kam munguar? Sa net ke kaluar pranë meje kur kam qenë i sëmurë?

  Nënë.

  Kur kthehesha nga udhëtimi, më prisje në derë me sy të përlotur nga gëzimi, ndërsa kur udhëtoja, më përcillje me pikëllim në zemër.

  Nënë.

  Më ke bartur në prehër me dhembje dhe vuajtje. Më linde me klithma dhe rënkime. Më përqafove dhe më prite me puthje dhe buzëqeshje.

  Nënë..

  Asnjëherë nuk ke qarë deri sa isha zgjuar. Nuk ke pushuar përderisa nuk më ke parë mua të lumtur. Kur unë buzëqeshja edhe ti buzëqeshje edhe pse nuk e dije shkakun. Ndërsa kur vija i pikëlluar, ti qaje edhe pse nuk e dije shkakun. Tek ti isha i falur para se të gaboja dhe e harroje gabimin tim para se të pendohesha. Më arsyetoje para se të kërkoja falje.

  Nënë...

  Kush më lavdëronte, ti i besoje edhe sikur të më shpallte mbret i njerëzve. Kush më kritikonte ti nuk i besoje edhe sikur t'i sillte edhe dëshmitarët më besnik. Vetëm ti ke qenë e preokupuar me brengën ndaj meje.

  Nënë..

  Unë jam gjëja më e rëndësishme për ty, tregimi më i bukur, dëshira më e ëmbël. Këto më bëjnë të ndjehem mirë, ndërsa ti mendon se kjo nuk është e mjaftueshme, dhe shkrihesh nga mallëngjimi për mua...

  Nënë...

  Sikur të mundem që me lot falënderimi t'i lajë këmbët tuaja, nga turpi edhe këpucët tuaja.

  Nënë...

  Do të doja, sikur të mundem, ta marrë vdekjen tënde dhe çdo gjë të pakëndshme që të ndodhë.

  Shpirti më fol që më rrënon

  Sakrifikohem për ty, e di apo nuk e di. (El Israë, 24)

  "Zoti im! Mëshiroi ata të dy, sikurse më edukuan mua kur isha i vogël".

  • Postime: 159
  • Karma: +0/-0
  • Gjinia: Femer
 • i identifikuar

  #8 ne: 19-08-2008, 22:45:45
  Shpresoj të mos e harrojm këtë Aida poqese e harrum këtë atëherë duhet ta harrojm edhe Xhennetin.

                                Për nënë:
  Plakem, e për nënën time gjithnjë jam i vogël. Ulem, por te ajo gjithnjë jam fëmijë. E vetmja ajo për mua ka derdhur lot, qumësht dhe gjak. Të gjithë më kanë harruar, po jo edhe nëna ime. Të gjithë më kanë lënë, përveç nënës sime. Bota për mua u ndryshua, por jo edhe nëna. Për Zotin, nënë, sa here i ke fshirë lotët prej fytyrës kur kam shkuar në rrugë? Sa net ke kaluar pa gjumë kur të kam munguar? Sa net ke kaluar pranë meje kur kam qenë i sëmurë?

  Nënë.

  Kur kthehesha nga udhëtimi, më prisje në derë me sy të përlotur nga gëzimi, ndërsa kur udhëtoja, më përcillje me pikëllim në zemër.

  Nënë.

  Më ke bartur në prehër me dhembje dhe vuajtje. Më linde me klithma dhe rënkime. Më përqafove dhe më prite me puthje dhe buzëqeshje.

  Nënë..

  Asnjëherë nuk ke qarë deri sa isha zgjuar. Nuk ke pushuar përderisa nuk më ke parë mua të lumtur. Kur unë buzëqeshja edhe ti buzëqeshje edhe pse nuk e dije shkakun. Ndërsa kur vija i pikëlluar, ti qaje edhe pse nuk e dije shkakun. Tek ti isha i falur para se të gaboja dhe e harroje gabimin tim para se të pendohesha. Më arsyetoje para se të kërkoja falje.

  Nënë...

  Kush më lavdëronte, ti i besoje edhe sikur të më shpallte mbret i njerëzve. Kush më kritikonte ti nuk i besoje edhe sikur t'i sillte edhe dëshmitarët më besnik. Vetëm ti ke qenë e preokupuar me brengën ndaj meje.

  Nënë..

  Unë jam gjëja më e rëndësishme për ty, tregimi më i bukur, dëshira më e ëmbël. Këto më bëjnë të ndjehem mirë, ndërsa ti mendon se kjo nuk është e mjaftueshme, dhe shkrihesh nga mallëngjimi për mua...

  Nënë...

  Sikur të mundem që me lot falënderimi t'i lajë këmbët tuaja, nga turpi edhe këpucët tuaja.

  Nënë...

  Do të doja, sikur të mundem, ta marrë vdekjen tënde dhe çdo gjë të pakëndshme që të ndodhë.

  Shpirti më fol që më rrënon

  Sakrifikohem për ty, e di apo nuk e di. (El Israë, 24)

  "Zoti im! Mëshiroi ata të dy, sikurse më edukuan mua kur isha i vogël".


  Une jam bere nene para nje viti e pres te behem nene per te dyten here. Binjaket gjithmone i kam enderruar e i enderroj ti kem si dy pika uji.
  Jam shume e lumtur qe jam nene...
  Kete mendoja nje nate: Sa mire qe Allahu ma dha edhe mua kete mundesi ne jete... Te jesh nene e femijeve te mire eshte lumturia me e madhe e kesaj bote...
  I bukur dhe shume emocionues shkrimi yt vella musliman... Sa mire qe Allahu na zbuti zemrat me Islamin e na beri ti japim nenave tona vendin qe i takon.
  Une tani jetoj larg nenes time... Sinqerish shpesh mallengjehem kur kujtoj fytyren e saj plot lot kur une shkoj per pushime per pak dit e me pas largohem... Edhe babai i thyer ne moshe dikur i mbante lotet por sot edhe atij i rrjedhin ne faqe tek ndahemi...
  Gjithmone  me bren ndergjegja nese i kam lenduar ndonjehere nga papjekuria apo vrulli rinor... A ia kam shprehur dashurine time aq sa duhet??!! E gjithmone i lutem Allahut qe ata te harrojne lendimet qe i kam shkaktuar e qe une te behem me e dashur dhe respektuese ndaj tyre...
  Ndoshta dola nga tema, por nuk munda ti ndrydh ndjenjat pas asaj qe lexova...
  Paqe te gjitheve dhe nenes se 7 bebusheve iu shtofte durimi 7fish... :perqafim

  • Postime: 6
  • Karma: +0/-0
  • Gjinia: Femer
 • i identifikuar

  #9 ne: 21-08-2008, 12:55:33
  elhamdulilah qe jan te gjith te shendosh

  • Postime: 10
  • Karma: +0/-0
  • Gjinia: Femer
 • i identifikuar

  #10 ne: 29-08-2008, 19:41:13
  ALL-LLAHU EKBER!!!

  • Postime: 72
  • Karma: +1/-0
 • i identifikuar

  #11 ne: 14-02-2010, 01:40:07
  I uroj keta femije  :perqafiminshallah te rriten me nane e babe dhe inshallah i jep ZOTI shendet dhe jete dhe inshallah behen te hajrit.

  • Postime: 1402
  • Karma: +18/-4
  • Gjinia: Mashkull
 • i identifikuar

  #12 ne: 14-02-2010, 06:24:36
  Jete te gjate 7 femijeve. I uroj te behen doktora, shkencetare, sportista, cte duan te behen.

  • Postime: 12
  • Karma: +0/-0
  • Gjinia: Mashkull
 • i identifikuar

  #13 ne: 04-03-2010, 20:08:18
  ESSELAM ALEJKUM vellezer e motra te nderuara falenderoj ALL_LLAHUN e madhruare pastaj dhe juve per keto lajme fantastike qe i keni sjell ne kete forum ALL_LLAHU jushperblefte me xhenetin firdous INSHAELLLA te gjitheve . Tek lexoja komentet nga poshte larte po me ngrinin emocionet po re pak para  se te arije ne krye lexova ate ese aqe te bukure qe ishte   e thurur  me plot mjeshteri ,vertet qe snunda ti mbaja lotet sepse kam dy vjete qe se kam takuare nenen time me te vertet ajao per mua ka qene gjeja ne e shtrejnte ne jete spse me fali jeten me urdherin e zotit .>Megjithate te jesh nene apo dhe baba eshte gje e bukure kure femijet tua ua ndricon rugen e jetes me islam>.Kur po lexoja diku qe i  kishe then vajza nenes qe dua dhe une te kem shum vellezer e motra po nena i kishe thene do ti mari lodrate une u merzita me shum se femija i saje . Sepse vertet jemi musliman dhe nuk duhet te harojme qe pasuria e kesaje bote nuk eshte vetem leku , lodrat apo shum gjera te tjera pore dije qe furnizimi eshte vetem ne doren e  ALL_LLAHUT xh.sh. qe krijoi Ademin alejhiselam dhe gruan e tije prhje per te dhe gjithe njerzimin.Mos humbni shpresat veten nga furnizimi i tije.ALL_LLAHU i shtofte muslimanet dhe e forcofte besimin e tyre , AMIN AMIN AMIN!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  • Postime: 1
  • Karma: +0/-0
 • i identifikuar

  #14 ne: 24-03-2010, 23:02:12
  Mashallah te jesh nene eshte dhurata me e bukur  qe Allahu  i dhuron nje femre edhe un u bera nene  para nje viti e gjysem .por te jesh nene e 7 neqeve as qe mund ta paramendoja veten inshalla allahu i ruane te gjith ata femije e behen musliman te devtshem .e nenen inshalla Allahu e  fal per qe paska abuzu me  hormone vetem per me pas djal se me renesi eshte me  qen te shendosh femijet s'eshte me rendesi eshte vajz apo djal perkundrazi un mendoj qe ajo femer e cila lind nje vajz eshte femra me me fat un shum i dua vajzat inshalla Allahu ma mundeson edhe mu me pas vajza

  Temat e fundit