×

~*~Festa Shqiptare~*~

~*~Festa Shqiptare~*~

· 192 · 24418

 • Postime: 1610
 • Gjinia: Femer
CrYsTaL TeaRs
ne: 20-09-2005, 19:57:13
Ktu mund te vendosni informacione per festa, organizata, mbledhje, koncerte Shqiptare etj qe mbahen rreth vendit ku jetoni. Mendoj se eshte nje gje e mire sidomos per ato qe jetojn jashte shtetit per tu mbledhur se bashku dhe per te kaluar nje kohe te mire.  :)

 • Postime: 7994
 • Gjinia: Femer
Lisa
#1 ne: 20-09-2005, 21:10:00
Te djelen behet nje feste ne Boston ora 6 eshte i ftuar Cekja dhe Valbona Mema  adresen tamam nuk e kam por nese ndonjeri eshte i interesuar mund ta gjej  

 • Postime: 1610
 • Gjinia: Femer
CrYsTaL TeaRs
#2 ne: 21-09-2005, 14:33:19
Edhe nje New York do jet Cekja, Valbona Mema, Madona Shqiptare, dhe Kino ne te njejtin vend. I kam te gjitha informacionet per kte mbermje por sdi si ta vendos foton ktu ne forum. Neqoftese me ndihmon njeri do jet mire. Flm.

 • Postime: 7994
 • Gjinia: Femer
Lisa
#3 ne: 21-09-2005, 15:56:53
po ne NY i keni me date 31 apo jo ??

 • Postime: 1610
 • Gjinia: Femer
CrYsTaL TeaRs
#4 ne: 21-09-2005, 16:14:09
Po ne 31 Shtator dhe 1 Dhjetor.... di gje si mund te vendos foto ktu?

 • Postime: 27104
 • Gjinia: Mashkull
Berni
#5 ne: 22-09-2005, 14:26:36
Po ne 31 Shtator dhe 1 Dhjetor.... di gje si mund te vendos foto ktu?

Kliko te nje opsion qe lexon Opsione Shtes e ke posht dritares qe shkruan shikoje mir aty kur poston per me shume nga e Hena do te tregoj kur te iki ne Austri.

 • Postime: 1610
 • Gjinia: Femer
CrYsTaL TeaRs
#6 ne: 24-09-2005, 10:48:17
Kliko te nje opsion qe lexon Opsione Shtes e ke posht dritares qe shkruan shikoje mir aty kur poston per me shume nga e Hena do te tregoj kur te iki ne Austri.

O kusho, e di atje shkova dhe un, por me thot, you have to reattach any attachments... dmth me thot ta vendos per s'dyti. Aty kam ngec un.

 • Postime: 1610
 • Gjinia: Femer
CrYsTaL TeaRs
#7 ne: 25-09-2005, 21:01:43
Mbremje Familjare

[attachment[/attachment]

 • Postime: 27104
 • Gjinia: Mashkull
Berni
#8 ne: 26-09-2005, 08:37:09
O kusho, e di atje shkova dhe un, por me thot, you have to reattach any attachments... dmth me thot ta vendos per s'dyti. Aty kam ngec un.

Me ne fund e paske vendosur  :)

Shiko pak mesazhin.

 • Postime: 1610
 • Gjinia: Femer
CrYsTaL TeaRs
#9 ne: 26-09-2005, 14:16:06
Jetons Party....

[attachment[/attachment]

 • Postime: 7994
 • Gjinia: Femer
Lisa
#10 ne: 26-09-2005, 17:53:45
Meqe ra fjala ne NYC Valbona do ta anulloje shfaqen ...info te brendshme ;) (deri tani te pakten keshtu flitet po nuk u vu nje oferte tjeter ne tavoline )

 • Postime: 1610
 • Gjinia: Femer
CrYsTaL TeaRs
#11 ne: 28-09-2005, 14:01:11
HALLOWEEN PARTY

[attachment[/attachment]

 • Postime: 1610
 • Gjinia: Femer
CrYsTaL TeaRs
#12 ne: 10-10-2005, 15:55:50
28 Tetor 2005 - Festë Shqiptare në Uddevalla/Suedi 

Festa mbahet në: Udevalla, Suedi
Data: 28-10-2005
Koha: 20.00 - 02.00
Adresa: Folkets Hus
Personi kontaktues: Samiri dhe Avdyli
Telefon: 070-487 37 89 & 073-705 59 33
Hyrja: 200 kr

 


Te premten më 28.10.2005 në lokalet e bukura të "Folkets Hus" në Udevalla (afër stacionit të autobusave) me fillim në ora 20.00h-0200h vetëm për ju dhe kënaqësine tuaj mbrëmje muzikore, për të gjithë nga pak, përplot këngë të reja të padëgjuara deri më tani, në duete dhe veq e veq, do ta kallin krejt.


SHOW ME MUQIQET / GJALLË 100% / LIVE 100% :


Më i miri prej të mirëve mbreti i mbrëmjeve muzikore:    AFRIM MUQIQI

Më i miri:                                                                NUSRET MUQIQI

dhe artistja:                                                               Emine Toska

Përcjellë Grupi Muzikor                                                   "Aurora"

Jeni të mirë se ardhur të gjithë pa dallim moshe..
Hyrja për fëmije deri ne moshën 10 vjeqe FALAS
Për të rritur 2oo.
Mire se vini.....

 • Postime: 1610
 • Gjinia: Femer
CrYsTaL TeaRs
#13 ne: 10-10-2005, 16:00:48
Feste Shqiptare

[attachment[/attachment]

 • Postime: 1610
 • Gjinia: Femer
CrYsTaL TeaRs
#14 ne: 10-10-2005, 16:05:26
29 Tetor 2005 - Festë Shqiptare në Helsingborg/Suedi 

Festa mbahet në: Helsingborg, Suedi
Data: 29-10-2005
Koha: 20.00 - 02.00
Adresa: Sundspärlan
Personi kontaktues:Samiri dhe Meti
Telefon: 070-487 37 89 & 070-845 5018
Hyrja: 200 kr

 


Te shtunen më 29.10.2005 në lokalet e bukura të "Sundspärlan" në Helsingborg me fillim në ora 20.00h-0200h vetëm për ju dhe kënaqësine tuaj mbrëmje muzikore, për të gjithë nga pak, përplot këngë të reja të padëgjuara deri më tani, në duete dhe veq e veq, do ta kallin krejt.


SHOW ME MUQIQET / GJALLË 100% / LIVE 100% :


Më i miri prej të mirëve mbreti i mbrëmjeve muzikore:    AFRIM MUQIQI

Më i miri:                                                                NUSRET MUQIQI

dhe artistja:                                                               Emine Toska

Përcjellë Grupi Muzikor                                                   "Aurora"

Jeni të mirë se ardhur të gjithë pa dallim moshe..
Hyrja për fëmije deri ne moshën 10 vjeqe FALAS
Për të rritur 2oo.
Mire se vini.....

--------
Informacion: Agjencioni i autobusave "HYSI" për festën e datës 29.10.2005 për në Sundspärlan Helsingborg do të organizon udhëtim me autobus në relacionin:

Kristianstad-Hässleholm-Perstorp-Klippan-Sundspärlan/Helsingborg
të gjithë të interesuarit mund të lajmërohen në tel: 070 511 52 66.

 • Postime: 1610
 • Gjinia: Femer
CrYsTaL TeaRs
#15 ne: 16-10-2005, 16:00:23
***Halloween Party***

[attachment[/attachment]

 • Postime: 1610
 • Gjinia: Femer
CrYsTaL TeaRs
#16 ne: 26-10-2005, 20:01:04
JETONS PARTY

[attachment[/attachment]

 • Postime: 1610
 • Gjinia: Femer
CrYsTaL TeaRs
#17 ne: 02-11-2005, 17:43:55
Thanksgiving Day Party

 • Postime: 1610
 • Gjinia: Femer
CrYsTaL TeaRs
#18 ne: 02-11-2005, 17:47:30
Festa Bajramit

[attachment[/attachment]

 • Postime: 1610
 • Gjinia: Femer
CrYsTaL TeaRs
#19 ne: 03-11-2005, 20:04:35
Ardit Gjebrea

[attachment[/attachment]

 • Postime: 1610
 • Gjinia: Femer
CrYsTaL TeaRs
#20 ne: 03-11-2005, 20:08:15
Bajram Party....

[attachment[/attachment]

 • Postime: 27104
 • Gjinia: Mashkull
Berni
#21 ne: 04-11-2005, 13:41:49
Do te zhvillohet ne Nju Jork festivali XV i kengeve dhe valleve popullore shqiptare

Ne New York do te zhvillohet i festivali i XV i kengeve dhe valleve popullore shqiptare. Festivali ne fjale qe do mbahet ne 6 nentore ne sheshin "Lehman Center for the Performing Arts" pritet te ndiqet nga rreth 3000 shqiptare te disapores qe jetojne ne Amerike.

Si cdo vit ne kete festival te tradites shqiptare do marrin pjese artistet, muzikantet, kengetaret dhe valltaret shqiptare, si edhe skenariste e regjisore, skenografe apo edhe prezentues te gjithe shqiptare me banim ne SHBA, por qe ruajne rrenjet kulturore shqiptare.

Nga aktivitetet kulturore te diaspores, ne rang komunitar ky fesival eshte eshte manifestimi me i madh kulturor i botes shqiptare, i organizuar per cdo vit, nga Qendra "Nene Tereza"e Kishes Katolike "Zoja e Shkodres" ne New York.

Nisur qe nga viti 1990 e deri tani jane organizuar 14 edicione duke ushtruar nje ndikim te rendesishem ne jeten kulturore te komunitetit tone, ne kontinentin amerikan. Ne kete festival te zakoneve folklorike terhiqen cdo vit e me shume trupa te njohura valletaresh, muzikanesh, e kengetaresh nga bashkesia shqiptare ne Amerike dhe me gjere. em/em (/Balkanweb)

 • Postime: 1610
 • Gjinia: Femer
CrYsTaL TeaRs
#22 ne: 05-11-2005, 13:22:27
Party ne Boston....

[attachment[/attachment]

 • Postime: 784
 • Gjinia: Mashkull
Doni
#23 ne: 05-11-2005, 19:19:43

Degjova qe Afrimi eshte duke mbajtur koncerte ne Amerike. Di kush nese eshte e vertete dhe nese po a ka mundesi te na tregoje se ne cilat qytete do i mbaj ato?

Tung

 • Postime: 1610
 • Gjinia: Femer
CrYsTaL TeaRs
#24 ne: 06-11-2005, 09:25:01
Degjova qe Afrimi eshte duke mbajtur koncerte ne Amerike. Di kush nese eshte e vertete dhe nese po a ka mundesi te na tregoje se ne cilat qytete do i mbaj ato?

Tung

Po eshte e vertete, dhe sa per tani e di qe do te vij ne New York.. kur te kem me shume informacione per te do ti postoj. :-)
 

Banesa tipike shqiptare e kohes se komunizmit

Nisur nga M A XRubrika Shtepia ime

Postimi i fundit 05-06-2020, 12:44:43
nga M A X
Sa para do të humbin këngëtarët shqiptarë këtë verë

Nisur nga InfoZRubrika VIP

Postimi i fundit 01-06-2020, 22:29:08
nga InfoZ
Studim mbi lajmet e rreme në mediat shqiptare

Nisur nga InfoZRubrika Mediat Shqiptare

Postimi i fundit 01-06-2020, 20:50:50
nga InfoZ
aktoret e filmave shqiptare

Nisur nga InfoZRubrika Parapre

Postimi i fundit 21-05-2020, 01:47:15
nga InfoZ
filma shqiptare

Nisur nga InfoZRubrika Parapre

Postimi i fundit 21-05-2020, 01:44:35
nga InfoZ