Guida & Tutoriale

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme

Guida dhe Tutoriale

M A X
26-07-2011, 00:42:25

Apliko për punë me LinkedIn

Në muajin prill LinkedIn ka lansuar një shtojca të reja që veçohen me veçoritë e rrjetit social profesional, të cilat mund të përshtaten dhe të vendosen në faqe me lehtësi.Ato u shpalosën me mundësinë për të shtuar Profile të Anëtarëve, Informacion të Kompanisë dhe butonin LinkedIn Share në ueb ...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Pergjigje nga: Stellina, Gjumashi

Si ta fikim PC, kur nuk fiket?

M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Poshnjari
25-12-2021, 21:44:42

Si te instalojme Windows 11

Ne videon e meposhtme shpjegohet se si mund te instalojme Windows 11 ne kompjutera te vjeter.
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

duckduckgos-business-model.jpg

Pergjigje nga: ilirk, LuLiKraS, SOPOT RUGJI

Filma për shikim Online!

*
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Pergjigje nga: eaglesalbania, poshnja

Shkarkoni Ashampoo Photo Optimizer 4 dhurat

eaglesalbania
17-02-2013, 12:25:34
flm 
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Poshnjari
23-11-2012, 22:16:30

Shkarkoni Windows 8

prsh, sic eshte pritur prej kohesh Windows 8 tani eshte ne dispozicion per shkarkim te gjere, programin mund ta shkarkoni falas duke klikuar

Poshnjari
03-08-2012, 13:48:45

Shkarkoni F-Secure Internet Security

F-Secure Internet Security eshte nje program security qe ju mundeson pothuajse siguri te plote si per tu futur ne internet por edhe per te mbajtur nje kompjuter te ...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Pergjigje nga: Mishel1, TorontoCute, Gjumashi

Shkarko Microsoft Office Professional Plus 2010 Beta

BVDGF
16-04-2012, 17:09:17
Nuk shkarkohet pra 
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Poshnjari
27-02-2012, 14:07:36

3d converter

Meqense teknologjia ecen me te shpejt dhe ne duhet te ecim me hapin e kohes :PNe fillim kishim video kasetat dhe me pas dolen DVD keshtu i konvertuam video kasetat ne DVD duk pagura te paketn ...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

akifix
25-01-2012, 01:54:56

Si të krjojmë një Siri Proxy Server!

Pak ditë më parë @chpwn qarkulloi Spire, një Siri port për iPhone 4 dhe pajisje të tjera më të vjetra. Siq kemi theksuar edhe më parë Siri nuk mund të funksionojë në pajisjetë tjera përveç iphone 4s nëse nuk shikon një Siri Proxy Server.Për të bërë Spire të funksionojë nëiPhone më të vjetër ...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
29-12-2011, 09:13:35

Si te bejm mount nje iso file

Shum her na ndodh qe te shkarkojm File te ndryshme (lojra,programe etj), dhe ato te jen ne formatin .ISO, te cilat per ti hapur na kerkon qe ti bejm BURN(djegim) .Qfar eshte .ISO file :.ISO file eshte thjesht nje Disk Image , kurse nese deshirojm qe ta hapim at file kemi 2 menyra :1.Burn(ta djje...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
26-12-2011, 15:38:44

Shkarkoni dhjetëra programe edukativo-arsimore falas

Platforma Microsoft Learning Suite është një grumbullim i softuerëve pa pagesë, veglave të bazuara në ueb dhe burime për mësimdhënësit veçanërisht që u duhen për shkollë dhe për studentët e tyre, të gatshme në një shkarkim të vetëm.Për momentin Microsoft Learning Suite përfshin 30 produkte që mu...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

VM.
17-12-2011, 00:47:43

44 Sfonde për festat e fundvitit

Tani qe jane afer festat e fundvitit, do te doja te ndaja me ju, rreth 44 sfonde te lezetshme per festat e fundvitit.Ne kete pakete gjenden sfonde te llojllojshme e shume ngjyreshe qe do te ju zbukuronin desktopin tuaj ne prag te festave te fundvitit..
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

VM.
02-12-2011, 22:47:40

Aktivizoni shiritin e ri të Google

Çdo ditë nuk kalon pa dëgjuar se një përditësim i rradhës është bërë nga Google, edhe kësaj here pas ndryshimeve te fundit në dizajnin e Youtube, tani rradha është rradha e shiritit të shërbimeve nga Google. Me ndryshimin e fundit është me e lehtë për të naviguar mbi shërbimet e Google, përmes n...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
27-11-2011, 01:43:27

Samba Filesharing (Android)

Nëse jeni mërzitur duke i menaxhuar fajllat vetëm nga telefoni i mençur, atëherë pikërisht kjo është ajo që ju duhet – programi në fjalë do ta mundësoj qasjen në kartelën e memories drejtpërdrejtë nga kompjuteri (nëse ai është i lidhur në rrjetën pa tela) dhe atë sikurse të bëhej fjalë për një d...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
26-11-2011, 10:43:53

Flisni me miqtë në Facebook përmes Windows Messenger

Microsoft e ka publikuar versionin e ri të paketës Windows Live Essential beta 2, i cili tashmë është në dispozicion për shkarkim. Pakoja përmban programe falas të Windows, si Live Mail, Writer, Photo Gallery, Family Safety, Bing Toolbar, ndërsa programi më interesant në këtë mes është Windows M...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
25-11-2011, 23:23:57

Merreni stilin e Mac OS X në Windows

Nëse jeni përdorues i kompjuterit që e ka të instaluar sistemin operativ Windows, por që gjithashtu ju pëlqen pamja e desktopit të një Mac-u, atëherë keni klikuar në artikullin e duhur. Ju mund ta merrni stilin e vendosjes së veglave siç janë në sistemin operativ Mac edhe në Windows 7 duke e për...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
22-11-2011, 16:10:26

Aplikacionet e Windows në Mac përmes WinOnX

Përdorni aplikacionet e Windows në Mac përmes WinOnXNëse ju keni ndryshuar kohët e fundit kompjuterin Windows në një kompjuter Mac, ju do të keni probleme në gjetjen e alternativave për disa aplikacione që ju nevoiten. Sigurisht, ka shumë aplikacione në dispozicion për të dyja platformat, por di...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
19-11-2011, 23:54:30

Matni të rrahurat e zemrës me iPad 2

A keni dashur ndonjëherë ta dini nëse ju kishit një rrahje normale të zemrës kur ju ushtroni? Fatkeqësisht, monitoruesi i rrahjeve të zemrës mund të jetë i shtrenjtë. Ju mund të kurseni para falë punës së Philips Vital, i cili ka ndërtuar një aplikacion për iPad 2. I ndërtuar nga Philips, ky apl...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
18-11-2011, 16:30:30

Echofon - aplikacion per Twitter

Echofon – një aplikacion i thjeshtë dhe i pastër i Twitter për WindowsNëse ju dëshironi që ta përdorni shërbimin Twitter drejtpërdrejt nga desktopi i kompjuterit që përdor ndonjërin nga versionet e sistemit operativ Windows, janë disa klientë të mirë të gatshëm për Windows dhe shumica e këtyre s...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
16-11-2011, 15:46:08

Pulse News (Android & iOS)

Një aplikacion i mbaruar për bukuri që shërben për leximin e lajmeve. Punon shumë thjeshtë, përcaktohen burimet prej ku dëshironi të merrni lajmet , e Pulse prej të gjitha burimeve do ta krijoj një mozaik shumëngjyrësh.Pastaj mjafton të klikoni ndonjërin nga artikujt për ta lexuar në tërësi, e n...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
16-11-2011, 15:44:43

Lookout Mobile Security (Android & iOS)

Ndoshta edhe zgjidhja më e popullarizuar për siguri pikësëpari për shkak se në versionin bazë është pa pagesë, ndërsa ofron pikërisht ato që shfrytëzuesit kërkojnë më së shumti:mbrojtjen nga viruset, kryerjen e backupit të kontakteve, dhe mundësinë e gjetjes së telefonit në rast se e humbni atë ...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
16-11-2011, 15:26:48

Si te përdorni aplikacionet e Android në kompjuterin tuaj

Përdorni aplikacionet e Android në kompjuterin tuajA do të dëshironit që t’i luani lojërat që bëjnë për sistemin Android por ju nuk e keni një telefon që e ka këtë sistem operativ? BlueStacks është një lëshues i aplikacioneve të Android për Windows që mund të mundësojë punimin e secilit lloj të ...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
10-11-2011, 17:09:44

Si të shkarkojmë e-mail adresat e shokëve në Facebook

Si të shkarkojmë e-mail adresat e shokëve në Facebook(Video)Përshëndetje, në këtë artikull do të shkruajm për një trik interesant, në rrjetin social më të madh Facebook. Shumica e njerëzve kërkojnë mënyra se si të marrin gjith email adresat e shokëve të tyre në Facebook, edhe pse të njejtët nuk ...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
10-11-2011, 17:09:04

Ndryshimi i gjuhës së Sistemit në Windows 7

Ndryshimi i gjuhës së Sistemit në Windows 7Kjo do të zëvendësoj gjuhën në sistemin tuaj operativ, që d.m.th. se ju nuk do të mundeni që ta riktheni gjuhën apo të instaloni një gjuhë tjetër, përderisa nuk e përsëritni këtë mësim me pakon e gjuhës adekuate. Funksionon për Windows 7, cilindo versio...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
04-11-2011, 23:29:26

Lexoni "feeds" me Bamboo Reader në Firefox

Bamboo Feed Reader është një shtojcë për shfletuesin Firefox që ua mundëson vëzhgimin dhe kontrollimin e furnizuesve tuaj me RSS, duke ofruar formatet Atom dhe RSS. Ju lehtësisht mund të shtoni furnizues duke i kopjuar dhe vendosur URL-të. Për më tepër, ai ua mundëson bllokimin e reklamve për pë...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
31-10-2011, 15:30:52

IP Notebook: Gjeni dhe ruani IP adresat tuaja

Gjetja e IP adresës tuaj është një hap i rëndësishëm në nisjen e kontrollimit të lidhjeve të desktopëve dhe kryerjen e punëve të tjera me kompjuterë të lidhur në një rrjet. Specialistët e rrjetit me çështje të caktuara mund të dëshirojnë që të përcjellin të gjitha IP adresat të cilat janë përcje...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
25-10-2011, 13:22:02

Truku për të zhbllokuar iPad

Versioni i ri i OS 5,sistemi i ri operativ për Apple, ka një problem për sigurinë.Problemi prek vetëm versionin e dytë të tabletit dhe verifikohet kur përdoret një “smart cover” perdja magnetike që “kapet” tek i-Pad 2 për të mbrojtur ekranin. Normalisht, kur kjo perde ngrihet aktivizon automatik...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
23-10-2011, 20:10:16

Kthejeni Androidin në iPhone

Espier Launcher është një aplikacion mjaft i mirë për telefonin Android që e sjell përvojën e desktopit të iPhone në telefonin tuaj dhe në të njëjtën kohë mund t’i shijoni veçoritë e sistemit Android.Ai mbështet ikonat dinamike, si SMS, kalendarin, telefonin, iPodin, kamerën dhe ikonat e tjera d...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
05-10-2011, 23:22:52

Shndërrojeni Windows 7 në Android

Nëse ju pëlqen pamja e sistemit operativ Android dhe doni që atë ta bashkoni me Windows, pakoja Android Skin do ta bëjë Windowsin të duket si sistemi operativ Android.Android Skin Pack është një pako e shndërrimit, e zhvilluar nga Hamed Danger, që e shndërron Windowsin që e keni në kompjuterin p...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
04-10-2011, 09:58:24

Ja pse dhe si të krijoni një “System Restore Point” në Windows 7

Nëse jeni duke bërë ndonjë ndryshim në kompjuterin tuaj si instalimin e ndonjë softueri të ri, jeni duke provuar ndonjë theme, ose jeni duke bërë ndonjë ndryshim në regjistër ose në brendësinë e ndonjë softueri, atëherë ju duhet që ta krijoni një pikë rikthimi të sistemit në gjendjen aktuale (pa...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
01-10-2011, 23:23:54

Si të kërkoni skedarë në USB?

Zakonisht, në USB vendosen skedarët më të rëndësishëm për të pasur mundësi që të kemi qasje në to kurdo që duam. Sidoqoftë, nëse ju keni shumë skedarë në USB, ju nuk do të jeni në gjendje që t’i kërkoni skedarët nëpërmjet kërkimit të zakonshëm në Windwos sepse skedarët nuk janë të indeksuar.Drop...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
01-10-2011, 23:22:59

Lironi hapësirë në Windows nëpërmjet shportës së riciklimit

Nëse keni shumë llogari në Windows dhe jeni duke pasur një hapësirë të vogël të lirë, ju lehtësisht mund t’i fshini gjërat që ndodhen në shportën për riciklim për të gjithë përdoruesit me vetëm një urdhër, duke supozuar që i keni të drejtat e administratorit.Blogu i teknologjisë Cybernet News i ...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
29-09-2011, 23:38:52

Adblock Plus për Chrome bllokon videot e reklamave

Adblock Plus për Google Chrome ka qenë për një kohë të gjatë si një shtojcë mjaft e dobishme për bllokimin e reklamave në faqe dhe versioni më i ri madje dhe mund të bllokojë videot brenda reklamave kështu që ju nuk keni nevojë të prisni gjatë për të parë ndonjë video në YouTube.Video bllokimi e...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

VM.
25-09-2011, 00:02:46

Koleksion sfondesh për desktopin tuaj

Nganjeher pamja e desktopin duket edhe monotone, nese jeni adhurues i sfondeve per desktop atehere kemi krijuar nje liste te gjate me sfonde te ndryshme per desktopin tuaj. Mund t’i shkarkoni dhe perdorni ato ne desktopin tuaj, pa marre parasysh se cfar sistemi operativ perdorni..Kemi zgjedhur a...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

VM.
17-09-2011, 12:38:22

Merreni Windows 8 Qe tani!

Perderisa Windows 8 do te paraqitet ne vitin 2012, shume prej nesh jemi kurioz ta shohim apo ta testojme. Nese ju deshironi te keni Windows 8 qe tani atehere Microsoft ka leshuar nje link ku mund te shkarkohet nje kopje falas, qe nuk nevoitet ndonje license per ta aktivizuar.. Nese e shkarkoni d...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
12-09-2011, 22:56:39

Shkarkoni pa pagesë Avira Antivirus 2012

Avira është një nga antivirusët më të përhapur në botë, me 100 milionë përdorues që nga shtatori i vitit 2009. Avira ka filluar të testojë versionin zyrtar beta për antivirusin e tyre pa pagesë Avira, Avira Interent Security 2012 ose Antivirus Premium 2012.Avira Antivirus i pastron skedarët, kon...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe