Aplikacioni Facebook për iPad - Guida & Tutoriale

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme
Tema re

Aplikacioni Facebook për iPad

Aplikacioni Facebook për iPad

· 1 · 388

  • Postime: 28589
  • Karma: +48/-5
  • Gjinia: Mashkull

ne: 28-07-2011, 13:28:11
Disa përdoruesit nga Facebook ishin në gjendje për të marrë aplikacionin Facebook për iPad gjatë ditës së sotme, duke përdorur ‘jailbreak’ në iPad.
Ky zbulim është bërë së pari nga Marvin Bernal i cili kishte bërë disa ndryshime të duhura nga aplikacioni Facebook për iPhone në mënyrë që të funksion edhe në iPad.
Facebook për iPad duket të jetë mjaft i mirë dhe merr shumë nga tiparet që ne kemi ardhur për të parë në aplikacionet e palës së tretë për Facebook, por përdor ky aplikacion e bënë qasjen e saj të plotë në Facebook API duke bërë eksperiencën e përdoruesit më të mirë dhe më të rrjedhshme
Bisedimet e drejtpërdrejta në Facebook mbështeten por jo Video Bisedat(ende). Shfletimi përmes aplikimit është shumë i njëjt si ajo nga uebi me disa ndryshime të vogëla.
Çfarë është Jailbreak?
Jailbreak është një ‘hack’ në sistemin iOS ku ju jeni në gjendje të shtoni aplikacione shtesë për iPhone, iPod dhe iPad. Zakonisht Apple bllokon ato në tregun(AppStore) të tyre. Gjithashtu do ju mundëson të bëni zhbllokimin e celularit për t’u përdorur me një tjetër rrjet celular. http://shkabaj.tk/tech/?p=1703

Temat e fundit