Azhurnoni profilin tuaj në FB & Linkedin përmes Twitter - Guida & Tutoriale

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme
Tema re

Azhurnoni profilin tuaj në FB & Linkedin përmes Twitter

Azhurnoni profilin tuaj në FB & Linkedin përmes Twitter

· 1 · 212

  • Postime: 28589
  • Karma: +48/-5
  • Gjinia: Mashkull

ne: 27-06-2011, 00:05:06
Përdoruesit e Twitter, në të shumtën e rasteve nuk janë ithtar të Facebook, por kjo nuk do të thotë se nuk kanë një profil në Facebook.

Isha duke publikuar një mesazh në Twitter, te cilën poashtu doja ta publikoja dhe në Facebook, por pritoja të futesha dhe tek FB, prandaj me lindi ideja se si te postoja te njëjtin mesazh në Twitter dhe ai te publikohej dhe në Facebook.

Bëra një kërkim të shpejtë në Google, dhe gjeta një zgjidhje shumë praktike. Bëhët fjalë për aplikacionin e quajtur Selective Tweets, që mundëson që një tweet të publikohet dhe në profilin tuaj në FB dhe Linkedin.

Lidheni llogarinë tuaj në Twitter më Facebook, respektivisht me Linkedin duke përdorur Selective Tweets, pastaj tek secili mesazh që postoni tek Twitter dhe dëshironi që ai mesazh të publikohet dhe tek profili i juaj në Facebook, shtoni hash tagun #fb, respektivisht #li për të azhuruar profilin tuaj në Linkedin.

http://besart.blog.al/2010/04/azhuroni-profilin-tuaj-ne-fb-linkedin-permes-twitter/

Temat e fundit