JailbreakMe.com “hackerim” i lehtë për paisjet iOS - Guida & Tutoriale

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme
Tema re

JailbreakMe.com “hackerim” i lehtë për paisjet iOS

JailbreakMe.com “hackerim” i lehtë për paisjet iOS

· 1 · 366

  • Postime: 28589
  • Karma: +48/-5
  • Gjinia: Mashkull

ne: 11-07-2011, 12:41:26
Vegla e bazuar në Ueb JailbreakMe.com funksionon pothuajse në të gjitha iOS paisjet të cilët kanë përditësuar iOS sistemin operativ në verzionin 4.3.3.

Jailbreak ose zhbllokim i telefonit do të thotë se ju mund ti personalizoni settings të paisjes(iOS) sipas dëshirës tuaj, dhe jo sikur që është i caktuar të punojë në default. Për shembull, një paisje iOS e zhbllokuar nuk mund të starton aplikacione të cilët janë larguar nga Apple App Store.

E gjith çfar duhet të bëhet është të hapet Jailbreak.com përmes iOS paisjes, dhe të instalohet aplikacioni falas, dhe ja pra kjo ishte e tëra, paisja juaj tani është e “lirë”. Më pas duke përdorur Cydia ju mund të personalizoni telefonin me stile të ndryshme ose edhe përmisime tjera interesante.

Nëse dëshironi të riktheni paisjen tuaj sikur në gjendjen e mëparshme, mjafton që të lidheni me iTunes dhe të klikoni Restore./itshqipBurimi: http://www.itshqip.com/jailbreakme-com-hackerim-i-lehte-per-paisjet-ios#ixzz1RnCFDRUF

JailbreakMe 3.0 iPad 2, iPhone and iPod touch Jailbreak on iOS 4.3.3

Temat e fundit