Lexojeni uebfaqen në një eReader - Guida & Tutoriale

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme
Tema re

Lexojeni uebfaqen në një eReader

Lexojeni uebfaqen në një eReader

· 1 · 323

  • Postime: 28589
  • Karma: +48/-5
  • Gjinia: Mashkull

ne: 09-08-2011, 12:57:08
Nëse ndoshta e keni gjetur një artikull interesant që është i gjatë dhe nuk keni kohë që ta lexoni të tërin. Kështu ju mbase do të filloni ta vendosni si bookmark atë faqe që ta lexoni ndonjë herë tjetër. Por do të ishte më interesant që ta vendosni këtë artikull në lexuesin tuaj elektronik ereader dhe ta lexoni atë nga atje. Kjo mund të bëhet nëpërmjet veglës së quajtur Grab My Books.
Kjo vegël është një shtojcë për shfletuesin Firefox që ju mundëson kthimin e përmbajtjes së një uebfaqeje në një format ePub; skedarët e këtij formati mund të barten në një lexues të librave elektronikë dhe të hapen lehtësisht. Opsioni për ta bartur përmbajtjen në ePub mund të vërehet duke klikuar me të djathtën e miut në një uebfaqe. Ju madje mund ta gjeni automatikisht tekstin e një uebfaqeje ose ta bartni një pjesë të tekstit.

Teksti juaj është i kopjuar në një eBook të hapur në një tab të shfletuesit. Nga këtu ju mund të ndryshoni librin dhe ta ruani atë si format ePub.

Merreni këtë shtojcë http://www.grabmybooks.com /pcworldalbanian

Temat e fundit