Microsoft Download Manager si menaxhues i shkarkimeve në Windows - Guida & Tutoriale

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme
Tema re

Microsoft Download Manager si menaxhues i shkarkimeve në Windows

Microsoft Download Manager si menaxhues i shkarkimeve në Windows

· 1 · 206

  • Postime: 28589
  • Karma: +48/-5
  • Gjinia: Mashkull

ne: 13-06-2011, 21:49:19
Microsoft Download Manager është një vegël e lehtë për t’u përdorur që mund të përdoret për të shkarkuar skedarët nga interenti. Është i lehtë për t’u përdorur dhe kërkon ndonjë rregullim të hollësishëm softuerik, por e tëra që duhet të bëni është që të vendosni lidhjen (ang. link) e skedarit për të filluar shkarkimin.
Ndërfaqja bazike ua mundëson përdoruesve që të shtojnë, ndalin, vazhdojnë dhe të fshijnë shkarkimet. Ky softuer ka mundësi të funksionojë si i  ulur poshtë në system tray dhe të shfaqet me lajmërime sa herë që një shkarkim që përfundon, ose nëse programi ka problem për të shkarkuar një skedar të caktuar.

Veçoritë ofrojnë mundësinë për të shtuar proxy, të përcaktoohet numri i lidhjeve, koha gjatë të cilës duhet të riprovohet një shkarkim dhe numri më i madh i përpjekjeve për të shkarkuar një skedar, derisa të ndalohet automatikisht.

Softueri mund të shkarkojë vetëm skedarët që janë të vendosur në protokollin HTTP (jo FTP), por mbështet shkarkimin e skedarëve që kërkojnë edhe shkruarjen e vërtetimeve për të filluar shkarkimin. Ishte dizajnuar për të ndihmuar përdoruesit që të shkarkojnë skedarë nga faqet e Microsfot, por nuk ka ndonjë pengesë për shkarkimin e gjërave edhe nga ndonjë faqe tjetër.

Microsoft Download Manager punon me versionet 32 bit dhe 64 bit të Windows XP, Windows Vista, Windows 7, Windows Server 2003 dhe Windows Server 2008.

Klikoni këtu për ta shkarkuar këtë softuer./pcworldalbanian

Temat e fundit