Shkruani tekstin vetëm duke folur në Google Chrome - Guida & Tutoriale

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme
Tema re

Shkruani tekstin vetëm duke folur në Google Chrome

Shkruani tekstin vetëm duke folur në Google Chrome

· 1 · 258

  • Postime: 28589
  • Karma: +48/-5
  • Gjinia: Mashkull

ne: 07-05-2011, 23:42:41
xSpeechKit është një shtojcë për shfletuesin Google Chrome që ua mundëson futjen e ndonjë teksti brenda kutive në faqet që i hapni me Chrome. Shtojca automatikisht i njeh shumë gjëra në një uebfaqe të hapur.

Sapo ta keni instaluar, një mikrofon do të paraqitet në kutitë përkatëse t’i cilat shtojca duhet t’i njohë.

Sapo të paraqitet “Speak now”, thuajeni tekstin që dëshironi ta shkruani dhe do të paraqitet në kuti, duke përdorur opsionet e rregulluara të audios në Windows.

Shtojca i njeh vendet ku shkruhet pjesa për të kërkuar (në Google, Bing ose Yahoo). Ajo gjithashtu i njeh kutitë që zakonisht paraqiten për një llogari të re të adresës elektronike.

Shtojca gjithashtu i njeh kutitë përkatëse, sidoqoftë, nuk ka mbështetje për karaktere për simbole si presja (,), pika (.), (@) dhe nënvijëzimi (_). Më së miri është për të shkruar tekste në hapësirat kërkuese. Kjo shtojcë nuk i njeh kutitë në të cilat shkruhet fjalëkalimi.

Shkarkoni xSpeechKit për Google Chrome./pcwordalbanian

Temat e fundit