Guida | Tutoriale

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme

Guida | Tutoriale per Webmasterat


M A X
09-01-2009, 00:58:18

Si t’i ridrejtoni vizitorët e sajtit

Deri tani më ka ndodhur shumë herë që nga një web sajt statik, të kalojmë në një web sajt dinamik. Në këto raste, jo vetëm që kishim punë për të zhvilluar sajtin në ndonjë teknologji dinamike, por poashtu na duhej te merreshim shumë edhe me ver...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

albgenius
24-03-2012, 23:49:18

Me sugjeroni nje template per Blogger

Kam pare disa template qe ishin te bukura ne preview po kur i futa ne blogger kishin probleme pershtatje si menu anglisht (qe sdija si ta ktheja te pershtatshme per blogun) ose prishje e vendosjes se disa widgets-ave. Mund te me sugjeroni ndonje template qe ti shkoje faqes dhe te kete sa me pak ...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Poshnjari
29-12-2011, 23:30:08

Si mund te ndryshoje shtetin ne llogarine paypal?

Dua te ndryshoje adresen ne llogarine paypal se jam larguar nga greqia ku e kisha aktivizuar dha ta vendose ne shqiperi, por nuk po mundem dote. Nuk dua te hape ndonje te re por dua te kem te njejten mos di ndonjeri se si mund ta beje kete ?
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
21-07-2011, 16:44:39

Krijoni infografika me Visual.ly

Infografikat janë duke e ndërruar mënyrën se si njerëzit i bëjnë kërkimet dhe i përjetojnë shumë ngjarje, duke krijuar një rrugë të re të vëzhgimit të botës me të dhëna. Ato ndihmojnë komunikimin që idetë të jenë të qarta, të thjeshta dhe të kenë një pamje tërheqëse për sy, duke i nxjerrur të dh...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
27-06-2011, 00:01:01

Si te beni blogun tuaj me te shpejte

Kur ti viziton një faqe, dhe ajo do minuta e minuta për t’u hapur, ti padyshim do të largohesh nga ajo faqe, dhe do vazhdosh të shkosh tek faqja tjetër. Normale kjo. E njëjta gjë ndodh me blogun tuaj. N.q.s ai do një kohë të gjatë për t’u hapur, atëherë vizitorët do të largohen, dhe ndoshta nuk ...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
26-06-2011, 00:39:53

5 libra elektronikë falas me mësime rreth SQL

Është e rëndësishme që të bëhet unifikimi i bazave të të dhënave, që t’ua mundësojë zhvilluesve që lehtësisht të mund ta kenë të hapur kalimin nga një bazë në tjetrën, që të ketë nevojë për vetëm disa rimësime.Le të zhytemi në librat për zhvilluesit fillestarë dhe ata me përvojë. 

VM.
09-06-2011, 22:08:34

Ja se si të shkruani shkronjën "ë" dhe "ç" shpejt dhe lehtë

Përse të shtypen njëkohësisht disa susta për të shkruar vetëm një shkronjë, kur mund ta bëjmë këtë me një sustë të vetme. Andaj, nëse doni që të kurseni kohën tuaj dhe t'i përdorni këto shkronja të veçanta të gjuhës shqipe kur shkruani, do të ju këshilloja që ta shikoni videon.Shikojeni këtë art...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Pergjigje nga: Gjithqkam per dashurin, FloriVL, akifix

Krijo faqe profesionale ne facebook

Gjithqkam per dashurin
03-05-2011, 12:48:37
***********
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Pergjigje nga: albiboy, olti

Vendosni lajme automatike ne faqen tuaj me ane te NewsShow Wizard

albiboy
18-04-2011, 08:32:12
dfsf
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
21-03-2011, 14:04:13

Ҫfarë është Iframe Injection?

Ky është një tekst informativ i shkurtër në të cilën shpjegohet, çfarë është dhe si largohet një IFrame injection.Kam hasur nëpër disa faqe të cilat janë të sulmuar me këto lloj sulmesh, dhe vendosa të shkruaj një shkrim të vogël, rreth kësaj problematike.IFrame është shkurtesë prej inline-frame...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
19-01-2011, 15:26:38

Si te shkruajme nje artikull unik?

Te gjithe e dime se cfare rendesie ka te shkruash nje artikull unik ne disa aspekte. Nga pikepamja e SEO-s do fitosh pike sepse motorret e kerkimit nuk do ta konsiderojne artikullin tuaj si thjesht kopjen e n-te te x artikulli ne y faqe.Pyetja qe lind natyrshem eshte, si te shkruajme nje artikul...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
10-01-2011, 00:27:03

Si te merni Backup me ane te MYSQLDumper

[html]
  content="text/html; charset=ISO-8859-1"
http-equiv="content-type">
 


color="#ff0000"> size="3">Si te Instaloni MySQLDumper - Instalimi
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
10-01-2011, 00:11:55

Instalimi i vBadvanced Portal per vBulletin

vbadvanced eshte nje portal mjaft i lezetshem per sistemin me te mire te forumeve vBulletin dhe shprendahet falas nga vbadvanced.com mjafton vetem te regjistroheni dhe te shkarkoni versionin e duhur per vbulletin 3 ose vbulletin 4 jane dy versione te portalit.Mbase te shkarkoni dokumentin e komp...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
10-01-2011, 00:00:00

Si te regjistrohesh ne Feedburner

[html]
content="text/html; charset=ISO-8859-1"
http-equiv="content-type">Cfare eshte feedburner?Si mund ti integrojme widgets te feedburner ne
faqet tona?Per keto pyetje te s...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe