Guida | Tutoriale - 3

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme

Guida | Tutoriale per Webmasterat

dude
24-07-2009, 01:45:14

Software per te kontruolluar sitat nese jane ''BAN'' nga Google

Kam gjetur kete ""vegel'' per te pare nese ky apo ai sit eshte ''Ban'' :D nga Google ose jo ,jo vetem kaq por aty mud te kontrolloni ,Sa linke ka websiti juaj,sa ka ne yahoo ne Google etj ...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
21-07-2009, 16:43:18

.htaccess

.htaccess?.htaccess është një nga ato skedarët magjik që ndryshon tërësisht konfigurimin e faqes suaj bazuar në dy-tre rrjeshta të shkurtër. Mbaj mend që ky skedar më dukej magjik kur isha më i ri dhe pata nisur të merresha me zhvillim faqesh web. Duke qenë se është një nga ata skedarët me . në ...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
06-06-2009, 00:04:49

Si te kesh nje homepage statike ne faqet e bera me Wordpress

Wordpress eshte vertet nje software qe jep mundesi gati te pashtershme.Keshtu pervecse si blog klasik WP mund te perdoret dhe per te krijuar faqe te natyrave te ndryshme. Shembull per kete kemi portalet per lajme, te cilet perdorin pikerisht fuqine dhe lirine e madhe qe ofron Wordpress.Por ka dh...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

RomeoLab
22-03-2009, 13:39:31

Cfare eshte Gravatar?

Çfarë është Gravatar?Gravatar (ang. globally recognized avatar) është thjeshtë një imazh i vogël që ju ...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Art Ramadani
05-03-2009, 14:08:17

.htaccess Editor

Në shumicën e ueb serverëve (më së shumti në serverët Apache) .htacces...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

RomeoLab
06-02-2009, 12:28:14

Integroni Wordpress ne Facebook

Bëhet fjalë për një integrim të Wordpress si Aplikacion në Facebook. Unë e kam bërë këtë gjë edhe mund ta bëni edhe ju, e me pak fat mund të merrni më shumë trafik në faqen tuaj përmes këtij Aplikacioni.Per te gjitha fotografite e hapat e shpjeguara nje pas nje shifni temen:

RomeoLab
22-01-2009, 11:38:34

Krijo nje efekt Parallax me jQuery

JParallax është një plugin i zhvilluar me Frameworkun Jquery, i cili mundëson krijimin e një efekti Parallax midis fotografive.Parallax është fenomeni në të cilin një objekt duke sikur lëviz në lidhje me sfondin e figurës nëse ndryshohet pika e shikimit.Për të përdorur pluginin duhet të shkarkon...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
21-01-2009, 01:37:50

Who is Hosting this

http://www.whoishostingthis.com/Nje sherbim interesant qe mund te hyje ne pune ndonjehere. Dihet se webmasterat jane qenie shume kurioze
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

RomeoLab
16-01-2009, 12:12:31

7 keshilla per sigurine ne Joomla

Siç e dimë të gjithë Joomla është një CMS që ka një përhapje të madhe në të gjithë botën. Për këtë arsye Hackers tentojnë gjithmonë me gjet një mënyrë për të hackuar faqet e internetit që janë të punuara me Joomla. Më poshtë do mundë të gjeni 7 këshilla si t’i shmangeni në maksimum këtyre hackim...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
02-01-2009, 01:19:13

Kuti per te komentuar poshte cdo artikulli ne Blogger

Blogger konsiderohet si platforma me e mire (FALAS) nga shume blogista dhe ekspert te ketij sektori. Por ka patur gjithmone nje problem te madh, i cili ka drejtuar teper blogista te zgjedhin sherbime te tjera sic mund te jete Wordpress. Ky problem ka te beje me komentet e cdo artikulli. Ne fakt ...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

html master
31-07-2008, 02:38:49

Si te përdorësh programin FTP Filezilla

Një videotutorial ne anglisht qe fillon me shpjegimin si instalohet Filezilla dhe si përdoret ajo. Për fillestaret shumë i mirë. Suksese. http://filezilla-project.org/ How to Install and Use FileZilla FTP client Ose ne metacafe.com nëse nuk bën video ne youtube.com http://www.metacafe.com/watch/yt-nabM
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe