Blogger Tutoriale - 5 - Guida | Tutoriale

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme
Tema re

Blogger Tutoriale

Blogger Tutoriale

· 102 · 10008

  • Postime: 1159
  • Karma: +0/-0
  • Gjinia: Mashkull

#100 ne: 17-12-2012, 23:28:03
Blogger me Lightbox zyrtarLightbox është opcioni tjetër i ri nga Google për platformën Blogger. Kur ju klikoni mbi ndonjë foto në blogjet e Blogger, atëherë fotoja do të hapet në Lightbox-in zyrtar të Blogger, të ngjashëm me fotografitë e Google+.

Shko tek Blogger > Settings > Posts and Comments dhe zgjidhni Yes ose No, për ta aktivizuar dhe deaktivizuar Lightbox-in./BloggerAlbania

Burimi: http://bloggeralbania.blogspot.com/2012/05/blogger-me-lightbox-zyrtar.html#ixzz2FLom7S3E

  • Postime: 1159
  • Karma: +0/-0
  • Gjinia: Mashkull

#101 ne: 17-12-2012, 23:30:15
Deaktivizoni Lightbox-in zyrtar


Blogger tani ka shtuar një mundësi për të deaktivizuar Lightbox-in zyrtar. Kjo veçori është shtuar nga vetë platforma Blogger tek cilësimet e saj.

Ju mund ta deaktivizoni Lightbox-in zyrtar përmes Settings > Posts and Comments. Tek opsioni “Open images in Lightbox” duhet të klikoni në “No”.


Tani klikoni në butonin “Save Settings” dhe gjithçka është në rregull./BloggerAlbania


Burimi: http://bloggeralbania.blogspot.com/2012/12/deaktivizoni-lightbox-in-zyrtar.html#ixzz2FLpLTFvO

Temat e fundit