Facebook ne Shqip - Guida | Tutoriale

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme
Tema re

Facebook ne Shqip

Facebook ne Shqip

· 5 · 1988

 • Postime: 238
 • Karma: +1/-1
 • Gjinia: Mashkull

ne: 18-01-2009, 12:02:29
Të gjithë të apasionuarve të Facebook me siguri që do t’ju bëhet qefi. Duke lundruar në Facebook gjeta një mënyrë me bërë atë në gjuhën Shqipe. Tani gjuha është 90% e mbaruar edhe nëse doni mund të ndihmoni në mbarimin total të saj.

Pak a shumë funksionon kështu. Përkthyes të ndryshem (për Shqip 525) mblidhen edhe përkthejnë frazat e Facebook. Mbasi mbaron përkthimi kalohet në votimin e gjuhës. E mbasi ka kaluar edhe votimi me sukses atëher publikohet e mund të zgjidhet nga çdokush. Por edhe tani në fazen jo përfundimtare është shumë i bukur e të bëhet qefi kur e shef.

Që të aktivizosh gjuhën shqipe duhet një kleçkë e vogel. Edhe un po jua tregoj sesi behet edhe shpresoj t’ja dilni mbare.


Qe te shihni figurat se si behet shkoni ketu:
http://www.romeolab.com/kthe-facebook-ne-gjuhen-shqipe/

 • Postime: 92
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Mashkull

#1 ne: 18-01-2009, 13:02:16
Tash faqet botërore në bazë të IP ta caktojnë gjuhën, Facebook mua me del shqip pa modifikuar, gjithashtu shumë faqe tjera botërore që të caktojnë gjuhën shqipe për IP të Kosovës ndërsa MSN dhe Google serbisht :S

 • Postime: 70
 • Karma: +0/-0

#2 ne: 18-01-2009, 13:10:44
Tash faqet botërore në bazë të IP ta caktojnë gjuhën, Facebook mua me del shqip pa modifikuar, gjithashtu shumë faqe tjera botërore që të caktojnë gjuhën shqipe për IP të Kosovës ndërsa MSN dhe Google serbisht :S

Kete se paskam hasur ndonjehere. Per Google po, por qe facebook te cakton gjuhen shqipe ne baze te IP-se ne Kosove, kjo me duket e quditshme, pasi IP adresat ne Kosove akoma llogariten si pjese e Serbise dhe Malit te Zi.

 • Postime: 201
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Mashkull

#3 ne: 18-01-2009, 13:33:06
Kete se paskam hasur ndonjehere. Per Google po, por qe facebook te cakton gjuhen shqipe ne baze te IP-se ne Kosove, kjo me duket e quditshme, pasi IP adresat ne Kosove akoma llogariten si pjese e Serbise dhe Malit te Zi.

As ne Shqiperi nuk ekziston kjo gje per facebook

 • Postime: 57
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Mashkull

#4 ne: 18-01-2009, 14:31:21
Une qe moti kam te zgjedhur opcionin e gjuhes shqipe ne FB, bile kam kontribuar edhe me perkthime. Sa per IP-ne nuk ma merr mendja psq perndryshe mua do te me dilte maqedonisht

Temat e fundit