Krijimi i backlinks me tumblr - Guida | Tutoriale

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme
Tema re

Krijimi i backlinks me tumblr

Krijimi i backlinks me tumblr

· 4 · 1420

 • Postime: 151
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Mashkull

ne: 06-12-2010, 19:38:52
1. Fillimisht ju duhet nje adrese emaili. Merrni nje 10 minuteshe.

2. Regjistroni nje tumblr te ri.


3. Log in dhe shikoni ne panel se ju po ndiqni nje blog automatikisht. Ai eshte blogu zyrtar i tumblr dhe ka PR7.


4. Ne sidebar te panelit (ana e djathte), gjeni linkun 'Customize' (i fundit), nese nuk e gjeni dot thjesht klikoni ketu - duhet te jeni logged in.

5. Ne faqen e re qe ju del klikoni 'Info' dhe mbushni te dhenat si me poshte:


E rendesishme:
a) Ne titull duhet vene fjala kyce per te cilen do ndertoni backlinks.
b) Klikoni butonin 'Use a custom domain name', shkruani domainin tuaj per te cilin do ndertoni linqet, dhe me pas klikoni 'Save and close'. Gjithcka tjeter nuk ka nevoje te ndryshohet.

6. Pasi te keni klikuar Save and Close do riktheheni serish ne panelin e kontrollit (dashboard). Tani ka ngelur vecse te fillojme nga ndertimi i backlinks, dhe kjo gje eshte shume e lehte.

Shikoni dhe njehere ne dashboar blogun e stafit. Do te vini re se ane te djathte lart te postimit te fundit ka nje zemer gri. Klikojeni ate; ky aksion shpreh qe ti e pelqen kete postim. Zemra kthehet ne te kuqe dhe fatmiresisht blogu i stafit te tumblr i publikon te gjithe interaksionet per postimet e tij.

Shikojeni se si duket kur klikoni me pas ne avatarin e staff per te pare blogun:


Pra keshtu u krijua vetem me nje klik 'like' (zemra) nje backlink legjitim komplet whitehat, ne nje faqe me PR7.

Edhe nje here: Titulli i blogut do sherbeje si fjale kyce, ndersa custom domain do jete linku juaj qe perputhet me ate fjale kyce qe deshironi.

Sic e shihni nga figura, shembulli im ishte komplet gjenerik: fjalekyce

___________________ _

Protip: Nuk keni nevoje te ndiqni blogje ne tumblr, mjafton tu dini adresen, shikoni PR me ChromeSEO ose ndonje plugin tjeter dhe sigurohuni qe theme qe po perdorin te publikoje interaksionet me postimet. Nje shembull tjeter PR3 eshte:


Pra nuk eshte e thene te jeni se s'ben ne dashboard per te krijuar backlinks. Mjafton te hapni cfaredo blogu, shikoni serish zemren gri, klikojeni per ta bere like, dhe linku juaj do shtohet ne cast. Shikoni shembullin gjenerik ne kete faqe specifike:

Kodi: [Zgjidh]
http://firsttimeuser.tumblr.com/post/1341437915/david-michael-kennedy-white-sands-new-mexico
Linkim te mbare.
« Editimi i fundit: 26-10-2020, 12:10:56 nga M A X »

 • Postime: 1113
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Mashkull

#1 ne: 06-08-2012, 01:49:21
e ndrzshuan edhe keta rregullat :D  :(

 • Postime: 118
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Mashkull

#2 ne: 25-09-2012, 03:19:43
donotfollow.. qe nga panda nuk kane me vlere per BL keto site.

 • Postime: 1113
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Mashkull

#3 ne: 06-10-2012, 13:59:13
nuk e di, por mua me bie pak trafik,
kuptohet nuk e teproj pasi kam mare ban 2 here per spam por gjithsesi mire eshte si fillim dhe per 30sek kohe qe shpenzoje aty   :P

Temat e fundit