Krijo faqe profesionale ne facebook - Guida | Tutoriale

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme
Tema re

Krijo faqe profesionale ne facebook

Krijo faqe profesionale ne facebook

· 4 · 1868

  • Postime: 27302
  • Karma: +48/-5
  • Gjinia: Mashkull

ne: 23-01-2011, 00:53:06

Me poshte do tju tregojme disa keshilla se si te ndertoni nje faqe profesionale te personalizuar ne facebook.

1. Si fillim shkojme tek http://www.facebook.com/
Ulemi ne fund te faqes poshte kutise SIGN UP ku ka te shkruar Create a Page for a celebrity, band or business. (ose shko direkt ne kete adrese http://www.facebook.com/pages/create.php)

Klikojme mbi Create a Page dhe pastaj vazhdojme me tej duke plotesuar formularin me te dhenat tona sipas deshires.

2. Titulli të jet sa më interesant, argetues, dhe i moderuar. Në mënyrë që miqët tuaj ta pëlqejnë sa më shumë faqen që ju do krijoni! Titullin mund ta modifikoni edhe me vone deri ne momentin kur keni mbushur 100 anetare.

2. Pasi të keni krijuar faqen, duhet të klikoni “Pëlqej” ose “Shpërnda” për ta publikuar në profilin tuaj në Facebook. Tani mund te plotesoni faqen tuaj me te dhena te tjera qe deshironi dhe te vendosni foto, video apo te tjera…

3. Tani te kalojme tek hapi tjeter, per ti dhene faqes nje pamje ndryshe nga faqet e zakonshme. Kerko per Static FBML ose shko direkt ne adresen http://www.facebook.com/apps/application.php?id=4949752878

Duhet te  klikosh  “Allow”  per kete aplikacion nese eshte hera e pare qe po e perdore kete. Poshte fotos ne te majte majtas app full proxy.php?app=4949752878&v=1&size=o&cksum=c80abab71e2b761440effb7b9466fee4&src=http%3A%2F%2Fmporgsoft.com%2Fimages%2Fstaticfbml Krijo faqe profesionale ne facebook do te shohesh nje link qe quhet  “Add to my page”, Klikoje ate. nje dritare do te dali  si pop up dhe do te zgjedhni faqen tuaj per te shtuar kete aplikacion. Sapo te zgjidhni faqen tuaj kliko tek butoni  Krijo faqe profesionale ne facebook.

4. Kthehu mbrapa tek faqa qe krijove dhe modifiko FBML


Burimi: http://www.peqini.com/krijo-faqe-profesionale-ne-facebook/
Me shume http://www.facebook.com/pages/How-To-Create-professional-pages-on-F-A-C-E-B-O-O-K-with-FBML-Code/101483826595823

  • Postime: 108
  • Karma: +0/-0
  • Gjinia: Mashkull

#1 ne: 23-01-2011, 02:26:53
E provova, por kur shkova të bëj add faqen time me thoshte që nuk u gjet faqe për të shtuar. Ndërkohë shikoja faqen time bashkë me të tjerët.
Ku mund të jetë gabimi?

  • Postime: 116
  • Karma: +0/-0
  • Gjinia: Mashkull

#2 ne: 27-01-2011, 01:02:53
Dhe per mua nuk ka funksionuar kjo menyr nadje nuk me del fare AlloW :(

#3 ne: 03-05-2011, 12:48:37
***********
« Editimi i fundit: 03-05-2011, 13:26:07 nga M A X »

Temat e fundit